Перевізники Львівщини розповіли про свої збитки за час карантину. Підприємства, які займаються пасажирськими перевезеннями, недоотримали близько 300 млн грн

%d0%bf%d0%b5%d1%80%d0%b5%d0%b2%d1%96%d0%b7%d0%bd%d0%b8%d0%ba%d0%b8-%d0%bb%d1%8c%d0%b2%d1%96%d0%b2%d1%89%d0%b8%d0%bd%d0%b8-%d1%80%d0%be%d0%b7%d0%bf%d0%be%d0%b2%d1%96%d0%bb%d0%b8-%d0%bf%d1%80%d0%be-2

За останні 4 місяці підприємства, які займаються пасажирськими перевезеннями на Львівщині (міськими, приміськими і міжміськими — ред.), недоотримали близько 300 млн грн. Про це розповів голова Асоціації перевізників Львівщини Іван Велійка. Після 16 березня, коли через карантин ^(https://zaxid.net/karantin_tag44357/) були призупинені всі регулярні перевезення, в АТП вже були кредиторські заборгованості, які під час карантину зросли на 80-90 млн грн.

Тож, щоб не збанкрутувати, автотранспортні підприємства змушені були переводити своїх працівників на півставки або відправляти у відпустки за власний рахунок. При цьому водії масово почали подавати заяви на звільнення. За словами голови Асоціації перевізників Івана Велійки, близько 40% водіїв самі розрахувались та взялися за пошуки нової роботи.

У самому Львові ж ситуація була трохи кращою. Оскільки міська комісія ТЕБ і НС вчасно «розморозила» роботу міського транспорту і перевела більшу частину міських маршрутів у режим спецперевезень.

«На початку карантину на лініях працювало близько 30% від загальної кількості транспорту. За півтора місяця цю кількість вдалося трохи збільшити, оскільки був попит на послуги громадського транспорту. Почав працювати бізнес. Людям потрібно було добиратися на роботу», – зазначив голова Асоціації перевізників Іван Велійка.

За його інформацією, на сьогодні немає жодного факту, щоб якесь автотранспортне підприємство подало на банкрутство.

«Коли було дозволено розпочати роботу в режимі спецперевезень, усі підприємства приступили до роботи. Якась фінансова подушка у них була. Проте в області підприємства недоотримали біля 300 млн грн доходу», – розповів Іван Велійка.

Нагадаємо, приміські та міжміські перевезення на Львівщині зупинили з початком карантину ^(https://zaxid.net/karantin_tag44357/) – 18 березня. Через зростання кількості виявлених випадків Covid-19 обласна комісія не дозволяла ^(https://zaxid.net/na_lvivshhini_ne_dozvolili_vidnoviti_robotu_gromadskiy_transportu_ta_ditsadkiv_n1502564) відновити роботу громадського транспорту. На початку червня перевізники Львівщини протестували ^(https://zaxid.net/perevizniki_piketuyut_loda_z_vimogoyu_vidnoviti_pasazhirske_spoluchennya_n1503200) під стінами Львівської облдержадміністрації з вимогою відновити приміські та міжміські перевезення та розпочати боротьбу із нелегальними перевізниками. Пізніше вони вирішили ^(https://zaxid.net/perevizniki_lvivshhini_virishili_samovilno_vidnoviti_ruh_primiskih_i_mizhmiskih_avtobusiv_n1503636) самовільно відновити рух приміських і міжміських автобусів.

Детальніше дивіться сьогодні о 21:00 в авторській програмі Віталія Кублікова «Стінка на стінку» ^(https://zaxid.net/stinka_na_stinku_tag53301/) в ефірі 24 каналу, а запис буде доступний на сайті ZAXID.NET.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter