Нацкомісія вперше анулювала ліцензію за зловживання на ринку природного газу

19:37 12 лютого 2021 р.

12.02.2021 під час свого чергового засідання НКРЕКП прийняла рішення, щодо анулювання ліцензії на право провадження господарської діяльності з постачання природного газу ліцензіату, переважна більшість споживачів якого перебуває в Мелітополі.

Про це інформує ^(https://www.facebook.com/nerc.gov.ua/posts/1594958494046751) НКРЕКП, пише DailyLviv ^(https://dailylviv.com/news).

Це рішення було ухвалене у відповідь на системне порушення ліцензіатом вимог законодавства та Ліцензійних умов з постачання природного газу.

Зокрема, за результатами позапланової перевірки було встановлено, що ліцензіат без отримання заяв-приєднання до договору постачання природного газу включав  до свого реєстру побутових споживачів, оператором газорозподільних систем яких є інший постачальник газу.

«За результатами перевірки було виявлене грубе порушення ліцензійних умов. На прикладі цієї компанії всі інші ліцензіати повинні розуміти, що ринок природного газу створений і всі реформи відбуваються для запровадження конкуренції на ринку і вільного вибору постачальника. Тому такі дії, що спричинили примусовий перехід споживача, є неприпустимими. В подальшому Комісія буде також анулювати ліцензії в разі грубих порушень ліцензійних умов», — зазначила Член НКРЕКП Оксана Кривенко.  

Споживачі, що до 1.03.2021  не встигнуть обрати нового постачальника природного газу, автоматично перейдуть на обслуговування до постачальника «останньої надії» і будуть забезпечені природним газом за ціною, яка не вище за граничну встановлену Кабінетом Міністром України.

На Львівщині — сутичка між мешканцями і АТ Львівгаз. Утрутилася поліція ^(https://dailylviv.com/news/sytuatsiyi-i-pryhody/na-lvivshchyni-sutychka-mizh-meshkantsyamy-i-at-lvivhaz-utrutylasya-politsiya-89030)

Держаудит виявив на Львівщині необлікованого газу на ^(https://dailylviv.com/news/sytuatsiyi-i-pryhody/na-lvivshchyni-sutychka-mizh-meshkantsyamy-i-at-lvivhaz-utrutylasya-politsiya-89030) мільярди грн ^(https://dailylviv.com/news/ekonomika/derzhaudyt-vyyavyv-na-lvivshchyni-neoblikovanoho-hazu-na-milyardy-hrn-88963)

«Націоналізація» газотранспортних мереж: які правові підстави ^(https://dailylviv.com/news/ekonomika/natsionalizatsiya-hazotransportnykh-merezh-yaki-pravovi-pidstavy-88936)

Кабмін планує укрупнення облгазів, а також запровадження в них тимчасових адміністрацій ^(https://dailylviv.com/news/ekonomika/kabmin-planuie-ukrupnennya-oblhaziv-a-takozh-zaprovadzhennya-v-nykh-tymchasovykh-administratsii-88864)

У Львівській облраді хочуть передати газотранспортні мережі у власність громад ^(https://dailylviv.com/news/ekonomika/u-lvivskii-oblradi-khochut-peredaty-hazotransportni-merezhy-u-vlasnist-hromad-88842)

 Компанія Фірташа вимагає компенсації за газовий тариф 6,99 грн і вільного доступу до запасів Укргазвидобування ^(https://dailylviv.com/news/ekonomika/kompaniya-firtasha-vymahaie-kompensatsiyi-za-hazovyi-taryf-699-hrn-i-vilnoho-dostupu-do-zapasiv-ukrhazvydobuvannya-88839)