Людина повинна мати вибір: у Львові закликали не допустити прийняття закону про примусову вакцинацію

23:50 20 жовтня 2020 р.

Активісти ГО «Товариство “Рух за життя»» звернулись до Верховної Ради із заявою про протиправність двох законопроєктів у системі громадського здоров’я.

На їхню думку, законопроєкт № 4142 та проєкт постанови №4228 про заходи протидії поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) та захисту всіх систем життєдіяльності країни від негативних наслідків пандемії та нових біологічних загроз в контексті ситуації з Covid-19” мають суттєві зауваження. Зокрема, вони порушують конституційне право людини на згоду стосовно будь-яких медичних втручань, пише Dailylviv ^(https://dailylviv.com/news).

Про це вони заявили на пресконференції у Львівському пресклубі. 

— Нам кажуть, що вакцинація необхідна для здоров’я суспільства, але суспільство не є якоюсь істотою, яка «надвисає» над людиною, – пояснив Петро Гусак, доцент кафедри філософії Українського католицького університету, голова громадської організації «Товариство “Рух за життя». – Здоров’я cуспільства і нації не є чимось інакшим, як здоров’я кожної людини.  Жодна особа не може бути змушена до медичних маніпуляцій. Особисті межі людини прописані в Конституції України, яка гарантує недоторканість здоров’я, честі й гідності. Відтак, будь-які медичні процедури, включно з вакцинацією, є неприпустимими без згоди людини. Нехтували цим правилом, хіба, тоталітарні режими, зокрема в концтабрах. Такий закон є антигуманним і антилюдяним.

Відтак, погрози не допускати невакцинованих людей до робочих місць, а дітей і молодь — до навчання є прямим порушенням закону, зазначають активісти цього руху.

— Законопроєкт авторства Михайла Радуцького по суті легалізує медичну тиранію, –  вважає Ольга Яремійчук, журналістка, засновниця та учасниця всеукраїнського громадського руху «Захист здоров’я нації», мати п’ятьох дітей. – Він суперечить не лише Конституції України, а й Нюрнберзьким принципам і низці міжнародних законів. Вакцинація пов’язана із ризиком певних ускладнень для здоров’я людини. А там, де є ризик, мусить бути вибір.

Вона зауважила, що шляхетні заяви влади про турботу за здоров’я людей не викликають у неї жодної довіри. Адже у той час, коли нас змушували не виходити з домівок через карантинні заходи, спритні бізнесмени у змові з владою розкрадали землі, лісові й водні території.

— Це і є їхня справжня «турбота». Ми почали збір підписів проти цього закону і взагалі проти будь-якої ініціативи з боку влади — запроваджувати ті чи інші примуси. Адже сьогодні дуже легко робити антизаконні дії, прикриваючись пандемією коронавірусу, – наголосила Ольга Яремійчук.  

Валерій Подолянець, активіст руху «»Захист здоров’я нації», офіцер запасу, батько двох дітей упевнений, що примуси і заборони апріорі неприпустимі в демократичному суспільстві.

— У таких випадках необхідно скликати конференцію із залученням авторитетних науковців, експертів – і провести суспільну дискусію, щоб знайти вихід із ситуації. Інакше виглядає так, що відбувається знищення всіх норм суспільства, які роками були встановлені. І це робиться заради досягнення цілей: керувати людьми, які не мають єдності і не мають можливості чинити опір в умовах паніки і страху перед пандемією. Я розумію, що для деяких людей наші заяви можуть видатись дивними. А хтось навіть вважатиме, що ми закликаємо до дій, які шкодять суспільству. Але це не так. Ми закликаємо дотримуватись закону і поважати право людини на вибір, – підсумував він.

На їхню думку, законопроєкт № 4142 та проєкт постанови №4228 про заходи протидії поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) та захисту всіх систем життєдіяльності країни від негативних наслідків пандемії та нових біологічних загроз в контексті ситуації з Covid-19” мають суттєві зауваження. Зокрема, вони порушують конституційне право людини на згоду стосовно будь-яких медичних втручань. Про це вони заявили на пресконференції у Львівському пресклубі.