Озеро Стосіка в мікрорайоні Під Голоском передали на баланс Шевченківської РА. У ЛМР запевняють, що жодної забудови навколо водойми не буде

%d0%be%d0%b7%d0%b5%d1%80%d0%be-%d1%81%d1%82%d0%be%d1%81%d1%96%d0%ba%d0%b0-%d0%b2-%d0%bc%d1%96%d0%ba%d1%80%d0%be%d1%80%d0%b0%d0%b9%d0%be%d0%bd%d1%96-%d0%bf%d1%96%d0%b4-%d0%b3%d0%be%d0%bb%d0%be%d1%81-2

Озеро Стосіка, що на вулиці Замарстинівській в мікрорайоні Під Голоском, передали на баланс Шевченківської райадміністрації.

Відповідне рішення ухвалив 28 серпня виконавчий комітет Львівської міської ради, повідомив ^(https://www.facebook.com/lvivmistobud/) департамент містобудування ЛМР у Facebook.

«Кілька років тому озеро входило в межі державного акту, який видали ВАТ «Львівський дослідний нафтомаслозавод». Завод вже кілька років банкрут, але якимось дивним чином Держгеокадастр зареєстрував там кадастровий номер. Це ще не означає, що видали документ на іншу організацію, але така ситуація є. Відповідно, почалися маніпуляції, що це озеро може попасти під забудову чи отримати іншого власника тощо», – розповів в. о. директора департаменту містобудування Сергій Коровайник.

За його словами, біля озера буде рекреаційна зона, яку облаштують разом зі сквером чи парком. У ЛМР запевняють, що жодної забудови біля водойми не буде.

Нагадаємо, у березні депутати ЛМР не підтримали ^(https://zaxid.net/deputati_ne_pidtrimali_zabudovu_teritoriyi_bilya_ozera_v_rayoni_golosko_n1498793) забудову в мікрорайоні Під Голоском, якими передбачалося будівництво багатоповерхівок біля ставу Стосіка. Місцеві мешканці наголошували, що будівництво негативно вплине на флору і фауну і з часом може висушити водойму. Натомість вони запропонували петицію про створення парку з охопленням існуючої рекреації та озера Стосіка, облагородити довкола територію.

Пізніше управління екології та природних ресурсів ЛМР обрало на конкурсі ^(https://zaxid.net/bilya_ozera_na_zamarstinivskiy_oblashtuyut_pitne_dzherelo_n1504952) проектів благоустрою львівських природних джерел проект облаштування питного джерела біля озера Стосіка, запропонований місцевою громадою. З природоохоронного фонду на його втілення виділять 500 тис. грн.

Озеро Стосіка – водойма в Шевченківському районі міста Львів в місцевості Голоско (поруч з 6-им Заозерним провулком та вул. Замарстинівською, 270). Озеро живиться від природних джерел, вода в ньому – одна з найчистіших серед міських водойм. Озеру вже понад 300 років, тут живуть болотна та червоновуха черепахи, качки, одуди.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter