Поліція затримала керівництво «Муніципальної варти» у Львові. Чотирьох муніципалів звинуватили у хабарництві

%d0%bf%d0%be%d0%bb%d1%96%d1%86%d1%96%d1%8f-%d0%b7%d0%b0%d1%82%d1%80%d0%b8%d0%bc%d0%b0%d0%bb%d0%b0-%d0%ba%d0%b5%d1%80%d1%96%d0%b2%d0%bd%d0%b8%d1%86%d1%82%d0%b2%d0%be-%d0%bc%d1%83%d0%bd%d1%96-2

Керівництво ЛКП «Муніципальна варта» затримали 5 червня під час отримання 30 тис. грн

У п’ятницю, 5 червня, у Львові затримали чотирьох працівників ЛКП «Муніципальна варта» ^(https://zaxid.net/lkp_munitsipalna_varta_tag49283/), включно з директором цього комунального підприємства Львівської міськради. Усіх їх підозрюють у вимаганні та отриманні хабарів у формі надання охоронних послуг приватним підприємствам за гроші. Про це затримання майже синхронно повідомили місцева прокуратура ^(https://www.facebook.com/Didenko.Iryna/posts/2574369562836310) та поліція ^(https://lv.npu.gov.ua/news/ekonomichni-zlochini/pravooxoronczi-vikrili-kerivnikiv-odnogo-z-lvivskix-komunalnix-pidprijemstv-u-sistematichnomu-vimaganni-ta-oderzhanni-xabariv/). При цьому у статуті ЛКП «Муніципальна варта» передбачене надання платних послуг з охорони.

Усіх підозрюваних працівників ЛКП «Муніципальна Варта» також відсторонили від роботи. Як повідомили ^(https://city-adm.lviv.ua/news/government/279420-pratsivnykiv-munitsypalnoi-varty-shcho-staly-uchasnykamy-intsydentu-vidstoronyly-vid-roboty) у прес-службі міської ради, мерія також звернеться у поліцію щодо об’єктивності розслідування та відповідного покарання.

За версією поліції, директор ЛКП «Муніципальна варта» разом із своїм заступником та ще двома керівниками підрозділів, «зловживаючи службовим становищем, налагодили схему системного вимагання та одержання неправомірних вигод від суб’єктів підприємницької діяльності за надання охоронних послуг».

У прокуратурі повідомили, що затримані муніципали, окрім охорони комунального майна, охороняли ще й приватні об’єкти. Свої послуги приватникам вони надавали без оформлення договірних відносин та отримували за це платню готівкою. До охорони об’єктів вони залучали особовий склад підприємства.

Правоохоронці затримали керівний склад ЛКП «Муніципальна варта» (фото поліції)

Відомо, що впродовж трьох місяців працівники ЛКП «Муніципальна варта» охороняли майданчик з продажу вживаних автомобілів, за що отримали 80 тис. грн. У п’ятницю, під час отримання ще 30 тис. грн, їх затримали правоохоронці.

У поліції задокументували отримання грошей за надання охоронних послуг муніципалами ще від семи різних підприємців. Ці гроші, за версією правоохоронців, були розподілені між усіма учасниками злочинної групи.

В офіційному статуті ^(https://city-adm.lviv.ua/public-information/utilities/lkp-munitsypalna-varta/statut/2576/download?cf_id=36&fbclid=IwAR1MqWNpoI_DOslouTAjIlriTsBrjDibWjBJfkddzWdy4wyRjTSqPqnsTtk) ЛКП «Муніципальна Варта» (пункт 2.2.2.) передбачене надання платних послуг іншим підприємствам, це можна робити на договірній основі чи на підставі ухвали Львівської міської ради, виконкому чи розпорядженні міського голови. Однак, за даними правоохоронців, у деяких випадках ці послуги укладалися без договорів, а оплата йшла готівкою, що дає підстави інкримінувати таку діяльність як хабарництво з використанням службового становища.

Зараз щодо затриманих вирішується питання оголошення підозри у вчиненні ст. 368 КК ^(http://yurist-online.com/ukr/uslugi/yuristam/kodeks/013/383.php) України, що передбачає позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років.

З листопада 2019 року директором ЛКП «Муніципальна варта» ^(https://zaxid.net/lkp_munitsipalna_varta_tag49283/) є 28-річний Павло Пец ^(https://city-adm.lviv.ua/lmr/profiles/utilities/pets-pavlo-volodymyrovych). До цього призначення він працював в управлінні безпеки міста.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter