На пам’ятках Сокальщини встановлять камери спостереження для «відстежування» привидів. Благодійний фонд почав збір коштів на камери відеоспостереження для підвалів і крипт туристичних об’єктів

%d0%bd%d0%b0-%d0%bf%d0%b0%d0%bc%d1%8f%d1%82%d0%ba%d0%b0%d1%85-%d1%81%d0%be%d0%ba%d0%b0%d0%bb%d1%8c%d1%89%d0%b8%d0%bd%d0%b8-%d0%b2%d1%81%d1%82%d0%b0%d0%bd%d0%be%d0%b2%d0%bb%d1%8f%d1%82%d1%8c-2

У такий містичний спосіб намагаються зацікавити туристів і розповісти про пам’ятки північного регіону Львівщини

Краєзнавці і популяризатори культурної спадщини Сокальського району на Львівщині шукатимуть у старих архітектурних перлинах привидів. Вони оголосили про збір коштів на закупівлю і встановлення камер спостереження, які вмонтують у пам’ятки регіону. Техніка матиме функцію нічного бачення, тож запис буде вестися 24/7 і кожен охочий зможе переглянути записи онлайн.

Таким чином хочуть поширювати інформацію про цікаві історичні місця і розвивати туризм шахтарського регіону. Краудфандинговий збір коштів для проекту «Привиди Сокальщини» проводить туристичний портал Krystynopol.info та благодійний фонд «Фундація розвитку Червонограда».

«Ці кошти підуть на закупівлю мобільного обладнання відеоспостереження з можливістю нічної зйомки та фіксації руху для встановлення на території різних історичних об’єктів північної Львівщини та трансляції зображення в режимі реального часу. Онлайн-трансляція буде доступна усім користувачам інтернету», – пояснюють ^(https://krystynopol.info/proekt-pryvydy-sokalshhyny/?fbclid=IwAR1rIBELAs_Koc315nXX6QGSAUM1u97eN5eSDjQOIWX0ZDBf8CNQgxBvz9s) активісти.

Серед об’єктів у списку будуть, зокрема, такі:

  • підвали Кристинопільського палацу ^(https://zaxid.net/u_chervonogradi_rozchistyat_pidzemellya_palatsu_pototskih_n1432817),
  • крипти склепу родини Плятер-Зибергів у Гуті,
  • вежа палацу Лянцкоронських у Тартакові ^(https://zaxid.net/fahivtsi_napratsyuvali_strategiyi_revitalizatsiyi_zabutogo_tartakivskogo_palatsu_n1486608),
  • внутрішні приміщення аріанської вежі у Белзі,
  • підвали костелу святого Марка у Варяжі,
  • вежа комплексу монастиря бригідок у Сокалі,
  • підземні келії Василіанського монастиря,
  • усипальниця родини Потоцьких у криптах церкви святого Володимира у Червонограді.

фото ZAXID.NET і Krystynopol.info

Засновник туристичного порталу Krystynopol.info Юрій Гринів розповів ZAXID.NET, що заплановано зібрати 15 тис. грн, однак цих коштів вистачить на комплект обладнання для одного туристичного об’єкта. Його встановлять на тиждень-два на одній пам’ятці архітектури, згодом перенесуть на іншу. Паралельно будуть готувати цікаві матеріали про них з містичними оповідями і легендами, знімати відео, яке транслюватимуть для популяризації цього об’єкта туризму.

На переконання Юрія Гриніва, історія будь-якої пам’ятки має подаватися легко, з нестандартними розповідями і легендами, щоб туристам було цікаво. Тому до свого проекту вирішили додати трохи містики. Тема привидів доволі популярна ^(https://zaxid.net/kudi_poyihati_zi_lvova_na_vihidni_pidgirtsi_i_plisnesko_n1397782) і навіть прибуткова ^(https://zaxid.net/pidgoretskiy_zamok_zarobiv_1000_na_prividah_n1110175) у туризмі.

У Червонограді (до 1951 року – Кристинополь), як розповів краєзнавець, у палаці Потоцьких, що нині є філією Львівського музею історії релігії, довший час перебувала мумія Михайла Жевуського ^(https://krystynopol.info/myhajlo-florian-zhevuskyj/). Через 30 років її поховали в каплиці-усипальниці родини Вишневських на старому кристинопільському цвинтарі. Можливо, туристам вдасться побачити привида цього шляхтича у палаці, де його тіло зберігалося багато років.

«У нас шахтарський регіон і тут промоцією туризму ніколи не займалися, хоча є шикарна історія, цікаві об’єкти. Кристинопільський палац середини XVIII ст. спроектований за аналогією з Вілянівським палацом у Варшаві. Це взірець французького класицизму, він є унікальною пам’яткою на Львівщині в доброму збереженому стані. Тому ми вирішили такі речі популяризувати», – розповів ZAXID.NET Юрій Гринів.

Благодійникам, які готові підтримати цю ідею, слід перерахувати кошти за такими реквізитами:

Благодійний фонд «Фундація розвитку Червонограда»

ЕДРПОУ: 39910599

р/р: 26004053836705

МФО: 325321

Цільова сума збору – 15 тис. грн. Планується, що камеру на першому об’єкті встановлять до Хеллоуіна.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter