Лікарі львівського ОХМАТДИТу розповіли про стан маленьких пацієнтів із коронавірусом. У львівській лікарні перебуває 8 пацієнтів із коронавірусом віком від від 3 місяців до 16-ти років

%d0%bb%d1%96%d0%ba%d0%b0%d1%80%d1%96-%d0%bb%d1%8c%d0%b2%d1%96%d0%b2%d1%81%d1%8c%d0%ba%d0%be%d0%b3%d0%be-%d0%be%d1%85%d0%bc%d0%b0%d1%82%d0%b4%d0%b8%d1%82%d1%83-%d1%80%d0%be%d0%b7%d0%bf%d0%be%d0%b2-2

Станом на вівторок, 14 липня, у львівській лікарні ОХМАТДИТ перебуває восьмеро маленьких пацієнтів із коронавірусом. Вік дітей – від 3 місяців і до 16-ти років. Ще 9 — зі симптомами очікують на результати ПЛР-тестів.

«Переважно стан важкий у дітей раннього віку. В них є розлади шлунково-кишкового тракту, блювота, обезводнення. Через це такі діти вимагають інфузійної терапії — відповідного інтенсивнішого лікування», — пояснила директорка ОХМАТДИТу Олександра Бурда.

Уже понад три місяці тут приймають малечу з ковідом або підозрою. До слова, першою була ^(https://zaxid.net/u__lvovi_gospitalizuvali_chotiridenne_nemovlya_z_pidozroyu_na_koronavirus_n1500503) новонароджена дитина. Мама перед пологами захворіла на коронавірус. Тож маля повезли до ОХМАТДИТу. Тоді, на щастя, ПЛР-тест немовляти був негативним. Відтоді для лікування таких пацієнтів виділили цілий поверх лікарні.

«Менші діти взагалі можуть переносити безсимптомно. В них більше все-таки переважають прояви шлунково-кишкового тракту, в старших дітей — це є пневмонії, бронхіти, особливо в дітей 15-17 років, які вже, фактично, є дорослими», — додає завідувачка пульмонологічного відділення ОХМАТДИТу Вікторія Бертрам.

Коронавірус у дітей лікують так само, як і в дорослих. Але перебіг недуги у них легший. Діти ще й часто стають безсимптомними носіями вірусу. Тож під час відвідин садочків лікарі на певний час рекомендують обмежити спілкування з бабусями й дідусями — задля їхньої ж безпеки.

«Вони можуть становити небезпеку для інших людей, старших людей. Для людей, які мають хронічні захворювання, і в яких перебіг захворювання може бути важчий або навіть із смертельним наслідком», — пояснила епідеміологиня Оксана Пушкарьова.

Загалом в Україні за офіційними даними ^(https://moz.gov.ua/article/news/operativna-informacija-pro-poshirennja-koronavirusnoi-infekcii-2019-ncov-?fbclid=IwAR1HmwCMJvutoMAbdovTFH7bf6mCn3iIMjCvWM79M6An_PBLkDOIL1vCxYY) МОЗу коронавірус підтвердили у майже 4 тис. дітей. Це 7% від кількості усіх недужих у країні.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter