Провальне «толк-шоу». Депутати Львівської міськради саботували засідання сесії

%d0%bf%d1%80%d0%be%d0%b2%d0%b0%d0%bb%d1%8c%d0%bd%d0%b5-%d1%82%d0%be%d0%bb%d0%ba-%d1%88%d0%be%d1%83

Засідання сесії Львівської міської ради 28 травня дало розуміння, що депутати розпочали підготовку до місцевих виборів. До кінця цієї каденції залишилось лише кілька засідань і це активізувало міських обранців. Частина з них поводились агресивно, дозволяли собі некоректні висловлювання та часто говорили не по темі. Засідання сесії нагадувало скоріше політичне «толк-шоу», ніж роботу.

Позачергове засідання міської ради, яке мало тривати 1-2 години і допомогти місту у боротьбі з коронавірусом, затягнулось на понад 8 годин. А більшість питань, які були винесені на сесію, депутати відхилили.

ZAXID.NET коротко розповідає про найважливіші і найцікавіші «провали» під час сесії.

Відхилені питання

Про проведення засідань Львівської міської ради, її постійних комісій та колегії у режимі відеоконференції у період карантину

Це питання підготував секретаріат Львівської міської ради, аби депутати могли засідати у складі комісій та під час сесії в форматі онлайн-конференції. Як зазначив під час виступу начальник управління «Секретаріат ради» Юрій Лукашевський, законодавство дозволяє депутатам місцевих рад проводити засідання онлайн лише у випадку вирішення бюджетних питань та невідкладних робіт з ліквідації надзвичайних ситуацій. Відтак секретаріат підготував відповідну ухвалу, яка би дозволяла формат онлайн-конференцій для будь-яких сесійних засідань.

Однак депутати заявили, що і без відповідної ухвали сесії проводять засідання комісій через програму Zoom. А засідання сесії у режимі онлайн, на думку окремих депутатів, проводити не варто через складність у підрахунку голосів.

За таку ухвалу проголосувало лише 18 депутатів з 33 необхідних для прийняття рішення.

Програма виходу міста з кризи після карантину «Львів завтра»

Програму «Львів завтра» ^(https://zaxid.net/yak_lviv_vihoditime_z_krizi_pislya_karantinu_programa_dlya_usih_sfer_zmini_n1502492) підготувала комунальна установа Інститут міста спільно з фахівцями із різних галузей. Програму раніше опублікували на офіційному сайті Львівської міської ради. У цій програмі зібрані основні правила, яких мають дотримуватись як мешканці, так і підприємці, щоб швидко повернути до роботи усі сфери в місті. Зокрема, у програмі прописані нові правила функціонування міських закладів, різні проекти для підтримки бізнесу та медицини.

Раніше програму «Львів завтра» затвердив виконавчий комітет Львівської міськради. Однак депутатів не задовольнила представлена на сесії програма і вони відмовились за неї голосувати. Серед причин такого рішення депутати називали декларативність цієї програми і відсутність конкретики. Окремі депутати також запропонували долучати їх до створення подібних програм.

Андрій Садовий заявив, що програма вже впроваджується в життя і ще буде змінюватись та доповнюватись. Однак голосування все одно завершилось «провально» – лише 20 депутатів проголосували за «Львів завтра».

Участь міської ради у програмі підтримки муніципалітетів

Ця ухвала передбачала отримання кредитних коштів ЄБРР на заробітні плати для працівників комунальних підприємств. За словами заступниці міського голови Львова з питань ЖКГ Ірини Маруняк, грошей на зарплати працівникам неприбуткових комунальних підприємств вистачить лише до червня.

Депутати відмовились виділяти гроші на зарплати працівникам комунальних підприємств, заявивши, що раніше виділяли мільйони і не знають, куди вони поділись. А коли на сесії від імені працівників комунальних підприємств виступав директор ЛМКП «Львівтеплоенерго» Валентин Вольський, кілька депутатів заблокували трибуну і не дозволили йому виступити.

Зрештою за це питання проголосували лише 27 депутатів.

Закупівля обладнання у лізинг

Ця ухвала передбачала закупівлю у лізинг 10 реанімобілів для Клінічної лікарні швидкої медичної допомоги, томографа для Міської дитячої клінічної лікарні на вул. Орлика та обладнання для майбутнього крематорію.

Депутати заявили, що не розуміють, чому міська рада хоче закупити саме 10 «швидких» і як вони будуть працювати. Депутат від БПП Сергій Івах повідомив, що отримав інформацію, начебто ці «швидкі» будуть надавати платні послуги. Заступниця міського голови з гуманітарних питань Галина Слічна одразу цю інформацію заперечила.

Депутати також не підтримали купівлю обладнання для крематорію. Зокрема, депутат від БПП «Солідарність» Григорій Козловський ^(https://zaxid.net/grigoriy_kozlovskiy_tag44449/) заявив, що мав розмову із трьома священиками, які висловились проти кремації.

За цю ухвалу проголосувало лише 26 депутатів.

Про надання місцевої гарантії Львівської міської ради у рамках проекту «Міський громадський транспорт України»

Програми «Міський громадський транспорт України» стосувалось два питання у порядку денному сесії. В одній із ухвал йшлося про надання гарантій міськради для отримання кредитних коштів Європейського інвестиційного банку на капітальний ремонт ^(https://zaxid.net/lvivelektrotrans_planuye_modernizuvati_stari_tramvayi_za_3_mln_yevro_n1501487) трамваїв. В рамках ремонту трамваї мали облаштувати для посадки маломобільних пасажирів.

Депутати мали питання до умов кредиту, а деякі з них заявили про необхідність встановити підйомники у всіх будинках, де живуть люди з інвалідністю, перш ніж модернізовувати для них громадський транспорт.

Друга ухвала стосувалась капітального ремонту за кредитні кошти кабельних ліній, фідерів, тролейбусної мережі, а також будівництва депо для комунального АТП-1 на вул. Вернадського.

Обидві ухвали набрали лише 19 голосів депутатів.

Депутати також відхилили угоду з ЄБРР про наміри кредитного фінансування від ЛКП «Львівводоканал» для модернізації очисних споруд.

Ініціативи депутатів

Відставка керівниці управління комунальної власності ЛМР Інни Свистун

Ухвалу, якою депутати рекомендували міському голові звільнити з посади керівницю УКВ Львівської міської ради Інну Свистун ^(https://zaxid.net/inna_svistun_tag47855/) з посади, підготували голови п’ятьох фракцій: Петро Адамик («БПП Солідарність»), Маркіян Лопачак («ВО Свобода»), Ігор Телішевський («УКРОП»), Валерій Веремчук («Народний контроль») та Тарас Чолій («УГП»).

Інну Свистун звинуватили у ненаданні інформації депутатам, у списування заборгованостей по орендній платі за комунальні приміщення та неналежний контроль за комунальним майном.

Натомість міський голова Андрій Садовий відзначив якісну роботу Інни Свистун.

«Торік управління, яке очолює Інна Свистун, залучило 450 млн грн до бюджету міста та держави, що, фактично, дорівнює сумі всіх інших міст разом. У системі ProZorro. Продажі Львів ставлять у приклад. Звільнити керівника управління може лише міський голова. Мою думку ніхто не змінить. Я вважаю, що Свистун є кращим менеджером в Україні», – прокоментував ситуацію Андрій Садовий.

Однак депутатів результати роботи управління комунальної власності не переконали і вони проголосували «за»свою ухвалу.

Цікаво, що загалом відставку Інни Свистун підтримали 35 депутатів, серед яких – усі п’ятеро колишніх членів фракції «Самопоміч», які на початку сесійного засідання заявили ^(https://zaxid.net/fraktsiyu_samopomich_u_lvivskiy_miskradi_pokinulo_pyatero_deputativ_n1502817) про вихід з фракції. Без цих п’яти голосів ухвалу би не прийняли, адже для позитивного результату голосування необхідно мінімум 33 голоси депутатів.

Одразу після голосування Садовий заявив, що накладає «вето» на це питання.

Позбавлення премій міського голову і його заступників

Ухвалу про «Заходи фінансової оптимізації» у міській раді також ініціювали депутати міської ради Адамик, Лопачак, Телішевський, Веремчук та голова фракції «Громадянська позиція» Юрій Кужелюк.

Депутати запропонували позбавити міського голову, його заступників та радників усіх премій, матеріальної допомоги на надбавок до 1 січня 2021 року. Єдиним винятком мала стати керівниця міського штабу протидії коронавірусу, заступниця мера з гуманітарних питань Галина Слічна.

Однак більшість депутатів у сесійній залі не підтримала таку ініціативу своїх колег і лише 29 проголосувало «за».

Зазначимо також, що під час засідання сесії депутата від БПП «Солідарність» Віталія Свіщова двічі впіймали ^(https://zaxid.net/deputata_vid_bpp_piymali_na_knopkodavstvi_u_lvivskiy_miskradi_n1502855) на «кнопкодавстві». Депутат голосував і за себе, і за свого колегу Івана Рудницького.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter