Прикордонне місто Рава-Руська увійде до Львівського району

%d0%bf%d1%80%d0%b8%d0%ba%d0%be%d1%80%d0%b4%d0%be%d0%bd%d0%bd%d0%b5-%d0%bc%d1%96%d1%81%d1%82%d0%be-%d1%80%d0%b0%d0%b2%d0%b0-%d1%80%d1%83%d1%81%d1%8c%d0%ba%d0%b0-%d1%83%d0%b2%d1%96%d0%b9%d0%b4%d0%b5-2

Львівський район матиме в своїх межах міжнародний пункт пропуску

Кабінет міністрів погодив пропозицію внести місто Раву-Руську до складу Львівського району. Спочатку за проектом Міністерства розвитку громад та територій прикордонне місто після децентралізації мало б належати до Яворівського району.

Нагадаємо, зараз Рава-Руська є у складі Жовківського району, але після територіальної реформи його ліквідовують. Основний склад теперішнього Жовківського належатиме до новоствореного Львівського району з адміністративним центром у Львові.

Міський голова Рави-Руської та голови сільських рад, які увійдуть до складу майбутньої Рава-Руської ОТГ, висловили бажання приєднатися до Львівського району. Тому комітет Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування врахував інтереси громади і вніс зміни до постанови.

На розгляд Верховної Ради постанова подаватиметься в тій редакції, відповідно до якої територію Рава-Руської міської громади передбачається включити до складу Львівського району, повідомило Міністерство розвитку громад та територій.

Питання територіальних змін на Львівщині розглядали 30 червня-1 липня (на відео з 1:39)

«На сьогодні маємо офіційне підтвердження від Міністерства щодо розподілу Рава-Руської ОТГ, так само як і Перемишлянської ОТГ у складі майбутнього Львівського району, а також планування поділу області на 7 районів з окремим Яворівським районом», — повідомили ^(https://www.facebook.com/groups/zhovkvacity/permalink/1244863992523360/) у Жовківській РДА, до території якої наразі належить Рава-Руська.

Іншою пропозицією, яку розглядав комітет, було перенести центр Золочівського району із Золочева до Бродів, але її відхилили.

Нагадаємо, 12 червня уряд погодив ^(https://zaxid.net/uryad_pogodiv_podil_lvivskoyi_oblasti_na_sim_novih_rayoniv_n1503511) проект постанови Верховної Ради про утворення та ліквідацію районів. На Львівщині планується утворити сім районів замість теперішніх 20: Львівський, Дрогобицький, Червоноградський, Стрийський, Самбірський, Золочівський та Яворівський.

Раніше у Міністерстві розвитку громад та територій обговорювали проект поділу Львівщини на шість районів, запропонований Львівською ОДА, залишивши відкритим питання створення сьомого району – Яворівського (Новояворівського). Після доопрацювання було погоджено створити окремий Яворівський район ^(https://zaxid.net/yavorivskiy_rayon_bude_i_vin_stane_bilshim_n1504235). До його складу входили чотири з шести створених на Львівщині пунктів пропуску з Польщею. Тепер один із них Раву-Руську передадуть до складу Львівського району.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter