Озеро на перехресті вулиць Стрийська-Наукова не збираються засипати

%d0%be%d0%b7%d0%b5%d1%80%d0%be-%d0%bd%d0%b0-%d0%bf%d0%b5%d1%80%d0%b5%d1%85%d1%80%d0%b5%d1%81%d1%82%d1%96-%d0%b2%d1%83%d0%bb%d0%b8%d1%86%d1%8c-%d1%81%d1%82%d1%80%d0%b8%d0%b9%d1%81%d1%8c%d0%ba%d0%b0-2

Качки на паркані, здивовані погляди перехожих, розмови «А що ж то буде?» і активна робота працівників всередині саме так зараз виглядає ситуація поблизу озера. Ми вирішили дізнатися більше про те, як зміниться територія і чи справді водойма залишиться, попри всі глибокі побоювання та переживання місцевих жителів.

І одразу відповідь на найголовніше питання – так, озеру бути! І воно однозначно стане абсолютно новим форматом місця відпочинку для львів’ян.

Першим етапом реалізації проєкту є облагородження території. Власне, саме зараз і триває цей процес: звідси вивозять сміття (а, за словами працівників, його тут назбиралося вдосталь), також займаються благоустроєм, чистять саме озеро від забруднень, відходів та насипають новий пісок.

«На жаль, озеро та прилегла територія опинилися в наших руках не в найкращому стані, ми знаходили тут багато пляшок, сміття, та навіть шприців. Але ми і не розраховували, що потрапимо в квітник, одразу розуміли, що роботи попереду багато, але результат однозначно буде виправданий», ділиться керівник проєкту з питань будівництва Олег Стицишин.

Наступний крок це початок роботи над реалізацією концепції проєкту. Тут буде перша міська набережна, тобто питання облагородженої водойми, яке завжди було актуальним для львів’ян, нарешті вирішиться. Звісно, про купання в озері мова не йде, але приємний відпочинок біля води у межах міста тепер буде не просто чиєюсь мрійливою уявою, а цілком реальною ситуацією. Що не може не тішити.

За словами директора компанії «Asgard» Сергія Ковальова, навколо озера буде мультифункційний громадський простір, тут встановлять вуличні тренажери, облаштують бігові доріжки вздовж водойми, зроблять дитячі майданчики, зони для відпочинку та проведення різноманітних подій, тут працюватимуть ресторани, кафе, супермаркети та магазини.

«Важливо зауважити, що вся територія буде відкритою для людей, кожен може прийти, щоб потренуватися, полежати на травичці, погодувати качок (але лише дозволеною їжею), прогулятися набережною чи повечеряти в ресторані з виглядом на озеро», пояснює Сергій Ковальов.

А про головну ідею та ціль проєкту нам розповів засновник компанії Asgard Олександр Берба: «Орієнтуючись на закордонний ринок, ми помітили, що Львову суттєво бракує міксованих локацій, де можна одночасно насолодитися атмосферою місця та його функціональним наповненням. Тому завдання, яке ми перед собою поставили це створити самодостатнє місце, яке б стало універсальною точкою для відпочинку, розваг, прогулянок і одночасно платформою для розвитку малого та середнього бізнесу. Вірю, що наш інвестиційний проєкт буде одним з тих, які допомагатимуть Львову ставати інноваційнішим та впевнено розвивати нішу сучасного містобудування».

Аналогічних проєктів у Львові немає і в найближчому майбутньому також не планується, а можливість забезпечити одну з найзатребуваніших потреб львів’ян облаштування сучасного простору для відпочинку біля водойми виглядає досить-таки привабливо. Тому спостерігаємо і чекаємо новин, керівники обіцяють провести першу подію на частково оновленому озері вже цієї осені.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter