На колишньому магазині «Океан» у Львові відновили мозаїку. Фото. Вже завтра біля мозаїки «Море і риби» заберуть паркан, і її зможуть побачити всі охочі

%d0%bd%d0%b0-%d0%ba%d0%be%d0%bb%d0%b8%d1%88%d0%bd%d1%8c%d0%be%d0%bc%d1%83-%d0%bc%d0%b0%d0%b3%d0%b0%d0%b7%d0%b8%d0%bd%d1%96-%d0%be%d0%ba%d0%b5%d0%b0%d0%bd-%d1%83-%d0%bb%d1%8c%d0%b2%d0%be-2

Відновлення знищеної мозаїки тривало майже рік

На вулиці Володимира Великого на колишньому магазині «Океан» 6 серпня завершили основні роботи з відновлення мозаїки «Море і риби», яку забудовник зруйнував майже рік тому.

Як пише ^(https://city-adm.lviv.ua/news/culture/architecture-and-historic-heritage/280726-mozaiku-more-i-ryby-vidnovleno-holovni-roboty-zaversheni) прес-служба ЛМР, завтра, 7 серпня, забудовник має прибрати паркан, і всі містяни зможуть побачити відновлену мозаїку. За словами заступника міського голи з питань розвитку Андрія Москаленка, певний час ще триватимуть незначні роботи на мозаїці – приміром, проведення гідроізоляції будівлі та викладення деяких камінців унизу мозаїки.

«На початках були суперечки, чи це варто робити – відновлювати мозаїку. Та думаю, що тепер таких питань не виникатиме. Ескіз мозаїки збережений на 100%, бо була точна фотофіксація, тому мозаїку вдалося реконструювати на 99%. Складність була в пошуку матеріалу – камінці шукали по всій Україні», – відзначив мистецтвознавець, син автора мозаїки «Море і риби» Володимира Патика Остап Патик.

Як інформував ZAXID.NET, у лютому минулого року ТзОВ «Компанія Ріел-Естейт Груп» отримала від ЛМР погоджені затверджені містобудівні умови та обмеження для реконструкції колишнього магазину «Океан» на вул. Володимира Великого, 26а. Забудовник пообіцяв, що мозаїку «Море і риби» на фасаді будівлі збереже, проте у липні 2019 року знищив її ^(https://zaxid.net/novi_vlasniki_lvivskogo_magazinu_okean_znishhili_vidomu_mozayiku_z_ribami_n1485594) – залишилося лиш 12% цілого зображення.

Відтак виконком ЛМР скасував ^(https://zaxid.net/pislya_znishhennya_mozayiki_na_okeani_meriya_zaboronila_tam_nove_budivnitstvo_n1485656) містобудівні умови та обмеження ТзОВ «Компанія Ріел-Естейт Груп» на реконструкцію. ДАБІ перевірила об’єкт та наклала на забудовника штраф ^(https://zaxid.net/za_znishhennya_mozayiki_kolishnogo_magazinu_okean_vinuvattsyam_zagrozhuye_shtraf_ponad_90_tis_grn_n1486453) 90 тис. грн. Після публічних обговорень він зобов’язався ^(https://zaxid.net/restavratori_zanovo_skladut_mozayiku_z_okeanu_z_mayzhe_milyona_chastinok_n1487568) власним коштом відновити мозаїку і на початку вересня розпочав роботи ^(https://zaxid.net/u_lvovi_pochali_vidnovlyuvati_mozayiku_kolishnogo_magazinu_okean_n1488390).

За даними аналітичної системи YouControl ^(https://youcontrol.com.ua/sign_in/), власниками «Компанія Ріел-Естейт Груп» є Наталія та Володимир Швед. Попри співзвучну назву вона не має стосунку до іншого відомого львівського девелопера – «Корпорації Ріел-Груп». Як компенсацію за знищену мозаїку забудовник пообіцяв ^(https://zaxid.net/za_vidnovlennyam_mozayiki_kolishnogo_lvivskogo_magazinu_okean_mozhna_stezhiti_onlayn_n1490060) міській раді тисячу квадратних метрів у нові будівлі, яку буде зводити. Там облаштують міську школу мистецтв.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter