Майже 30 львівських шахтарів четвертий день не виходять на поверхню через невиплату зарплат

%d0%bc%d0%b0%d0%b9%d0%b6%d0%b5-30-%d0%bb%d1%8c%d0%b2%d1%96%d0%b2%d1%81%d1%8c%d0%ba%d0%b8%d1%85-%d1%88%d0%b0%d1%85%d1%82%d0%b0%d1%80%d1%96%d0%b2-%d1%87%d0%b5%d1%82%d0%b2%d0%b5%d1%80%d1%82%d0%b8%d0%b9-2

Четвертий день поспіль триває протест гірників шахти «Надія» у Соснівці, які через невиплату зарплати відмовилися підніматися на поверхню. 28 чоловіків перебувають на глибині у понад 400 метрів і погрожують вдатися до радикальніших заходів. Їм повернули лише кілька відсотків від зарплати за липень і березень. За інші місяці грошей не дали.

Працівники шахти «Надія» сподівалися, що зароблені гроші повернуть до їхнього професійного свята — Дня шахтаря, яке відзначалося 30 серпня. Оскільки боргів так і не погасили, то гірники вирішили страйкувати під землею.

«Невиплата заробітної плати – за півроку практично. Скільки можна вже? Нема за що жити, нема за що існувати. Ми надіялися на краще, працювали. Ми сподівалися, що нам заплатять. Але скільки можна? Ми ж живі люди, у нас є діти, сім’ї. А ми от тут сидимо, мучимося, щоб нам виплатили нашу зарплату», — розповідають шахтарі Володимир і Ярослав.

На початку протесту в шахті було майже півсотні працівників. Згодом на поверхню піднялися кілька шахтарів – у них суттєво погіршився стан здоров’я. На це відреагував уряду – до протестувальників приїхав заступник міністра енергетики Олександр Зорін. Гірникам перерахували кілька відсотків від липневої зарплати, та самі шахтарі впевнені, що це задобрення, аби виманити їх з копальні.

«Реакції як такої взагалі нема. Нам далі обіцяють, обіцяють, але виплат нема. Нас ще замміністра енергетики обізвав «терористами» за те, що ми свої гроші вибиваємо. Пан Зорін так сказав», — додають шахтарі.

На поверхні шахтарів підтримують колеги, родичі та інші працівники шахти «Надія». Усі опинилися у скрутному становищі через невиплату грошей.

«Нас довели до такого стану! У мене четверо дітей, от одна дитина сьогодні пішла в перший клас. То жінка останні гроші зняла з кредитки, щоб дитину вдягнути до школи. Відвів дитину до школи і пішов до хлопців. Але мені погано стало, тому мене вивезли звідти», — розповідає Володимир.

Загалом працівникам шахти «Надія» заборгували понад 54 млн грн. Мовляв, шахта збиткова через неефективних управлінців. Гірники натомість кажуть, що «Надія» працювала без величезних державних дотацій, а запасів вугілля у ній є ще на кілька років.

Щоб отримати зароблене, шахтарі і до президента їздили, і облраду пікетували. Однак тепер готові піти ще далі. Кажуть, що залишатимуться під землею, допоки їм не виплатять усю зарплату. Крім перекриття доріг погрожують розпочати голодування.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter