На багатоповерхівці у Львові відкрили мурал Андрея Шептицького

%d0%bd%d0%b0-%d0%b1%d0%b0%d0%b3%d0%b0%d1%82%d0%be%d0%bf%d0%be%d0%b2%d0%b5%d1%80%d1%85%d1%96%d0%b2%d1%86%d1%96-%d1%83-%d0%bb%d1%8c%d0%b2%d0%be%d0%b2%d1%96-%d0%b2%d1%96%d0%b4%d0%ba%d1%80%d0%b8%d0%bb-2

У Львові відкрили мурал із зображенням Андрея Шептицького, присвячений 155-ій річниці із дня народження митрополита. Малюнок нанесли на багатоповерхівку у Сихівському районі, на проспекті Червоної Калини. Будинок розташований у велелюдному місці, тож щодня мурал будуть бачити багато львів’ян і гостей міста.

Над витвором працювала група із шести українських художників «Sacred Universe». Це Валентин Гричишов, Наталія Пальчинська, Микола Куцик, Ольга Дмитрук, Глафіра Щербак на чолі зі Святославом Владикою. Роботи виконали у дуже стислий термін — 5,5 днів. Митці зобразили Андрея Шептицького у кількох іпостасях, аби показати, наскільки різностороннім був цей чоловік. Адже, зокрема, він був меценатом, громадським і навіть політичним діячем. Зліва на будинку намальований молодий граф Шептицький, там йому до 20 років. А справа — митрополит у вже більш зрілих літах.

Митець Святослав Владика розповів: «І в нижній правій частині митрополит зображений як вчитель для майбутнього. Є багато знимок, де Андрей Шептицький серед дітей. І нас зацікавило фото, де він серед пластунів. Ми розуміємо, що у 30-ті роки минулого століття пластуни були майбутнім Української держави. На схилі літ митрополит любив відпочивати серед митців. Нам надали фотографію, де Шептицького малює художник Михайло Мороз».

фото Романа Балука

Цей витвір на Сихові є четвертим із шести ^(https://zaxid.net/zaxid.net/na_stinah_lvivskih_budinkiv_budut_zobrazhennya_vidomih_lyudey_n1497726), які мають зявитися у Львові у межах проекту від міського управління культури «Генії мікрорайонів». Раніше відкрили мурали, присвячені Борисові Возницькому ^(https://zaxid.net/na_lvivskiy_bagatopoverhivtsi_namalyuvali_mural_z_borisom_voznitskim_foto_dnya_n1502329), Василеві Сліпаку ^(https://zaxid.net/na_budinku_u_tsentri_lvova_namalyuvali_mural_z_vasilem_slipakom_foto_dnya_n1504328) і українським медикам ^(https://zaxid.net/u_lvovi_na_stini_budivli_likarni_shvidkoyi_dopomogi_malyuyut_mural_u_podyaku_medikam_n1503489). Зображення знакових постатей наносять і на старі будинки, аби покращити їхній естетичний вигляд, і на новобудови.

Начальниця міського управління культури Христина Береговська розповіла: «Зараз опрацьовуємо проект муралу відомої єврейської письменниці Дебори Фоґель, про яку у Львові мало знають, але про яку багато знають у світі».

З нагоди 155-ої річниці з дня народження Андрея Шептицького у Львові проводять літургії та авторські екскурсії і відкрили виставку на площі Ринок. Також до родинного села Шептицьких Прилбичі відбулася проща. Детальніше із програмою можна ознайомитися за посиланням ^(https://city-adm.lviv.ua/news/society/religion/280512-u-lvovi-vidznachat-155-richchia-vid-dnia-narodzhennia-mytropolyta-andreia-sheptytskoho-prohrama).

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter