Маркіян Мальський прокоментував вручення підозри у незаконному продажі землі під «Едем Резорт»

%d0%bc%d0%b0%d1%80%d0%ba%d1%96%d1%8f%d0%bd-%d0%bc%d0%b0%d0%bb%d1%8c%d1%81%d1%8c%d0%ba%d0%b8%d0%b9-%d0%bf%d1%80%d0%be%d0%ba%d0%be%d0%bc%d0%b5%d0%bd%d1%82%d1%83%d0%b2%d0%b0%d0%b2-%d0%b2%d1%80%d1%83-2

Екс-голова ЛОДА Маркіян Мальський заявив про готовність допомагати слідству, однак вини ЛОДА у продажі землі з озером екс-нардепу не бачить

Екс-голова Львівської облдержадміністрації Маркіян Мальський, якому 9 червня офіційно вручили підозру ^(https://zaxid.net/markiyana_malskogo_pidozryuyut_u_nezakonniy_peredachi_zemli_kurortu_edem_rezort_n1503373) у незаконному продажі 15 га земель курорту «Едем Резорт», вперше прокоментував обвинувачення. У коментарі ZAXID.NET він зазначив, що в підготовлених на підпис документах не вказувалося, що йдеться про землі водного призначення, які не можна відчужувати. Оскільки не ЛОДА вносить у реєстри офіційну інформацію про землю і ЛОДА не має повноважень перевіряти правдивість цієї інформації, то й вини посадовців облдержадміністрації у цій ситуації немає.

«Суть підозри зводиться до того, що робота ЛОДА в частині перевірки інформації про земельні ділянки на десятки років організована неналежно. Це провадження стосується документу, датованого 7 серпня 2019 року. На той момент я перебував на посаді близько місяця. Процедура оформлення у власність конкретно цієї ділянки орендарем розпочалася ще у 2018 року. І я вірю, що в процесі слідства належно встановлять ці та інші обставини, наразі ж це не так. Тому я вважаю оголошену підозру передчасною і безпідставною», – заявив Маркіян Мальський.

За його словами, в інформації про ділянку, яку дозволили продати курорту екс-нардепа Ігоря Кривецького, вказувалося, що йдеться про землі рекреаційного призначення, а не водного фонду, які не підлягають відчуженню. Оскільки ці дані у реєстри вносять інші держоргани, вини ЛОДА у продажі землі з озером немає.

«Не ЛОДА винна у цій ситуації, адже передумовою для винесення усіх рішень ЛОДА, що стосуються земельних ділянок, є інформація із офіційних джерел про статус цих ділянок. Цю інформацію вносять профільні державні органи. Є багато державних органів, які здійснюють нагляд за охороною водних об’єктів, і печатки всіх цих органів присутні на документах [по цій ділянці], в яких немає відомостей про розташовані там водні об’єкти. У посадових осіб ЛОДА відсутні спеціальні знання чи навіть повноваження перевстановлювати чи навіть переоцінювати інформацію щодо статусу земель, що внесена у Держземкадастр та інші офіційні документи», – додав екс-голова Львівської ОДА.

Він заявив, що готовий до слідчих дій і сам зацікавлений у розкритті злочину, якщо в цій ситуації він дійсно є.

Зазначимо, підозру Маркіяну Мальському вручили 9 червня ввечері. Головна прокурорка Львівської області Ірина Діденко заявила, що екс-керівник ЛОДА незаконно продав 15 га землі із озером ТзОВ «Узлісся»,. Йдеться про земельну ділянку біля села Стрілки Перемишлянського району, на якій розташований курорт «Едем Резорт» ^(https://zaxid.net/pyatdesyat_gektariv_rayu_n1469293) Ігоря Кривецького.

Загалом курорт займає значно більшу площу (понад 110 га) і, як неодноразово писав ZAXID.NET, майже уся ця територія перейшла у власність Кривецького через сумнівні схеми скуповування землі в учасників АТО за значно нижчою ^(https://zaxid.net/milyoni_chi_tisyachi_n1469482) від ринкової вартістю.

У 2017-2018 рр. Edem Resort Medical & Spa отримав 52 га землі, що виділялася учасникам АТО (детальніше чит. «П’ятдесят гектарів раю ^(https://zaxid.net/pyatdesyat_gektariv_rayu_n1469293)»). Влітку 2019 року журналісти викрили, що за тією ж схемою Кривецький став власником ще понад 65 га навколишній земель (детальніше чит. «Повернення в Едем ^(https://zaxid.net/povernennya_v_edem_n1485511)»), у вересні 2019 року Ігор Кривецький офіційно оформив ^(https://zaxid.net/zaxid.net/igor_krivetskiy_stav_ofitsiynim_vlasnikom_655_ga_zemli_uchasnikiv_ato_v_seli_strilki_n1492315) цю землю у свою власність.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter