На околиці Сколе за 7 млн грн спорудять тимчасові прихистки для туристів

18:12 2 лютого 2021 р.

На території Національного природного парку «Сколівські Бескиди», на околиці міста Сколе, у межах пілотного проєкту за програмою «Розвиток туризму» спорудять комплекс із 8 будиночків-глемпів. Проєкт реалізовують в межах програми секторальної підтримки ЄС.

Про це інформує пресслужба ЛОДА, пише DailyLviv ^(https://dailylviv.com/news).

Керівниця управління туризму та курортів Львівської обласної державної адміністрації Наталя Табака пояснює, що такі форми засобів тимчасового розміщення для туристів, як глемпінг, – популярний серед активних туристів та є дружнім до природи, що дуже важливо в умовах сталості розвитку туризму в Карпатах. Реалізація цього проекту додасть Львівщині конкурентних переваг у трендовому напрямку відпочинку «OUTDOOR».

«Глемпи-шатра або сфери легко монтуються. Для їх зведення не потрібно робити капітального втручання в навколишнє середовище. Тут фокус на дружньому ставленні до природи. Тобто робити зупинки на ночівлю максимально близько до природи і, в той же час, забезпечувати рівень комфорту, максимально схожий до апартаментів чи готелю», — акцентує Наталя Табака.

У програмі секторальної підтримки йдеться про адміністративну споруду й 8 житлових будиночків-глемпів. Кожен з них буде розрахований на поселення 4-6 осіб. Як ймовірну локацію для розташуванняглемпінгу розглядають початок туристичного маршруту на гору Параска.

«Попереду тендер і визначення фірми-підрядника, яка, власне, займатиметься встановленням глемпів, – пояснює Ірина Луцюк, програмний директор Асоціації органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати – Україна». – Проект має бути реалізований упродовж двох років».

Паралельно з Львівщиною комплекси глемпінгів встановлять і в національних парках Донецької, Івано-Франківської й Закарпатської областей. На проект загалом передбачено 28,8 млн грн, відтак на кожен комплекс припадає приблизно 7,2 млн грн.

А керівниця управління туризму та курортів ОДА відзначає й те, що туристичний магніт України, який презентує Львівщину – НПП «Сколівські Бескиди», де розташують комплекс, активно розвиває рекреаційну та туристичну інфраструктуру.

«Зокрема у 2020 році облаштували паркінгом та інформаційним центром стартову локацію маршруту на гору Параска, – перераховує Наталя Табака. – Впроваджено GPS-навігацію 19 маршрутів. Загалом активна діяльність з проектного менеджменту нацпарку та покращення сервісів для гостей робить «Сколівські Бескиди» більш конкурентними та комфортними».

У Львівській області є приватні глемпінги, зокрема в селах Орявчик та Долинівка у південній частині того ж Стрийського району.

Центр байдаркового туризму на Львівщині не збудували, але за байдарки переплатили майже пів млн грн ^(https://dailylviv.com/news/ekonomika/tsentr-baidarkovoho-turyzmu-na-lvivshchyni-ne-zbuduvaly-ale-za-baidarky-pereplatyla-maizhe-piv-mln-hrn-88946)