Президент підписав указ про призов до війська у 2021 році. Весняний призов розпочнеться у квітні, а осінній – у жовтні

Президент України Володимир Зеленський підписав указ про військовий призов та звільнення в запас військовослужбовців, які вже відслужили. Згідно з документом, весняний призов розпочнеться 1 квітня, а осінній – 1 жовтня.

Які терміни проведення військового призову в 2021 році

Весняний призов триватиме з квітня до червня включно, а осінній – з жовтня до грудня включно. При цьому строковиків не відправлятимуть служити у зону проведення операції Об’єднаних сил на Донбасі.

«Проведення призову на строкову військову службу до Збройних сил України забезпечує співвідношення частки військовослужбовців-строковиків до частки військовослужбовців за контрактом 15:85%. Таким чином, частка строковиків у загальній чисельності війська з кожним роком продовжуватиме зменшуватись», – повідомила у середу, 24 лютого, прес-служба президента.

Хто може отримати відстрочку від призову

Відстрочку від призову отримають ті, хто навчається на денній формі в училищах чи університетах, а також у закладах духовної освіти. Також відстрочку отримують ті, хто навчається в інтернатурі, аспірантурі або докторантурі.

Крім того, відстрочка від призову на строкову військову службу надається громадянам за сімейними обставинами, для продовження професійної діяльності та за станом здоров’я.

Розгляд питання про призов або надання відстрочки (звільнення) від призову покладається на районні (міські) призовні комісії.

Також у випадках, непередбачених законодавством, відстрочку від призову можуть надавати обласні призовні комісії, якщо відповідне подання надійде від районної чи міської призовної комісії.

З якого віку призиватимуть до війська в 2021 році

Згідно з текстом президентського указу ^(https://www.president.gov.ua/documents/712021-36821), до війська призиватимуть юнаків, яким до дня відправлення у військову частину виповнилося 18 років, та чоловіків, які не досягли 27 років і не мають права на відстрочку. Зауважимо, у 2016-2019 роках в Україні до війська призивали чоловіків віком від 20 років, про це прямо було сказано в указах тодішнього президента Петра Порошенка. Натомість Володимир Зеленський у 2020 році, підписуючи указ про призов, посилався на закон ^(https://zaxid.net/v_ukrayini_povernuli_prizov_do_armiyi_z_18_rokiv_n1496093), який каже, що призову підлягають 18-річні хлопці. Пізніше Міністерство оборони пояснило, що 18 і 19-річних призиватимуть добровільно. Цьогоріч Зеленський в указі послався на той самий закон. Тож чи призиватимуть до війська 18-річних в обов’язковому порядку наразі невідомо.

Коли у 2021 році відбудеться звільнення в запас військовослужбовців, які вже відслужили

Цьогоріч звільнення в запас військовослужбовців, які вислужили встановлені строки строкової військової служби, передбачено провести у квітні – липні та в жовтні – грудні.

У січні 2022 року будуть звільнені військові, яких було призвано в липні 2020 року. Зазначимо, тоді призов почали пізніше через епідемію кронавірусу.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter