Ліцензовані таксисти вимагають рівних прав з водіями-«підвезунами» мобільних додатків. Операція «легалізація»: узаконення нелегальних перевізників онлайн-сервісів чи довгоочікувана реформа ринку таксі в Україні?

%d0%bb%d1%96%d1%86%d0%b5%d0%bd%d0%b7%d0%be%d0%b2%d0%b0%d0%bd%d1%96-%d1%82%d0%b0%d0%ba%d1%81%d0%b8%d1%81%d1%82%d0%b8-%d0%b2%d0%b8%d0%bc%d0%b0%d0%b3%d0%b0%d1%8e%d1%82%d1%8c-%d1%80%d1%96%d0%b2%d0%bd-2

В Україні беруться за таксистів-нелегалів. Мінінфраструктури вже розробило відповідний законопроект, за яким, якщо коротко, всі водії (разом із так званими онлайн-сервісами) будуть купувати спеціальний патент ^(https://zaxid.net/vodiyiv_bolt_uber_uklon_ta_inshih_onlayn_sluzhb_planuyut_zmusiti_kupuvati_patenti_n1507007) для роботи. Його вартість на рік попередньо дорівнюватиме одній мінімальній зарплаті, тобто 5000 гривень. Банальне поповнення державного бюджету на рівному місці – чи реальна реформа ринку таксі за останні 26 років?

Мої вітання, це програма «Стінка на стінку», тему розвинемо разом із гостями студії. Я радий представити Андрія Корчинського – це голова Асоціації вільних профспілок автотранспортників України, та Олега Партику – заступника керівника управління транспорту міста Львова. Чекаю також і на зворотній зв’язок усіх, хто нас дивиться. На порталі ZAXID.NET вже стартувало наше інтерактивне голосування, тож обов’язково зайдіть і висловіться.

Пане Андрію, ви роками відстоювали оцю легалізацію таксоперевезень в Україні. Що скажете на отаке патентування всіх підряд?

Андрій Корчинський: Про патентування можу сказати тільки одне. Якщо говорити для водія – звичайно, це би було дуже добре. Тому що навантаження в 2000, які повинен зараз платити приватний підприємець щомісяця, – це багато. Враховуючи те, що вартість проїзду на таксі суттєво подешевіла, і заробітки, відповідно, суттєво зменшилися. Тому якщо ми говоримо про водія – це добре.

Але дуже багато підводних каменів, які ми на цьому отримаємо. По-перше, що би я хотів сказати. Ця легалізація в такому плані, як виглядає по даному законопроекту, практично знищує взагалі таксі як таке.

Ліцензоване, ви маєте на увазі?

Олег Партика: Тут пан Андрій має на увазі, що не буде ліцензії і не буде фактично механізму здійснення перевірок. Так само, як на сьогоднішній день – є повний хаос, ніхто це не перевіряє. Служба, яка має контролювати, перевіряти, фактично відсутня або не виконує належним чином своїх функцій. Тобто в нас виходить хаос і бардак, зокрема в Україні, з таксоперевезеннями. Думаю, пан Андрій це підтримує.

І ще хочу сказати, що ми з паном Андрієм давно вже працюємо в даному напрямі, напевно з 2013–2014 року. І були рейдові перевірки, які теж практично нічого не дали, і були напрацьовані пропозиції, які пан Андрій пізніше озвучить, – хто має бути замовником і які функції виконувати. Тому цей закон, думаю, працювати не буде.

Пане Олеже, але як так є на сьогоднішній день, що місто має чіткий вплив на тролейбуси, на автобуси, на маршрутки, які є приватні – а от галузь таксі в нас живе своїм життям?

Олег Партика: Оскільки управління транспорту Львівської міської ради керується виключно законом України про автомобільний транспорт в сфері пасажирських перевезень. Фактично немає закону України про таксі – який не знаю скільки разів уже «малювався» і жодного разу не приймався.

Він 1994 року, так?

Олег Партика: І Львівська міська рада не має функції замовника на таксо перевезення, як на автобусні перевезення й інші речі. Тому, відповідно, і впливу на них не має.

Андрій Корчинський: Давайте ми спочатку глянемо на те, що нам запропонували в даному законопроекті.

Так, давайте зупинимося. Патент.

Андрій Корчинський: Що таке патент? Це в нас вводиться спеціальний вид оподаткування. Він ніде не передбачений: ні в Податковому кодексі, ні в інших законах, в які потрібно відповідно вносити зміни. Це суттєво треба попрацювати, тому що це мало би бути напрацьовано безпосередньо вже в цьому законопроекті. Тобто він є дуже сирий, він є непідготований.

Сама суть патенту до чого зводиться? Вона дуже чітко (якщо ви його уважно почитаєте)… ніби вона і для автоводіїв на таксі, і ніби для автомобілів на замовлення. Але коли ви берете цю 293 статтю, яка повинна бути окрема як патент – там чітко написано, що патент видається тільки для автомобілів на замовлення. Тобто що ми робимо фактично? Ми сьогодні легалізуємо нелегальну діяльність трьох великих компаній – Uber, Bolt і Uklon.

Дві з яких – іноземні.

Андрій Корчинський: Які, я думаю, власне і лобіюють цей проект. Чому? Тому що там дуже чітко прописано. Станом на сьогоднішній день ми прекрасно розуміємо, що це іноземні компанії. Причому багато хто думає, що це компанії американські чи якісь прибалтійські.

Uber – начебто американська компанія.

Олег Партика: Притому вони мають багато дочірніх підприємств, які знаходяться в різних компаніях.

Андрій Корчинський: Ніхто не знає про то, що в нас немає Uber – у нас є Uberlin. Це російська компанія, яка практично поглинена Янкдексом, тому що там 64% зараз має з 2017 року Яндекс, а тільки 34% має Uber.

Тобто, здавалося б, львівські таксисти побороли російський Яндекс – але працює, знову ж таки, компанія, яка має до нього стосунок.

Андрій Корчинський: Так, вони працюють на одній платформі – платформа Яндекса. Там, де вигідно, там використовується, що це автомобілі Яндекса; там, де вигідно показувати, що це автомобілі Uber – вони показують, що це автомобілі Uber. Але суть в наступному: ми, наша держава, не отримуємо ніяких податків і не маємо абсолютно ніякого механізму впливу на цю компанію

Навіть після патентування?

Олег Партика: Двох речей не отримує бюджет. Це є ліцензія на право перевезення пасажирів (яка коштує, якщо не помиляюся, мінімальну заробітну плату і є безтерміновою на сьогоднішній день) і власне сплату податків. Тобто міська скарбниця взагалі нічого не отримує на сьогоднішній день. Але друзі користуються інфраструктурою, тобто дорогами та іншими речами – а віддачі жодної немає. Тому механізм повинен бути, на мою думку, зовсім інакший в сфері поводження з таксі.

От я додам. Те, що понад 90% таксі у Львові (як, зрештою, і в Україні) працюють у тіні і без ліцензії, нам підтвердили звичайні таксисти. Наш герой, Олексій Швед, який підвозить львів’ян уже майже десять років, каже: той сервіс, який зараз надається клієнтам через мобільні додатки, важко назвати таксоперевезенням у класичному розумінні. Служби таксі вже давно надають лише інформаційні послуги, а закон про таксі (ще 1994 року редакції) вже не те, що морально застарів, а фактично не має нічого спільного з реальністю. Олексій не приховує – їздить без ліцензії. А чи готовий він та інші водії таксі купувати патенти у 5000 гривень на рік, аби легалізуватися? Давайте почуємо.

***

Олексій Швед (львівський таксист): «Я щиро радий, що нарешті взялися за те, щоб таксі узаконити. Хоча б спробували продумати щось, якийсь механізм, якусь ідею для того, щоб оцей закон старезний, який абсолютно не актуальний на сьогоднішній день, якось вдосконалити. Це, звичайно, величезний плюс.

Проте це вдосконалення вони роблять дуже різко. І знаючи ментальність, поведінку, психологію більшості водіїв таксі міста Львов (а я переконаний, що вона така в більшості) – не запрацює воно через те, що занадто радикальна зміна. Люди працювали – я 9 років працював, хтось 20 років працював, хтось 30, може, навіть працює, хтось навіть два роки – і за ці роки так ні разу не виникало питання якоїсь юридичної ситуації на цю тему.

А тут мало того, що треба це все документально оформити – треба ще й 5000 гривень заплатити. А, як відомо, водії часто шукають, на якій фірмі треба менший відсоток платити за замовлення, менша комісія, ще щось менше – так, щоби було зручніше. А тут раптом під ото все менше і зручніше треба ще 5000 гривень зверху заплатити.

Безліч типів таксистів. Є водії, в яких це суто їхня робота. Є водії, які їдуть на роботу – беруть просто зі собою людей, роблять два замовлення в день, а то й одне, а то і в тиждень одне. І платити 5000 гривень на рік чи на місяць дванадцяту частину від цього задля того, щоб перевезти п’ять-шість-сім людей – це абсолютно, я вважаю, безглуздо».

***

Пане Андрію, от ми почули – люди роками, десятками років їздять без ліцензії, цього ніхто не контролює. В міста, я так розумію, теж руки зв’язані. Укртрансбезпека особливо теж не…

Олег Партика: Саме ці речі проконтролювати: на предмет ліцензії – Укртрансбезпека, на сплату податків, відповідно, – податкова інспекція.

Є три людини, які виходять раз в місяць.

Олег Партика: Їх фактично немає. Тобто ми з 2014 року, коли почала працювати (пан Андрій пам’ятає), була створена така мобільна рейдова робоча група по нелегальних таксі, працювала вона тоді ще з колишнім ДАІ. Ну і здається, що трошки ефекту було, тому що ми часто їздили. Але тоді ще не було тих Uber, Uklon, були якісь нелегальні мініпідприємства. Ефект від цього був. На сьогоднішній день ця група не працює, оскільки фактично доказати або права зупинити вона не має.

Так вони зараз навіть без шашок всі їздять. І це вже ніяке не таксі.

Олег Партика: Без шашок. Тому тут тільки може бути підсадка і пішло-поїхало.

Пане Андрію, що може змусити цих всіх людей, цих всіх таксистів, які їздять без ліцензії, стати в чергу і купити оцей патент?

Андрій Корчинський: Дивіться, в першу чергу я вам хочу сказати – треба уважно читати те, що пропонується, і завжди читати між рядками. Перше, що між рядками – вони хочуть узаконити свою юридичну діяльність. Тобто не реєструватися тут як суб’єкт господарської діяльності…

І, відповідно, не платити податки.

Андрій Корчинський: …а бути іноземною компанією, іноземним провайдером – і щоб їм надали на це право. Тобто, знову ж таки, вони хочуть уникнути сплати всіх податків і всієї відповідальності. Цю відповідальність вони хочуть перекласти на водіїв.

Тепер що стосується водіїв. Нехай водії трошки задумаються, бо який механізм вони пропонують – чому будуть люди платити за це? Якщо на сьогоднішній день Uber, наприклад, чи Bolt, чи інша компанія. Водій, в середньому, отримав дохід 10 000, в нього Uber бере 3500, 35% комісії – дуже нормально, але він платить. З цього не отримує ні місцевий бюджет, ні держава – ніхто. З цього отримує тільки Uber чи Bolt, вони отримують своє, свої кошти, які ідуть ніби в Амстердам чи куди там вони ідуть далі – ми не знаємо.

І тепер вони хочуть зробити таким чином. Як же буде отримуватися цей патент? Патент треба отримувати в Міністерстві інфраструктури. Будуть діяти через провайдерів. Там навіть є один із принципів, що замінюється ліцензування – це кладеться на провайдера. Тобто той самий патент треба буде оформляти так, як зараз – онлайн. Це дуже велика проблема, до речі, тому що водіїв не знають – не знають, хто працює, нічого. Це онлайн-оформлення. Ви берете, посилаєте посвідчення водія, фото автомобіля – і ви вже можете працювати. Тепер так само буде. Ви сплачуєте так, як з вас знімали (це дуже просто робиться, цей механізм), ви тепер маєте бути внесений в реєстр. Але хто вас внесе в реєстр? Оцей провайдер, з яким ви працюєте. А якщо не хочете?

Повірте мені, якщо водій… Він правильно, з одного боку, говорить. Але це той водій, який не працює з тими компаніями – це я впевнений на 100%. А ті водії, які працюють з цими компаніями, – вони практично в безвиході. Якщо вони сьогодні платять 35% (це 3500), то тих 5000 гривень з них так само знімуть, повірте мені. І нікуди вони не дінуться.

Пане Олеже, хочу вас запитати про податки. Величезні податки вихолощуються фактично з міста. Чи не було ідеї створити на базі міста якусь структуру таксі, яка буде працювати?

Олег Партика: На базі міста, можливо, це теж не дуже до речі створювати. Але є бачення створити такі ж самі умови конкурсні для перевізників – тобто щоб місто саме визначило необхідну кількість автомобілів, клас, колір, може бути. І власне щоб місто було надавачем цього дозволу, чи ліцензії, чи патенту. Щоби місто це саме видавало і потім саме контролювало: порушуєш договір – покарало, ще раз порушив – забрали, тобто ліквідували. І буде тоді порядок. Цей закон, що ми зараз обговорюємо, – це далі буде той самий хаос і далі буде бардак в цій галузі. І (думаю, пан Андрій погодиться з цим) нічого не зміниться.

От пропоную просто зараз почути самих пасажирів, які голосують своїми грошима за той чи інший сервіс. Які зручності обирають вони, коли викликають таксі чи машину через онлайн-сервіс? Вартість, зручність, швидкість. А чи задумуються про свою безпеку? Почуємо пряму мову.

***

Роман (львів’янин): «Зручніше в додатках – Uber, Uklon, 838. Там встановлюється, яка машина везе, куди везе і скільки оплачувати – мені зручніше так. Я думаю, що потрібно все ліцензувати. Так зручніше, безпечніше».

Тетяна (туристка): «Uber, тому що швидко, доступно, можна розрахуватися не готівкою, а з карти.

Цікавилися ліцензіями на перевезення?

Чесно, про це якось не задумуєшся. Просто коли потрібна машина – викликаєш. Маєш додаток в телефоні, береш Uber – і буквально за дві-три хвилини вже є машина».

Віталій (користувач онлайн-сервісів з виклику таксі): «Мені онлайн зручніші.

Чому?

Подзвонив – через десять-п’ятнадцять хвилин приїхали. І сума там теж не така велика».

Світлана (не користується онлайн-сервісами таксі): «Якщо я дзвоню на фірму, наприклад, – мені відповідають, яка машина, яка марка, який номер під’їде. Якщо я замовлю онлайн – мені здається, що я не буду мати таку достовірну інформацію. Тому я не хочу, я не користуюся. А також бордюрчиками я ніколи не користуюся – тільки фірма. Тому що я знаю – там стежать, куди машина їде, як вона людину відвозить і, тим паче, який сервіс надає водій, яка машина – чиста, брудна, тобто абсолютно все».

***

Отож, ціна, швидкість подачі. Ніяке ліцензування пасажирів не цікавить, а тим більше хто за кермом сидить – це вже взагалі десяте питання для пасажира.

Олег Партика: Власне, пасажир зараз говорить за ціну та інші речі. Ніхто не говорить про безпеку самого пасажира.

Абсолютно.

Олег Партика: Безпека – найголовніше на сьогоднішній день. Не дай Боже щось сталося з цим пасажиром. Куди він піде? А нікуди.

А куди ж він напише?

Олег Партика: А нікуди він не напише.

Свіжий випадок на Сихові – водій Bolt запшикав 14-річній дівчинці обличчя. Куди батькам писати?

Андрій Корчинський: Нікуди. І ви знаєте, навіть найгірша ситуація ще в тому, що дурять пасажирів таким чином: обіцяють їм, що вони всі застраховані від нещасних випадків – не дай Боже щось станеться і тому подібне. Добре. Але навіть отримати ту ж страховку на лікування… І це в кращому випадку – бо ми знаємо випадки, коли люди гинуть, коли водій чи в наркотичному, чи в алкогольному сп’янінні був.

Олег Партика: І це випадки, які були у нас у Львові при рейдах. Один і той самий водій навіть попався два рази.

Андрій Корчинський: Люди можуть просто не доїхати до місця. І в кращому випадку він може просто постраждати, а йому треба буде компенсувати. А куди він буде звертатися? Це іноземна компанія.

Олег Партика: Це ми ще не говоримо про час роботи і відпочинку водія. Чи він їздить за кермом 10 годин, чи він їздить цілу добу за кермом – теж ніхто не контролює цього питання. А самі знаєте, хто є водій.

Андрій Корчинський: На сьогоднішній день навіть працівники, які працюють на автомобілях компаній, – це не самі компанії, це їхні сателіти. То найменше – це 12 годин в день, які він має відпрацювати. Ви собі уявляєте?

І передає машину далі.

Андрій Корчинський: Так, 12 годин в день бути за кермом, особливо в час пік – це надзвичайно важко. Але є такі випадки, коли на одній машині один водій – і він добу працює. Йому на добу дають всього чотири години на сон.

І ніхто цього не контролює, крім нього.

Андрій Корчинський: Ніхто цього абсолютно не контролює.

Олег Партика: Ті, що це мають контролювати, – на превеликий жаль, їх недостатньо.

А як же тоді поліція?

Андрій Корчинський: У цьому новому законопроекті… Власне, коли ми пропонували – ми пропонували цю функцію покласти на поліцію, бо це найлогічніше би було.

Абсолютно.

Андрій Корчинський: Але в цьому новому законопроекті вони пропонують покласти це на Укртрансінспекцію…

Там, де три працівники.

Андрій Корчинський: …яка і так не має можливості цього робити. І щоби вони повністю здійснювали цей контроль – і контроль по провайдерах, і по тому всьому. Тобто фактично забирають всі функції від тих органів, які реально би могли по цьому працювати.

Олег Партика: Знову ж таки, буде те, що є.

Андрій Корчинський: Дивіться, я вам скажу одну таку річ. Якщо взяти водіїв, які вже давно в стажі… Але ми говоримо про таксистів, ми не говоримо про ці так звані автомобілі на замовлення, онлайн-сервіси, які працюють – ми їх називаємо «підвезунами», в нас така є назва для того. Ми говоримо про таксистів. Ми говоримо про директорів фірм, які ще стараються зберегти якийсь певний порядок, якийсь певний контроль. Які не онлайн приймають, які кожного водія знають, мають дані про того водія, які можуть якось вплинути. Можна звернутися до тої фірми по якісь певні відшкодування чи про якийсь певний непорядок.

Але, на жаль, такі водії і фірми в меншості.

Андрій Корчинський: В меншості. Тому, власне, коли ми подавали наш останній законопроект, то пропонували, що таксі повинне бути тільки місцеве. Тобто ми нікому не забороняємо – це дуже добре, нехай буде онлайн-таксі, нехай буде Uber, нехай буде Bolt, нехай буде Uklon. Але прошу дуже – в кожному місті, будь ласка, зареєструйте свою філію, в яку ми зможемо прийти, яку зможуть контролювати органи місцевої влади – чи ви працюєте в дійсності тільки з ліцензованими перевізниками, чи з неліцензованими перевізниками.

Ми пропонували такий самий варіант по патенту. Ми казали, що на сьогоднішній день дуже складно, звичайно, платити таку суму, особливо в час кризи, бо люди не заробляють ці гроші – 2 000. Але ми пропонували фіксований податок, який вписується в Податковий кодекс, який можна туди провести. Ми розписали цілий механізм – і він не повинен бути для всіх однаковий, цей фіксований податок.

Бо заробітки різні, правильно?

Андрій Корчинський: Так, залежно від кількості населення. І його повинен буде встановлювати орган місцевого самоврядування.

Олег Партика: Так, як це працює для паркування, де є межа і схвалюють відсотки податку.

Андрій Корчинський: І це нормально, тоді буде реальний контроль. Я думаю, що місту навіть потрібно би було дати десь можливість встановлювати вартість проїзду, але не загальну, а мінімальну, наприклад. Мінімальна не повинна бути нижча такої-то, такої-то – ми повинні для кожного міста її визначити; проїзд за кілометр має бути такий-то, такий-то. Тобто щоби ми десь могли звести таксистів і онлайн-послуги в рівні умови. На сьогоднішній день вони працюють не в рівних умовах. Видатки одних й інших несумісні.

Олег Партика: Тобто щоби були чіткі правила гри для всіх.

Андрій Корчинський: Це – раз. Друге. Що це дасть? Що таке фіксований податок? Патент – це ніщо: це людина просто заплатила патент, вона є фактично поза законом, але вона має оцей…

Але легалізована.

Андрій Корчинський: Так, легалізована. Але повинні всі ж, напевно, подумати, що і в Пенсійний фонд треба…

А як же з медичною довідкою, з техоглядами?

Андрій Корчинський: Медична довідка – раз на два роки. Написано, що вони повинні отримувати медичну довідку раз на два роки.

Олег Партика: І техогляд треба два рази в рік.

Андрій Корчинський: І що провайдери будуть слідкувати за тим, щоб не була людина, яка була осуджена. Це єдине, що вони беруть на себе, – таку функцію. Але питання в тому, що місцевий бюджет повинен отримувати податки? Повинен. Повинен платити податки той же провайдер. Ти береш 35%? Добре, немає питань: віддай 10% до місцевого бюджету. І от ми маємо реальне наповнення.

Олег Партика: Тобто фактично ці ж автомобілі таксі, які працюють, – вони їздять по тих дорогах, які в нас у місті є зремонтовані.

Всі користуються.

Олег Партика: То, власне, потрібно сплачувати до місцевого бюджету якісь податки. Тому яка думка пана Андрія і моя? Що має бути місто замовником послуг на таксі. Тобто визначена кількість машин та інші речі – і видаємо дозволи на користування.

А скільки взагалі за вашими підрахунками на сьогодні працює оцих онлайн-сервісів у Львові? Скільки цих автомобілів?

Олег Партика: По Львову важко сказати.

Андрій Корчинський: Самих автомобілів, ви маєте на увазі?

Так.

Олег Партика: Автомобілів близько 5000 в нас напевно точно є.

Андрій Корчинський: Більше, я думаю.

Олег Партика: Ми рахували ще в 2015–2016 році – це було біля 5000 автомобілів.

Андрій Корчинський: Я думаю, більше зараз їх є, тому що є вже автомобілі компаній.

Олег Партика: Це ще, напевно, плюс 2000 можна докинути.

Андрій Корчинський: І, розумієте, в будь-якому випадку ринок не може бути необмежений, він повинен десь бути фіксований. І ми повинні вирахувати ту кількість автомобілів, яка достатня для того, щоби люди мали роботу, а не просто сиділи: будемо казати – виходити на день, заробити 100 гривень і їхати назад додому.

Ви згадували власне про цих водіїв онлайн-сервісів, яких ви називаєте «підвезуни». Чи не щотижня героями антихам-руху «РАГУlive» стають водії онлайн-сервісів Uklon, Bolt та Uber. Їх дуже просто нам ідентифікувати, бо за ці рекламні наліпки на дверях водіям доплачують пару копійок. Давайте поглянемо на їхні дикі порушення на дорогах міста. Просто без коментарів.

***

Важко щось додати до такого промовистого відео. Я пропоную вже фіналізувати нашу розмову, коротко.

Андрій Корчинський: Я одну хвилинку буквально. Ви знаєте, нічого дивного абсолютно нема, тому що людина, яка знаходиться за кермом 12 годин…

Олег Партика: Це те, що говорили за безпеку, – оце є безпека.

Андрій Корчинський: …це просто неможливо фізично витримувати. Вона втрачає увагу, вона втрачає пильність – і, відповідно, пасажир завжди буде в мінусі, тому що він не знає, як і з ким їде. Це – раз. Друге. Знову ж таки, ми ж не знаємо, чи цей водій тверезий, чи цей водій не обкурений.

Потрапить в аварію – тоді побачимо.

Андрій Корчинський: Був випадок буквально десь місяць тому, коли на Uklon водій був під наркотичним оп’янінням, а в результаті загинула жінка, 28 років, яку він віз.

Пасажирка, яка хотіла, певно, зекономити. Пане Андрію, хочу від вас інформацію, чи відбудеться якась революція на ринку таксоперевезень після запровадження оцих патентів? Ваша думка коротко, якщо можна.

Андрій Корчинський: Після запровадження цих патентів ніякої революції не відбудеться, ніякої легалізації не відбудеться. Всього-на-всього додатково будуть зніматися гроші. Я так думаю, що, швидше всього, це провайдери будуть просто знімати ці кошти за патенти автоматично. А чи будуть вони поступати в бюджет…

Олег Партика: Ну і напевно той, хто працює в правовому полі, перейде в неправове поле.

Андрій Корчинський: Це – раз. По-друге, ще хочу сказати інше. Гірше стане в якому плані? Ці люди, які зараз працюють у правовій площині, які мають ліцензії (які ще залишились), – вони просто перестануть працювати в цьому.

Олег Партика: І будуть як всі працювати – от і все.

Андрій Корчинський: Це призведе до того, що в нас і так ринку таксі нема, а його не буде взагалі. Тому що це буде просто онлайн-замовлення, онлайн-сервіс перевезень. Бо назвати їх таксі ми ніяк уже не зможемо.

Пане Олеже, ще від вас короткий підсумок нашої розмови.

Олег Партика: Власне сподіваюся, що буде здоровий глузд при прийняттю таких рішень. І думаю, що треба створювати відповідні рівні умови для всіх учасників ринку. Це повинен бути жорсткий контроль, це має бути безпека. І, думаю, знову ж таки, замовником повинне бути місцеве самоврядування. Тоді ці всі речі будуть відбуватися на всіх етапах, і тим самим поповниться міський бюджет.

Спасибі. Заробляти на самого себе, купивши патент, або ж відкрити фірму і працювати як класична служба таксі – ось такий вибір може постати перед таксистами вже зовсім скоро. А може, і далі підтаксовувати тихцем і залишити 5000 гривень у своїй кишені? Нові можливі схеми нам зможе розкрити лише прийнятий закон, в якому, як завжди, знайдеться купа шпарин.

А це була програма «Стінка на стінку». Я дякую за участь Олегу Партиці – заступникові керівника управління транспорту міста Львова, й Андрію Корчинському – голові Асоціації вільних профспілок автотранспортників України. Я також нагадаю, що на нашому порталі ZAXID.NET триває інтерактивне голосування. Який варіант оберете ви? Дякую, що дивилися. Зустрінемось, як завжди, у середу о 21:00. Щасти.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter