На 24 каналі стартує проект про унікальні історії усиновлення «Рідні». Прем’єра — У День захисту дітей 1 червня

%d0%bd%d0%b0-24-%d0%ba%d0%b0%d0%bd%d0%b0%d0%bb%d1%96-%d1%81%d1%82%d0%b0%d1%80%d1%82%d1%83%d1%94-%d0%bf%d1%80%d0%be%d0%b5%d0%ba%d1%82-%d0%bf%d1%80%d0%be-%d1%83%d0%bd%d1%96%d0%ba%d0%b0%d0%bb%d1%8c-2

У День захисту дітей, 1 червня, стартує спільний проект 24 каналу і благодійного фонду «Рідні». Це 10 унікальних історій про усиновлення. Герої програми відкинули усі суспільні перестороги, здолали власні страхи і проклали шлях до батьківства через серце. Щоби зробити щасливішими маленьких людей, які лише починають свою життєву мандрівку. І водночас самим глибше пізнати любов.

Герої першої програми — сім’я Шміліховських. Батьки Ірина та Анатолій 10 років не мали дітей. Жили із діагнозом безпліддя. А потім вирішили подарувати сім’ю прийомній дитині. Так у їхньому житті з’явилася Злата. Ірина згадує: «Ми відчували радість і вдячність Богові за те, що він дав милість бути її батьками. Злата дуже маленька була. Але страху не відчували. От якийсь такий трепет був».

А невдовзі Ірина дізналася, що вагітна Лукою. Тож упродовж десяти місяців Шміліховські двічі стали батьками. Команда проекту «Рідні» розповідає: найважчим було знайти героїв для першої програми. Адже тема усиновлення в Україні тривалий час була закритою. Анатолій каже: «Потім ми зрозуміли: можливо, є якась сім’я, яка має такі самі сумніви, які були в нас. І якщо наша історія комусь допоможе розвіяти ці сумніви, то потрібно її розповісти».

Як тільки зняли дебютний випуск, шукати героїв стало значно легше. Авторка і ведуча проекту «Рідні» Мар’яна Романяк ділиться: «Найприємніше на зйомках було бачити тих дітей, які щасливо ростуть поруч із батьками та з іншими дітьми. Приїжджаючи на зйомку, я не завжди знала, яка дитина є біологічною, а яка усиновленою. Я завжди ставила собі питання: так, вони ж всі схожі між собою, в них схожі риси, характер, тембр голосу. Як так може бути?».

За час роботи над програмою, каже авторка, учасники команди справді поріднилися. Розповідає: «За час зйомок у нас в команді народилося двоє дітей. Тож це дійсно проект, який пов’язаний з дітьми. Я вірю, що новонароджені в команді 24 каналу також ростимуть щасливими разом зі своїми мамами— режисеркою Христиною і редакторкою Вікторією».

Зараз в Україні триває реформа системи інтернатів, мета якої — збільшити кількість дитячих будинків сімейного типу та патронатних сімей. І скоротити чисельність інтернатів. Уповноважений президента України із прав дитини Микола Кулеба зазначає: «Сьогодні сім’ю, яка приймає дітей, більше поважають. І ваша програма говорить про те, що зараз в Україні більш охоче говорять про усиновлення. І це насправді змінює ставлення суспільства».

Наприкінці кожної програми глядач, який хоче усиновити дитину, зможе зателефонувати на гарячу лінію благодійного фонду «Рідні» ( 0 800 300 484) та отримати всю необхідну інформацію. Президентка благодійного фонду «Рідні» Марта Федорів каже: «Загалом в Україні 6 тисяч дітей, які чекають на свою сім’ю. Після кожної програми, яку ми з 24 каналом реалізовуємо, ми будемо презентувати дітей, які є в закладах Львова чи Львівської області і яких можна всиновити».

Анатолій Шміліховський звертається до сімей, які хочуть усиновити дитину: «Будьте сміливими, не бійтесь. Я от зараз, коли дивлюся на Златочку і Луку, думаю: Боже мій, якби в той момент ми не проявили сміливості, а більше переживали про свій комфорт, де ми би зараз були? Що ми би зараз бачили? Чи ми бачили би цю красу — вийти погуляти з дітьми».

Отож, прем’єра проекту «Рідні» в ефірі 24 каналу —1 червня о 19:30.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter