Поліція викрила схему розкрадань на будівництві амбулаторій ще у п’яти областях. Раніше таку схему правоохоронці викрили у Львівській області

%d0%bf%d0%be%d0%bb%d1%96%d1%86%d1%96%d1%8f-%d0%b2%d0%b8%d0%ba%d1%80%d0%b8%d0%bb%d0%b0-%d1%81%d1%85%d0%b5%d0%bc%d1%83-%d1%80%d0%be%d0%b7%d0%ba%d1%80%d0%b0%d0%b4%d0%b0%d0%bd%d1%8c-%d0%bd%d0%b0-%d0%b1-2

Департамент стратегічних розслідувань Національної поліції викрив у шести областях схему розкрадання державних грошей на будівництві сільських амбулаторій. Серед областей, де діяла схема, є також Львівщина ^(https://zaxid.net/kerivnika_upravlinnya_kapitalnogo_budivnitstva_loda_zvinuvachuyut_u_privlasnenni_13_mln_grn_n1501449). Зокрема, раніше у цій справі повідомили про підозру керівнику Управління капітального будівництва Львівської ОДА Олегу Пелиху.

Окрім Львівщини, поліція викрила розкрадання коштів на будівництві амбулаторій у Запорізькій, Миколаївській, Полтавській, Рівненській та Черкаській областях.

Поліцейські повідомили ^(https://facebook.com/DSI.police.ukraine/posts/250403046393051), що переглянули публічні закупівлі з будівництва амбулаторій у сільській місцевості й виявили, що переможцями тендерів ставали одні й ті ж підприємства.

Правоохоронці стверджують, що з метою привласнення коштів до офіційних документів щодо кількості залучених спеціалістів, кількості та якості будівельних матеріалів вносилися недостовірні дані. Але насправді, як стверджують у поліції, всі роботи виконували мешканці місцевих сіл, а при будівельних роботах використовувалися неякісні, значно дешевші матеріали.

Також у поліції додали, що міністерство, яке замовляло будівництво амбулаторій, завищувало їхню кількість. «Така кількість проектів не відповідала реальним потребам регіонів, в яких планувалося проводити їхнє будівництво», – наголосили у поліції.

Правоохоронці прямо не вказали, яке саме міністерство брало участь у схемах. Але якщо подивитися новини на тему будівництва сільських амбулаторій, то найактивніше її висвітлює Міністерство регіонального будівництва і житлово-комунального господарства.

Окрім працівників міністерства, у схемі задіяні також працівники обласних державних адміністрацій і комерційних структур. Загалом вони уклали договорів на будівництво сільських амбулаторій на 382 млн грн. Гроші на це місцевим бюджетам виділяла держава у вигляді субвенцій.

«На підставі офіційних документів про виконання будівельних робіт на рахунки “своїх” комерційних структур перераховувались кошти. Різницю між вартістю фактично виконаних робіт та зазначених в офіційних документах розподіляли між всіма учасниками злочинної “схеми”», – сказано у повідомленні Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції.

У четвер, 4 червня, у цій справі пройшли обшуки. Кримінальне провадження за цими фактами розслідується за статтями «Привласнення майна шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах» і «Службове підроблення».

Нагадаємо, у квітні цього року в справі про розкрадання грошей під час будівництва шести сільських амбулаторій прокуратура повідомила про підозру у розкраданні 1,3 млн грн очільнику управління капітального будівництва Львівської ОДА Олегу Пелиху, його заступнику і керівнику компанії, яка її будувала. 27 квітня Пелих написав заяву на звільнення ^(https://zaxid.net/kerivnika_upravlinnya_kapitalnogo_budivnitstva_loda_zvinuvachuyut_u_privlasnenni_13_mln_grn_n1501449).

Амбулаторії мали збудувати ще у 2018 році. Однак роботи фактично виконані не були. У день проведення експертизи акти про виконання робіт будівництва вже були підписані і гроші перераховані. При цьому будівництво було на початковій стадії.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter