Президент назвав умову державної підтримки бізнесу в карантин. Держава підтримає бізнес через нові обмеження у роботі, якщо до виплати компенсацій долучиться місцева влада

Президент Володимир Зеленський закликає місцеву владу надавати фінансову підтримку бізнесу в разі запровадження локдауну.

«Сьогодні в деяких регіонах, згідно зі своїми повноваженнями, місцева влада рішенням комісій з ТЕБ та НС запроваджує посилений карантин. Водночас, на моє переконання, всі ці заходи не можуть запроваджуватись ними у форматі «заборони є, підтримки нема», – сказав президент у відеозверненні увечері в п’ятницю, 19 березня.

Він зазначив, що у січні цього року, паралельно із запровадженням локдауну в Україні, за його дорученням уряд підготував широкий комплекс підтримки: це пряма фінансова допомога людям та бізнесу, допомога на дітей, компенсація з часткового безробіття, податкові канікули та низка інших стимулів.

«Логічно, що про різні форми підтримки, запроваджуючи локдаун на місцях, мала б подумати й місцева влада. Та разом з посиленням карантину розробити комплекс заходів для підтримки. Підтримки тих категорій громадян і бізнесу саме свого регіону, які постраждають через обмеження так званої червоної зони», – сказав президент.

Він заявив, що чекає від місцевої влади відповідних пропозицій, щоб уже наступного тижня розглянути та затвердити їх на Конгресі місцевих та регіональних влад при президентові України.

«Додатково до запропонованих за рахунок місцевих бюджетів розмірів допомоги громадянам та бізнесу, які постраждали через локдаун, центральна влада додасть сто відсотків, збільшивши таким чином суми підтримки людей та бізнесу вдвічі», – запевнив голова держави.

Окрім того, він закликав Верховну Раду бути готовою в максимально короткі терміни ухвалити всі зміни, що стануть необхідними для втілення пропозицій місцевих влад та уряду.

Нагадаємо, наразі в «червоній» карантинній зоні перебувають Житомирська, Івано-Франківська, Закарпатська, Чернівецька області, а також Київ.

При цьому Львів хоча й не перебуває у «червоній» зоні, та у місті з 19 березня почав діяти жорсткий карантин ^(https://zaxid.net/lviv_pochav_diyati_posileniy_karantin_zaboroni_dozvoli_n1515956), під час якого не працюють ресторани, кафе, ТРЦ і заклади культури, а школярів відправили на дистанційне навчання.

заклади харчування можуть працювати лише навинос і доставку, а в торгових центрах відчинені лише аптеки, зоомагазини і продуктові крамниці. Спортзали, салони краси працюють за попереднім записом, а господарські магазини – на передзамовлення.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter