Міністр оборони України запросив Генсека НАТО з офіційним візитом до України

%d0%bc%d1%96%d0%bd%d1%96%d1%81%d1%82%d1%80-%d0%be%d0%b1%d0%be%d1%80%d0%be%d0%bd%d0%b8-%d1%83%d0%ba%d1%80%d0%b0%d1%97%d0%bd%d0%b8-%d0%b7%d0%b0%d0%bf%d1%80%d0%be%d1%81%d0%b8%d0%b2-%d0%b3%d0%b5%d0%bd-2

17:19 9 липня 2020 р.

Сьогодні, 9 липня, міністр оборони України Андрій Таран провів телефонну розмову з Генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом.

Розмова відбулася в 23-ту річницю Хартії про особливе партнерство між НАТО та Україною (підписана 09.07.1997 у Мадриді).

Міністр оборони України наголосив на незворотності реалізації стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Організації Північноатлантичного договору. Він висловив подяку за непохитну позицію НАТО щодо незаконної анексії Криму та збройної агресії Російської Федерації на сході України, а також нещодавнє рішення Північноатлантичної ради про визнання України Партнером з розширеними можливостями (Enhanced Opportunity Partner – EOP).

Андрій Таран підкреслив, що новий статус України розширить можливість для діалогу та взаємовигідної співпраці з союзниками, включаючи обмін інформацією, нові посади для військовослужбовців Збройних Сил України у штабах військової командної структури Альянсу, більш широкий доступу до програм взаємосумісності та навчань, у тому числі за тематикою Статті 5 Північноатлантичного договору, які відкриті лише для його держав-членів і учасників цієї Програми.

Очільник оборонного відомства зауважив, що для ефективного використання стратегічного діалогу з союзниками нам необхідно поновити регулярні засідання Комісії Україна-НАТО на рівні міністрів. А також запевнив, що Україна, як надійний партнер НАТО, буде продовжувати надавати сили та ресурси до операцій з врегулювання криз під проводом Альянсу та Сил реагування НАТО.

Важливим аспектом розмови став обмін думками щодо безпекової ситуації на сході України та в акваторії Чорноморського моря. Співрозмовники погодилися, що ситуація з безпекою у Чорному морі продовжує погіршуватися у зв’язку з тим, що Росія нарощує (зміцнює) свою військову присутність та змінює баланс сил.

Сторони погодилися посилити присутність сил і засобів на суходолі, морі та в повітряному просторі чорноморського регіону шляхом збільшення патрулювання у повітрі та присутності кораблів військово-морських сил країн-членів Альянсу. Міністр оборони України висловив зацікавленість у налагоджені спільного обміну інформацією про обстановку в цьому регіоні та запросив держави-члени НАТО приєднатися до національних стратегічних навчань, що заплановані до проведення на півдні України восени цього року.

Керівник оборонного відомства запросив Генерального секретаря НАТО з офіційним візитом до України.

Про це повідомив Урядовий портал. ^(https://www.kmu.gov.ua/news/vidbulasya-telefonna-rozmova-mizh-ministrom-oboroni-ukrayini-ta-generalnim-sekretarem-nato)