Майстер-самоук із Львівщини сконструював океанську яхту (фото). 14-метрове судно може вмістити 12 людей

%d0%bc%d0%b0%d0%b9%d1%81%d1%82%d0%b5%d1%80-%d1%81%d0%b0%d0%bc%d0%be%d1%83%d0%ba-%d1%96%d0%b7-%d0%bb%d1%8c%d0%b2%d1%96%d0%b2%d1%89%d0%b8%d0%bd%d0%b8-%d1%81%d0%ba%d0%be%d0%bd%d1%81%d1%82%d1%80%d1%83-2

Із села Новосілка, що неподалік від Львова, до Києва вирушила океанська яхта Starwind. У ангарі, який спеціально збудували на приватному подвір’ї, її впродовж 8 років створював львів’янин Мирон Гуменецький. У п’ятницю, 31 липня, перед подорожжю до столиці, яхту виставили для огляду у с. Новосілка, що біля Раковця.

До слова, це не перша «робота» Мирона Гуменецького. Він брав участь у будівництві дерев’яного човна «Шквал», козацьких чайок «Спас» ^(https://zaxid.net/chayka_spas_tag52924/) та «Отаман», а також створив веслового океанського човна для львів’янина Дмитра Рєзвого ^(https://zaxid.net/dmitro_ryezvoy_gotuyetsya_na_veslah_zdolati_do_5000_kilometriv_atlantichnim_okeanom_n1489858?fbclid=IwAR0nrxn6pjMPWaG-9ffxY_--XRjHDCnUmGPHg8BUahoSmwkv7nTBqYaf7V0_), який планував відправитися в регату через Атлантичний океан.

Зменшені копії човнів, які раніше створив Мирон Гуменецький

Мирон Гуменецький розповів ZAXID.NET про роботу над створенням яхти, а також нові проекти.

За словами Мирона Гуменецького, найскладніше було відважитися на такий проект, бо це велика яхта, яка може вмістити до 12 людей. За його словами, раніше йому вже доводилося брати участь в будівництві більших плавзасобів, але за рівнем складності, цей проект – наймасштабніший і найскладніший. А почалося все із мрії про кругосвітню подорож…

«Вона будувалася для двох, щоби обійти довкола світу. Але чоловік, з яким ми починали цей проект, відмовився від нього. Коли почалася війна на сході України, у нього виникли проблеми з бізнесом, він був змушений відмовитися від цього проекту. Тож тоді довелося трохи призупинити будівництво. Потім знайшовся інший компаньйон, який не хоче публічності. Із ним і продовжили створювати яхту. Але у нього зовсім інший підхід до цього проекту, зовсім інше бачення. Відтак яхта стала більшою та комфортабельнішою», – розповів Мирон.

Зменшена копія океанської яхти Starwind

Поки що від ідеї про далеку мандрівку довелося відмовитися. Тож наразі, ймовірно, Starwind стане комерційним проектом.

На яхті облаштовані дві каюти для команди, одна капітанська, кают-компанія і камбуз (кухня). Яхта може вмістити до 12 людей, вона вийшла швидкою, спортивною, легкою, але в цей же час доволі комфортабельною.

«Вона має 45 футів, це майже 14 метрів у довжину. Ширина – 4 м, висота щогли 18 м, загальна вага 5,5-6 т. Лише сам баласт яхти (вантаж, який використовується для більшої осадки та сталості – ред.) важить близько 2 т. Креслення я отримав у Франції від чоловіка, разом із яким будував схожу яхту. Він вже мав досвід будівництва й ходіння на такій яхті і розповідав, що вона може розвивати швидкість до 16 вузлів (близько 30 км/год. — ред.)», – розповів Мирон.

Яхта може вмістити 12 людей

За його словами, будівництво обійшлося приблизно в 150-200 тис. євро. Сама лише щогла коштувала 40 тис. євро. Зараз яхту повезли до Києва для завершальних робіт та оформлення документів на неї.

«У Києві ми маємо поставити кіль, приклеїти бульб, поставити щоглу. Коли поставимо щоглу, треба ще поміряти і пошити вітрила і основне: швидко зробити документи на неї, бо від цього залежить, як швидко вона зможе вийти на воду».

Вантаж зі свинцю важить близько 2 тонн

В яхтобудуванні Мирон – самоук. Перший досвід здобув, коли допомагав будувати козацьку чайку «Пресвята Покрова» ^(https://zaxid.net/lvivska_chayka_presvyata_pokrova_vizme_uchast_u_regati_na_frantsuzkomu_festi_n1397705), яка вперше вийшла у відкрите море на початку 90-х. Згадує: «Найбільше я здобув знань, коли ходив на козацькій чайці. Бо люди, які займалися кораблебудуванням, приходили до нас самі, розпитували. Ми їм розповідали про свої мандри, вони – про якісь особливості створення плавзасобів. Нам дуже багато людей допомагало, адже виникало багато різних поломок, непередбачених зупинок… Також допомагав будувати човен, коли жив у Франції. Загалом, в Європі значно краще розвинена та вся справа. Ну, зараз трохи навчаю інших, але й постійно вчуся сам».

За його словами, кораблебудування, а також судноплавство та яхтінг в Україні розвиваються, і це не може не тішити. До прикладу, зараз в Будинку воїна бійцям АТО/ООС пропонують безкоштовні курси. Тут викладають теоретичний курс для капітанів. Після курсу є екзамени з теорії і радіозв’язку. А далі необхідно відбути ще морську практику. Учасник курсу Іван Гаврилко поділився планами: «Я можу отримати ліцензію шкіпера (капітана – ред.) прибережного плавання – до 30 миль (майже 50 км – ред.). А також ліцензію оператора зв’язку. Ліцензія шкіпера дасть можливість змінити роботу. Значно більше заробляти. І подорожувати морем. В ідеалі, я б хотів стати капітаном і працювати в морському туризмі».

У корабельні «Кітва» вже працюють над створенням катамарана

До слова, зараз Мирон Гуменецький вже творить новий плавзасіб. У своїй майстерні, яку назвав Корабельня «Кітва» (кітва – металевий стрижень з лапами, що зачіплюється за ґрунт і утримує на місці судно, пливучий маяк і т. ін.; якір – ред.), працює над створенням катамарана. Ймовірно, незабаром він стане однією з атракцій для відпочивальників на озері «Сірка». Його створює разом із Володимиром Анохіним – заступником голови вітрильної федерації Львівщини. У роботі йому також постійно допомагають товариші.

Фото ZAXID.NET та Мирона Гуменецького

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter