Міненерго спростувало фейк про підвищення тарифів на електроенергію з 1 жовтня. Фейк про зростання в Україні вартості електроенергії й холодної води поширила низка українських сайтів

Міністерство енергетики і вугільної промисловості в понеділок, 28 вересня спростувало інформацію про те, що в Україні з 1 жовтня зростуть ціни на електроенергію і холодну воду. Така неправдива новина поширюється в українському інформаційному просторі з 23 вересня.

Під час її поширення ЗМІ посилалися на сайт із сумнівною інформацією ^(https://zaxid.net/ukrayinska_vikipediya_poperedzhatime_pro_propagandistski_sayti_pri_redaguvanni_statey_n1508205) «Політека». Деякі ЗМІ джерелом вказали сайт «Час пік», який теж послався на «Політеку». «Політека» першоджерелом своєї неправдивої новини зазначила прес-службу Міненерго, але посилання на таку інформацію не надала.

«В засобах масової інформації поширюється недостовірна інформація щодо підвищення тарифів на електричну енергію для населення з 1 жовтня поточного року. Міненерго та Уряд неодноразово наголошували, що в умовах складної соціально-економічної ситуації ціна електричної енергії для населення до кінця поточного року залишатиметься незмінною», – сказано у спростуванні ^(http://mpe.kmu.gov.ua/minugol/control/uk/publish/article?art_id=245475040&cat_id=35109) неправдивої новини.

Там нагадали, що наразі перші 100 кВт електроенергії домогосподарства оплачують за ціною 90 коп/кВт, а понад 100 – по 1,68 грн/кВт без ПДВ.

Ппри цьому в Міненерго стверджують, що ціна на електроенергію для населення в Україні не переглядалася з 2017 року і є найнижчою у Європі.

Зазначимо, що фейк про зростання вартості електроенергії поширили низка ЗМІ, зокрема – сайти Mind ^(https://mind.ua/news/20216276-z-1-zhovtnya-v-ukrayini-zrostut-cini-na-vodu-i-elektroenergiyu) і The Page ^(https://thepage.ua/ua/news/z-1-zhovtnya-zrostut-tarifi-na-elektroenergiyu-i-vodu), які позиціонуються як видання економічного спрямування. Цю ж інформацію поширили кілька регіональних ЗМІ. Вибачень за поширення неправди станом на вечір понеділка видання не опублікували.

У неправдивих новинах йшлося, що підвищення вартості електроенергії удвічі за перші 100 кВт прописано у меморандумі між Україною та МВФ. Також автори неправдивої новини повідомляли, що з 1 жовтня холодна вода подорожчає на 22%.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter