Міністр охорони здоров’я натякнув, що хоче оновити керівництво лабораторного центру у Львові

%d0%bc%d1%96%d0%bd%d1%96%d1%81%d1%82%d1%80-%d0%be%d1%85%d0%be%d1%80%d0%be%d0%bd%d0%b8-%d0%b7%d0%b4%d0%be%d1%80%d0%be%d0%b2%d1%8f-%d0%bd%d0%b0%d1%82%d1%8f%d0%ba%d0%bd%d1%83%d0%b2-%d1%89%d0%be-2

16:47 22 червня 2020 р.

Міський голова Львова Андрій Садовий поінформував Максима Степанова, шо Львів додатково буде створювати свою лабораторію в лікарні швидкої допомоги.

Сьогодні на Львівщині із робочим візитом перебуває Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов. У приміщенні Львівського регіонального фтизіо-пульмонологічного клінічного лікувально-діагностичний центру він провів нараду з керівництвом області, міста, головними лікарями щодо ситуації із захворюваністю на COVID-19 на Львівщині. Під час наради мер Львова розповів, що місто зараз готує всі лікарні для прийому пацієнтів, інфікованих коронавірусом. Також місто розпочало роботу зі створення власної лабораторії для різних тестувань.

«Ситуація на Львівщині викликає занепокоєння через збільшення кількості захворюваності, тому було прийнято рішення терміново виїхати на Львівщину. Зі мною приїхало ряд фахівців. Є чимало запитань від лікарень, які працюють з коронавірусом. Я відвідав три лікарні, які безпосередньо працюють з коронавірусом. Важливо було подивитись лікарні різного підпорядкування. Стратегія була, щоб максимально поспілкуватись з керівниками лікарень та лікарями. Зранку, виходячи з готелю, я подивився дотримання карантинних обмежень», — сказав міністр Максим Степанов.

«Те, що стосується засобів індивідуального захисту, то зараз відбувається закупівля. Кількість буде максимально скерована до тих областей, де велика кількість захворювань. Засоби індивідуального захисту закуповуються централізовано», — зауважив міністр.

В.о. керівника лабораторного центру Олег Когут доповів, що зараз у черзі є приблизно 300 проб. 1145 проб поступило в п’ятницю, що було найбільше. За вихідні дні поступало до 250 проб за день. Також він розповів, що лабораторний центр планує збільшити штат та створити ще додатковий бокс для проведення ПЛР-тестувань.

«Мене цікавить максимально ефективна робота лабораторій. Лабораторний центр треба підсилити на рівні керівництва», — уточнив міністр.

Також під час наради керівник лабораторії Держпродспоживслужби зазначив, що за умови забезпечення медичними засобами та кадровим потенціалом, лабораторія зможе виконувати до 300 ПЛР-тестувань за добу.

«Місто раніше не було задіяне у процес тестування, оскільки це державна вертикаль, тому ми зараз проводимо торги і   У нас є у місті лабораторії міські, які роблять ІФА-тестування, чим трохи зняли навантаження з лабораторій по ПЛР-тестуванню. Ми готуємо всі наші лікарні, щоб вони були готові приймати хворих на коронавірус. Всі лікарні в Україні повинні бути готові приймати хворих на коронавірус», — сказав мер Львова.

Також міністр запропонував передати для міста «Джин-експерти» для проведення різних тестувань, в тому числі і щодо COVID-19.

Наталія Виноград, епідеміологиня, докторка меднаук, професорка-експертка ВООЗ, подала пропозиції щодо підсилення лабораторій обладнанням для пришвидшення проведення тестувань: «Давайте робота на лабораторний центр, я їм віддала свій бокс, який отримала на гранті. Якщо ми їм дамо робота, то у них нормально піде робота. Їм треба нормальний ампліфікатор. Тут є зростання, бо мігранти приїхали. Це треба взяти під контроль. Тоді ми темп приросту зменшимо».

«Коли ми почали процес пом’якшення, то ми думали, що дійдемо до певного рівня і на цьому рівні зафіксуємось. Якщо ми порівняємо з відсотком летальності з іншими країнами, то у нас ситуація краща. Коли ми говоримо про Львівську область, то нам треба терміново вводити якісь додаткові заходи, чи посилювати контроль за дотриманням заходів», — сказав міністр.

«Є кілька параметрів у світі, чому є ріст: щільність популяції і дотримання рекомендованих заходів. Люди розслабились, втомились. Потрібен такий контроль, який був на початку. Також треба чітко розділити правила відбору на обстеження. Нам треба зняти з медицини навантаження. Нам сьогодні треба говорити більше, щоб люди провітрювали приміщення, бо руки мити — це вже наступне. Вірусологічний моніторинг — це те, що треба робити в Україні. Якщо ми хочемо побороби цю епідемію, то у нас має бути колекція штамів», — сказала Наталія Виноград.

«По цій глобальній проблемі я з вами погоджуюсь», — резюмував міністр.

«Нам треба розгортати госпітальну базу і на кожного пацієнта дивитись як на потенційно інфікованого. Ми не вертаємось до жорсткого карантину, але посилюємо контроль того, що є», — додала пані Виноград.

«Пані Виноград дуже мудро все розтлумачила. У нас критично мало фахівців. По усіх телеканалах говорять про послаблення карантину. Ми місяць маємо статус кво. Треба контролювати. Наші моніторингові групи це контролюють, штрафуємо. Але це має бути хвиля на рівні держави, важко це робити в одній області. Кожна лікарня має бути готова приймати хворих на коронавірус», — сказав мер Львова.

«У нас транспорт працює у режимі спецперевезень. Ми контролюємо цей процес. Але є питання щодо обласних маршрутів, бо до 150 тис людей щодня приїжджають до Львова. Сьогодні вони не мають змоги доїхати на роботу. Якщо дозволите відновити ці перевезення в режимі спецперевезень, це можна буде контролювати, бо цих нелегальних перевезень багато», — мер.

Відтак, голова Львівської ОДА також запропонував відновити роботу обласних маршрутів у режимі спецперевезень. Міністр запросив надати чіткий план відновлення роботи таких маршрутів та контролю за дотриманням ними усіх карантинних норм.

«Так, кожна лікарня має готуватись приймати пацієнтів з коронавірусом», — сказав міністр.

«В лікарні швидкої допомоги вже більша частина хворих медиків одужали. Так, там був спалах, але ситуацію стабілізували. Там лікарі до кожного пацієнта мають переодягатись, а в інфекційній лікарні не так. В квітні Львів виплатив по 10 тис грн усім працівникам лабораторного центру, також і медикам обласних лікарень ми дали допомоги. Але є компетенція міста, а є компетенція держави. Я би також хотів, щоб лікарня швидкої допомоги отримувала по 300% премій, бо там лікарі працюють з хворими на коронавірус», — сказав мер Львова.

Про це повідомила пресслужба ЛМР. ^(https://city-adm.lviv.ua/news/science-and-health/medicine/279809-pid-chas-narady-z-ministrom-okhorony-zdorovia-mer-lvova-zaproponuvav-usi-likarni-perevesty-na-hotovnist-pratsiuvaty-z-covid-19)

«Щоденний Львів ^(https://dailylviv.com/news)» повідомляв, що на Львівщині — найвищі показники Covid-19: в область прибув міністр охорони здоров’я, а ^(https://dailylviv.com/news/polityka/na-lvivshchyni-naivyshchi-pokaznyky-covid-19-v-oblast-prybuv-ministr-okhorony-khdorovya-84503) у  8-ій міській лікарні Львова розповіли міністру про страх перед коронавірусом. ^(https://dailylviv.com/news/medytsyna/u-8-ii-miskii-likarni-lvova-rozpovily-ministru-pro-strakh-pered-koronavirusom-84512)