Ми знецінили медиків та військових. Хто нас захистить?

%d0%bc%d0%b8-%d0%b7%d0%bd%d0%b5%d1%86%d1%96%d0%bd%d0%b8%d0%bb%d0%b8-%d0%bc%d0%b5%d0%b4%d0%b8%d0%ba%d1%96%d0%b2-%d1%82%d0%b0-%d0%b2%d1%96%d0%b9%d1%81%d1%8c%d0%ba%d0%be%d0%b2%d0%b8%d1%85

Мій дідо казав — біда навчить. Хто в Україні був найбільш знецінений і по заробітній платі, і по умова праці? Наші військові та лікарі. І погляньмо, як біда нас навчила: частина України окупована, щодня на передовій гинуть наші військові. А медики помирають на своїй передовій у боротьбі з коронавірусом, бо не мають найнеобхіднішого — костюмів захисту.

У львівській лікарні швидкої допомоги 90 медиків захворіли на коронавірус. Зараз в закладі критично бракує лікарів, які можуть працювати. Такий спалах стався через те, що медики не мали і досі не мають достатньо засобів індивідуального захисту. Крім того, ніхто медиків не підготував до роботи в умовах пандемії, оскільки лікарня не опорна.

Учора у Сокалі через коронавірус помер старший фельдшер ^(https://zaxid.net/vid_koronavirusu_pomer_feldsher_shvidkoyi_dopomogi_u_sokali_n1502967) підстанції екстреної медичної допомоги, який 40 років працював медиком на швидкій. А ще раніше — 64-річна львів’янка ^(https://zaxid.net/vid_uskladnen_koronavirusu_sogodni__pomerla_64_richna_lvivyanka_n1502642), яка працювала анестезіологом в одній з обласних лікарень Львова. Загалом серед усіх заражених коронавірусом в Україні – 20% медики. Це та ціна, яку лікарі платять за недолуге керівництво системою охорони здоров’я Степановим. І ця ціна занадто висока. Степанов має піти у відставку. А тоді відразу на допит у правоохоронні органи.

Ті, хто опинилися на передовій у боротьбі з коронавірусом, виявилися абсолютно беззахисними. Коли оголосили карантин, волонтери, підприємці кинулися допомагати медичним працівникам з найнеобхіднішим: костюмами захисту, респіраторами. Однак уже третій місяць пандемії і що ми маємо? Уряд досі не налагодив поставку костюмів захисту та масового тестування.

За інформацією журналістів-розслідувачів, керівник МОЗ планував завищити ціни на закупівлі захисних костюмів для медиків на понад мільярд гривень. А нову партію костюмів, навіть після скандалу, міністерство планувало закупити знову за майже 500 гривень. Водночас, МОЗ досі не поставило дорогих китайських костюмів у всі медичні заклади. А волонтери шиють чи купують якісні костюми за вдвічі меншими цінами.

Уряд залишив Львівщину та інші регіони сам на сам у боротьбі з пандемією. При тому, що саме місцеві бюджети фінансово взяли на себе боротьбу з коронавірусом. У багатьох регіонах виплачують 300% доплати лікарям, хоча МОЗ пообіцяв, що гроші мали бути ще в середині травня. При цьому через карантин грошей в місцевих бюджетах стає все менше — за січень-квітень вони недоотримали 11 мільярдів гривень.

Ми закликаємо колег із інших фракцій підписати постанову про звільнення міністра Максима Степанова та негайно відправити його в відставку.

Ця ситуація вкотре нагадує нашій владі — до людей так не можна ставитися. Те як ми упослідили військових, лікарів, вчителів тепер відгукується загальною кризою в суспільстві. Наше завдання — повернутися обличчям до людини. Людина, її життя, здоров’я, благополуччя — це найвища цінність у державі. І відштовхуючись від цього, ми маємо будувати усі державні процеси: економити на не важливих речах, а інвестувати у те, що справді важливо.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter