При в’їзді у Львів необхідно створити перехоплюючі паркінги, – депутат

%d0%bf%d1%80%d0%b8-%d0%b2%d1%97%d0%b7%d0%b4%d1%96-%d1%83-%d0%bb%d1%8c%d0%b2%d1%96%d0%b2-%d0%bd%d0%b5%d0%be%d0%b1%d1%85%d1%96%d0%b4%d0%bd%d0%be-%d1%81%d1%82%d0%b2%d0%be%d1%80%d0%b8%d1%82%d0%b8-2

21:10 31 липня 2020 р.

А щоб цілковито розв’язати транспортну проблему у Львові, треба змінити генеральний план міста.

Так вважає Остап Доскіч, голова постійної депутатської комісії інженерного господарства, транспорту, зв’язку та житлової політики Львівської міськради, представник фракції «Європейська солідарність». Про це інформує DailyLviv. ^(https://dailylviv.com/news) 

— На засіданнях комісії ми неодноразово обговорювали питання транспортого колапсу, — сказав Остап Доскіч у Пресклубі під час обговорення теми «Транспортний тупик у Львові: як виїхати з нього по-європейськи?»  – Але важко щось змінити, бо хаотичний і несистемний підхід влади до вирішення проблеми не працює. Немає розв’язок для транспорту, а без них проблему не усунути. Щоб збудувати розв’язки, треба змінювати генеральний план. А на цей крок іти не хочуть. У нас вузькі вулички – а ми їх ще більше звужуємо. Люди бояться епідемії і більше користуються власними автівками. І зважте, що зараз немає шкільного навчання, а що буде, коли почнеться навчальний рік? Ще більше перевантаження!

Остап Доскіч переконаний, що у міста має бути новий генеральний план, з чітко продуманими пунктами: який транспорт і куди саме має рухатись. Також потрібна програма, яка дозволила би «швидкій» безперешкодно добиратись до лікарні. І мають бути паркувальні майданчики: одно- та дворівневі. 

Остап Доскіч зазначив, що у Львові давно і багато говорять про потребу перехоплюючих паркінгів, але конкретних пропозицій щодо них немає. Наприклад, такий багаторівневий паркінг мав бути на площі Петрушевича, проте справу загальмували.  

— Це пов’язано з тим, що майданчики у центральній частині міста є під “Львівавтодором”, вони виставляють ціну за паркування. І збудувати багаторівневі паркінги (чим очевидно мали би зайнятись приватні компанії) проблематично: ціна має бути нижчою у підземній частині, а в центральній частині – вища. Такі паркінги не працюють, і їх економічно невигідно будувати, вони себе не окуплять. Також у нас при в’їзді у місто мали би створити перехоплюючі паркінги. І не лише для приватного транспорту, але й для громіздкого – скажімо, для великих туристичних автобусів. Вони до карантину паркувались або біля будівлі ЛОДА, або просто перекривали вулиці і створювали корки. Адже для такого транспорту у Львові місця не передбачено. 

Остап Доскіч упевнений, що при бажанні міської влади вирішити складне транспортне питання у Львові цілком реально. 

— Найперше, що потрібно – це взяти у команду професійних людей, які розроблять систему з врахуванням кількості населення і навантаження на транспорт. Але це справді мають бути фахівці своєї справи, – наголосив голова депутатської комісії. 

Довідково

13 лютого 2020 року сесія Львівської міської ради ухвалила «План сталої міської мобільності м. Львова». Його розроблено у межах проєкту «Інтегрований розвиток міст в Україні», що виконується німецькою урядовою компанією «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH» за фінансування Урядів Німеччини та Швейцарії. Це стратегічний документ, який визначає транспортну політику міста на найближчі десять років і дає відповідь на питання: як оптимізувати місто для того, аби переміщення мешканців у ньому були ефективними з точки зору часу, комфорту, вартості. Такими планами мобільності керуються у більшості міст Західної Європи. 

<iframe src=»https://www.facebook.com/plugins/video.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fpressclublviv%2Fvideos%2F2803135126587615%2F&show_text=0&width=560″ width=»560″ height=»315″ style=»border:none;overflow:hidden» scrolling=»no» frameborder=»0″ allowTransparency=»true» allowFullScreen=»true»></iframe>

XK3CBp6aQwk

Відео: Львівський пресклуб