Облаштування території та озера на Панча у Львові планують розпочати у вересні. Проектом передбачено й облаштування території довкола озера

%d0%be%d0%b1%d0%bb%d0%b0%d1%88%d1%82%d1%83%d0%b2%d0%b0%d0%bd%d0%bd%d1%8f-%d1%82%d0%b5%d1%80%d0%b8%d1%82%d0%be%d1%80%d1%96%d1%97-%d1%82%d0%b0-%d0%be%d0%b7%d0%b5%d1%80%d0%b0-%d0%bd%d0%b0-%d0%bf%d0%b0-2

Так має виглядати озеро на Панча після реконструкції

У п’ятницю, 31 липня, мешканцям презентували проект ^(https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2020-04-15-003060-a?fbclid=IwAR0dLwh0Mjfde5Atn-IL6Ym3RXWQ72mcB-_1h5iOzbZ9_4tO2-AmzaWihAQ) реконструкції території довкола озера, що розташоване у Шевченківському районі Львова між вулицями Панча-Чорновола. Його розробило ЛКП «Інститут просторового розвитку». Загальна вартість проекту — 21 млн грн.

Як зазначили ^(https://city-adm.lviv.ua/news/science-and-health/ecology/280625-ozero-na-pancha-pochnut-rekonstruyuvati-vzhe-u-veresni) у прес-службі ЛМР, проектом передбачено очищення озера, а також благоустрій території довкола водойми: облаштування мережі доріжок, інтерактивного тематичного дитячого майданчика та різних типів відпочинкових зон, двосторонньої велодоріжки, зовнішнього освітлення, а також заміну пішохідного мосту, висадку нових зелених насаджень. Також заплановано облаштувати оглядову терасу з лавками-лежаками та видом на озеро.

Візуалізація та фото ЛМР

ЛКП «Інститут просторового розвитку» планує передати проект на експертизу вже наступного тижня, далі – оголосять тендер. Початок робіт планується на кінець вересня.

Як розповіла голова Шевченківської РА Надія Банах, цьогоріч планують очистити береги, привести до порядку плесо, а вже наступного року проводити оздоблювальні роботи.

Проект реалізовуватимуть коштом міста. За словами міського голови Львова Андрія Садового, це дороговартісний проект, але, якщо на тендер подасться 3−4 компанії, можливо, вартість буде нижчою.

«Проект дуже модерний, тому що передбачає відпочинкову зону, очищення самого озера, тут будуть скважини та більший баланс води. Я думаю, що тут постійно будуть качки, і мешканці будуть приходити і восени, і навесні, і влітку. Для цього району це — не просто мила локація — вона зачаровує», — зазначив мер.

За проектом передбачено покращення геоекологічного стану водойми.

«Ми плануємо влаштувати водойму, яка буде мати природній вигляд, але складатиметься з двох частин, буде система аерації. Наповнення буде штучним, берег буде з бетону. Також буде дві водойми на різних рівнях, під мостиком буде водоспад. Мостик переробимо з очерету. Будуть відпочинкові зони з лавками, з лежаками, а також локальні зони з вуличними кріслами. Дитячий майданчик буде у стилі підводного світу, будуть лазанки-водорості, кораблик для дітей, оглядова тераса», — зазначила Христина Чорноус, начальниця архітектурно-проектного відділу ЛКП «Інститут просторового розвитку».

Підживлення озера зроблять штучним, оскільки наразі не знайшли природного джерела живлення водойми.

Озеро на вул. Панча є штучною водоймою, що виникла у 50−80-х роках минулого століття, як результат меліоративної водовідвідної системи, що була першим кроком для підготовки території під забудову житлового масиву з багатоповерховими будинками. Озеро живиться від ґрунтових та дощових вод.

Зазначимо, що роботи з очистки озера на Панча розпочали ^(https://zaxid.net/u_lvovi_na_vulitsi_pancha_vporyadkovuyut_ozero_n1485923) ще у 2019 році. До слова, минулоріч проект ^(https://gb.city-adm.lviv.ua/projects/39?fbclid=IwAR2eyyiloga_ubb87xoUkHG7Qy-VXdPSbeh6ZcK7dQQVMQlqq5GMIPcFwN4) реконструкції озера здобув перемогу Громадського бюджету-2020. Авторкою проекту є львів’янка Наталія Процак.

Нагадаємо, як раніше повідомляв ^(https://zaxid.net/na_ochishhennya_vodoym_u_lvovi_tsogo_roku_vidilyat_ponad_4_mln_grn_n1505336) ZAXID.NET, цього року у Львові запланували очистити шість водойм.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter