На Вінниччині виявили 5 вантажівок із львівським сміттям. Наразі поліція з’ясовує законність захоронення сміття на приватній ділянці

%d0%bd%d0%b0-%d0%b2%d1%96%d0%bd%d0%bd%d0%b8%d1%87%d1%87%d0%b8%d0%bd%d1%96-%d0%b2%d0%b8%d1%8f%d0%b2%d0%b8%d0%bb%d0%b8-5-%d0%b2%d0%b0%d0%bd%d1%82%d0%b0%d0%b6%d1%96%d0%b2%d0%be%d0%ba-%d1%96%d0%b7-2

Сміття скинули на приватній ділянці у Жмеринському районі

На приватній ділянці у Жмеринському районі Вінницької області 10 серпня поліція виявила п’ять вантажівок зі сміттям, яке привезли на захоронення із Львівської області. Побутові відходи на ділянку, яка має сільськогосподарське призначення, звозили упродовж двох останніх тижнів, згодом сміття розрівнювали грейдером та засипали землею. Тепер поліція розслідує, хто влаштував нелегальне сміттєзвалище на ділянці сільськогосподарського призначення та на яких підставах там здійснювали захоронення ТПВ.

«Уночі 10 серпня поліцейські виявили у Жмеринському районі 5 вантажівок із Львівської області, які привезли побутові відходи на територію земель сільськогосподарського призначення. На момент прибуття правоохоронців одна з великогабаритних вантажівок вже розвантажила сміття, ще чотири чекало своєї черги», – зазначено у повідомленні ^(https://vn.npu.gov.ua/news/novini/vinniczki-policzejski-zadokumentuvali-zabrudnennya-silskogospodarskix-zemel-pobutovimi-vidxodami-z-lvivshhini/) поліції Вінницької області.

Як повідомила у коментарі ZAXID.NET речниця Нацполіції Вінницької області Анна Олійник, на те, що сміття походить саме з Львівщини, вказують надані водіями документи, а також їхні свідчення. Також вона зазначила, що власник ділянки не мав права захоронювати на цій ділянці сміття.

Фото Нацполіції Вінницької області

Заступник міського голови з питань безпеки міста Сергій Бабак у коментарі ZAXID.NET розповів, що на великі відстані сміття вантажними автомобілями возять контрагенти львівських фірм, які вивозять сміття з міста. У договорах між львівськими перевізниками та контрагентами зазначено, що вони мають відвезти відходи на полігони ТПВ, а звідти привезти документи з печатками, у яких вказано, яку кількість відходів і де прийнято.

«Поки що цю ситуацію коментувати важко. Наскільки мені відомо, місце, де скидали сміття –це приватна земельна ділянка сільськогосподарського призначення. Там заборонено здійснювати захоронення відходів. Наразі невідомо, чи знав контрагент про те, що на цій землі не може здійснюватися захоронення ТПВ. Претензі перш за все до того, хто прийняв відходи на захоронення. Але все це має з’ясувати поліція», – пояснив Сергій Бабак.

Заступник міського голови відмовився повідомити, яку саме компанію упіймали у Вінницькій області на несанкціонованому скиді сміття. Але зазначив, що з документами, які дають право на вивезення сміття, усе гаразд.

Сергій Бабак зазначив, що у разі виявлення порушень із боку контрагентів із ними розривають договір на вивезення сміття.

«Місто працює прозоро по договорах. І ми зацікавлені у встановленні винуватців. У таких ситуаціях ми призупиняємо виплати за поїздки, які викликають підозру щодо виконання умов договорів. Будемо чекати, поки контрагенти подадуть звітні документи львівським перевізникам», – пояснив Сергій Бабак.

За його словами, щодня одна така машина може перевозити приблизно 15-16 тонн сміття.

Наразі за цим поліція відкрила кримінальне провадження за ст. 239 КК України (забруднення або псування земель).

Поліція Львівської області повідомила ^(https://www.facebook.com/MVS.LVIV/posts/4724017694305265), що до незаконного перевезення відходів зі Львова причетні п’ятеро мешканців Пустомитівського та Золочівського районів віком від 26 до 55 років.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter