Наприкінці вересня біля львівського оперного театру запрацює сухий фонтан. Форсунки та зал керування фонтаном вже зроблені

%d0%bd%d0%b0%d0%bf%d1%80%d0%b8%d0%ba%d1%96%d0%bd%d1%86%d1%96-%d0%b2%d0%b5%d1%80%d0%b5%d1%81%d0%bd%d1%8f-%d0%b1%d1%96%d0%bb%d1%8f-%d0%bb%d1%8c%d0%b2%d1%96%d0%b2%d1%81%d1%8c%d0%ba%d0%be%d0%b3%d0%be-2

Біля Львівського академічного театру опери і балету імені Соломії Крушельницької триває облаштування сухого фонтану та капітальний ремонт площі. Реконструкцію водограю та центральної алеї почали у грудні минулого року і планують завершити до кінця вересня.

Демонтаж старого фонтану на замовлення Галицької районної адміністрації провела підрядна організація. А виконавчий комітет передав його на баланс «Стрийського парку». Проект нового фонтану виконаний на замовлення управління архітектури та урбаністики ЛМР, а фінансує роботи благодійний фонд «Сокар Благо» азербайджанської нафтової компанії SOCAR.

«Є можливість, щоби власне ця вода била в унісон зі світлом і з музикою, яка буде в опері. Така можливість є, але будемо спокійно до того підходити тому, що важливо елемент естетики. Я очікую, що це буде один з кращих фонтанів не тільки України, але і в Європі тому, що робиться дуже якісно», – розповів міський голова Львова Андрій Садовий.

Найважчі роботи з облаштування сухого фонтану вже виконані (фото ЛМР)

Площу перед оперним роблять у вигляді силуету скрипки, гриф якої примикатиме до театру. Струни виконані азбукою Морзе з RGB LED підсвічуванням і читаються, як «Місце можливостей. Відкритий для світу. Львів — місто кохання. Місто вільних людей».

Найважчі роботи з комунікацією вже позаду: облаштували 71 форсунку фонтану та зал керування водограєм. Зараз площу вмощують тактильною гранітною плиткою та з лабрадориту, проект підходить до завершення.

«Десь до середини вересня перенесено відкриття.Ми від оперного рухаємося до пам’ятника Шевченку, робимо частинами, щоб мати дорогу для техніки. Далі на алеї почали демонтаж старої плитки. Там встелимо нову і починаємо озеленювати газони», – розповів представник підрядної фірми «Термобуд-Київ» Тимур Іполітов.

Також буде встановлено 4 великі лавки, а вкінці площі будуть радіальні сидіння. На газонах обладнають вуличні колонки, щоб вмикати класичну музику і її звуки скоординовувати зі світлом і струменями води.

Загалом цього року у Львові відкриють три нових фонтани: біля оперного театру, навпроти пам’ятника Данилу Галицькому і цього тижня запрацює фонтан біля залізничного вокзалу.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter