Мінрегіон оприлюднив проекти майбутніх районів України. Укрупнення торкнулося усіх областей, окрім окупованого Криму

%d0%bc%d1%96%d0%bd%d1%80%d0%b5%d0%b3%d1%96%d0%be%d0%bd-%d0%be%d0%bf%d1%80%d0%b8%d0%bb%d1%8e%d0%b4%d0%bd%d0%b8%d0%b2-%d0%bf%d1%80%d0%be%d0%b5%d0%ba%d1%82%d0%b8-%d0%bc%d0%b0%d0%b9%d0%b1%d1%83%d1%82-2

Карти майбутніх районів підготовлені на основі пропозицій обласних державних адміністрацій і консультацій з експертами

Міністерство громад і територій оприлюднило проекти майбутніх районів України в рамках децентралізації.

Вони опубліковані на сайті «Децентралізація ^(https://decentralization.gov.ua/news/12513)», який є головним порталом реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади, яка почалася в Україні в 2014 році.

У відомстві зазначили, що карти майбутніх районів підготовлені на основі пропозицій обласних державних адміністрацій і тривалих консультацій з асоціаціями та експертним середовищем і підкреслили, що це в своїй сукупності є лише першим проектним документом, який ще зміниться в ході узгоджень і попередніх обговорень на рівні уряду перед його схваленням.

Усі пропозиції в 2019-2020 році пройшли широке обговорення. Обласні державні адміністрації надали свої пропозиції, виходячи з «Методичних рекомендацій щодо критеріїв формування адміністративно-територіальних одиниць субрегіонального (районного) рівня». Рекомендації визначають нижчу межу чисельності населення у майбутньому районі – 150 тис. жителів (хоча у пропозиціях є і менш населені райони). Цей критерій, у свою чергу, базується на «Класифікації територіальних одиниць NUTS-3» Європейського Союзу.

Наразі в Україні 490 районів. При цьому в деяких з них проживає менше ніж 10 тис. людей, а в деяких – понад 150 тис.

В Мінрегіоні звертають увагу на те, що райони є штучними утвореннями для організації на їх території, в першу чергу, державної виконавчої влади, і ключовим тут є максимальна ефективність з мінімальними затратами на її утримання.

Послуги, які раніше громадяни отримували в райцентрах, надаватимуться на найближчому до людей рівні – рівні громад, як це сьогодні вже відбувається в об’єднаних громадах, у Центрах надання адміністративних послуг.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter