На «Фабриці повидла» у Львові організують мистецьку резиденцію для дітей. Підлітки з Підзамча навчатимуться сучасних творчих технік

%d0%bd%d0%b0-%d1%84%d0%b0%d0%b1%d1%80%d0%b8%d1%86%d1%96-%d0%bf%d0%be%d0%b2%d0%b8%d0%b4%d0%bb%d0%b0-%d1%83-%d0%bb%d1%8c%d0%b2%d0%be%d0%b2%d1%96-%d0%be%d1%80%d0%b3%d0%b0%d0%bd%d1%96%d0%b7-2

У Львові відбудеться міжнародний мистецький проект «Я там, де мені добре ^(https://www.facebook.com/events/589153085075161/)». Для участі у ньому запрошують підлітків з мікрорайону Підзамче, оскільки більшість подій будуть відбуватися в артцентрі «Фабрика повидла». Кожен учасник обере найцікавішу для себе художню практику, якої навчатимуть четверо митців. Результати спільної творчості покажуть вже у вересні.

«Ідея проекту резиденції «Я там, де мені добре» полягає в тому, аби дати учасникам і учасницям розуміння місцевих можливостей району, де вони живуть, та сміливість користуватися цими можливостями, відчувати себе вільно у різних локаціях та публічному просторі. Серед бажаних партнерів проекту — місцеві школи, бібліотека, галерея художників-графіті, бізнес-центр з громадським простором всередині і мистецькі інституції», — розповідають організатори.

Митці та діти створюватимуть арт-об’єкти, натхненні історіями з Підзамча, які розповідатимуть місцеві мешканці. Дітей навчатимуть четверо фахівців: львівський медіамитець Сергій Петлюк, який працює в жанрах інсталяції, відеоінсталяції, нових медіа, живопису; київська перформерка Ірина Рузіна, художниця Гуендаліна Саліні з Італії, яка працює у техніках вишивки, гобелену, відео, перформансу, фотографії, митець експерименту Якопо Натолі з Італії. Результати роботи запрезентують наприкінці резиденції.

Окрім творчих практик, у дітей розвиватимуть критичне мислення. Також з іноземними митцями підлітки матимуть можливість попрактикувати англійську мову.

Проект триватиме з 25 серпня до 20 вересня. Діти віком 11-14 років, які мешкають неподалік, можуть зголоситися до 10 серпня. Реєстрація проводиться тут ^(https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSefeptQ0J-b_kcRUbw2lN9JItwrj8gHYmOIEM1DimdwPp_WOg/viewform).

Проект організовують у межах міжнародної програми «MagiC Carpets» («Магічні килими»), учасником якої став артцентр «Фабрика повидла». За умовами співпраці, на Підзамче запрошуватимуть художників та художниць з різних країн світу. У Львові #MagiCCarpets відбувається за співфінансування програми Європейського Союзу «Креативна Європа» та Harald Binder Cultural Enterprises.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter