Львів розмістив облігації місцевої позики на 300 млн грн. Гроші від фінансової операції витратять на розвиток міста


Львівська міська рада завершила перше цьогорічне розміщення облігацій внутрішніх місцевих позик серії J на 300 млн грн. Кошти від операції вже надійшли на казначейський рахунок міста, їх планують витратити на розвиток інфраструктури міста, зокрема ремонт доріг.
Розміщенням електронних цінних паперів займався так званий андерайтер ^(https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%90%D0%BD%D0%B4%D0%B5%D1%80%D0%B0%D0%B9%D1%82%D0%B5%D1%80) – державний «Укргазбанк» – впродовж 23-24 червня на «Фондовій біржі ПФТС». Загальна кількість облігацій становила 300 тис. одиниць, вартість однієї – 1000 грн.
Як повідомила прес-служба банку, термін обігу облігацій становитиме п’ять років, виплата відсоткового доходу власникам цих муніципальних паперів здійснюватиметься щоквартально.
«Відсоткова ставка за облігаціями є плаваючою та визначається для кожного відсоткового періоду виходячи із розміру облікової ставки Національного банку України, яка діятиме на дату початку відповідного відсоткового періоду, плюс маржа 2,5% річних. Для першого відсоткового періоду ставка складає 8,5% річних», – йдеться в повідомленні ^(https://zaxid.net/www.ukrgasbank.com/press_center/news/12417-ukrgazbank_zavershil_razmeschenie_obligatciyi_vnutrennih_mestnyh_zayimov_lvovskogo_gorodskogo_soveta_obscheyi_nominalnoyi_stoimostyu_3_mln_grn) «Укргазбанку».
Наразі немає інформації, хто викупив ці цінні папери після розміщення на біржі.
На засіданні виконкому ЛМР 3 липня був затверджений звіт про результати емісії облігацій ^(https://city-adm.lviv.ua/lmr/doc-plenary-executive-committee?u=https://www8.city-adm.lviv.ua/info/plan_VK.nsf/276715ac21c1f975c2256caa003843d0/f533a1f74834c363c2258597004a5b60?OpenDocument) та їхнє подальше розміщення. Як зазначив міський голова Андрій Садовий, Львів від цієї операції з цінними паперами отримав гроші на розвиток з мінімально можливим нині відсотком.
«Ми розміщаємо облігації під ставку Нацбанку [6%] плюс 2,5% комісія банку. Чому це є вигідно для нас та для банку? Тому що банк ці облігації може передати в заставу та отримали рефінансування на аналогічну суму. Банк отримає 2,5%, а місто – найдешевші кошти, які нині можливі в Україні. Якщо комунальному підприємству йти в банк по позику, то треба буде платити набагато більший відсоток», – зазначив Cадовий.
Згідно з ухвалою про міський бюджет-2020, протягом року заплановані ^(https://city-adm.lviv.ua/news/economy/274385-u-2020-rotsi-3-mlrd-86-mln-hrn-bude-vkladeno-v-rozvytok-lvova-sesiia-lmr-pryiniala-biudzhet-rozvytku) три емісії облігацій внутрішніх місцевих позик на суму 900 млн грн. Кошти від випуску мають спрямувати на фінансування об’єктів транспортної інфраструктури, доріг та інженерних об’єктів, виготовлення проектно-кошторисної документації тощо. Перше розміщення облігацій серії J відбулося наприкінці червня, наступне серії К має відбутися наприкінці липня, а третє серії L заплановане на вересень.
«У бюджеті розвитку передбачені 900 млн грн, які сесія нам наказала зробити, щоби ми могли профінансувати всі об’єкти, які є в переліку. Ці 900 млн розділені на три транші по 300 млн кожен. Гроші від першої серії в нас на рахунку є вже сім днів», – повідомив директор департаменту фінансової політики Львівської міськради Олег Іщук.
Нагадаємо, облігації місцевих позик – це електронні емісійні цінні папери, котрі є інструментом залучення грошей для потреб місцевого розвитку. Випускати облігації зацікавлені ті міста України, які потребують великих коштів для ремонтних чи будівельних робіт, але не мають змоги самостійно акумулювати їх в короткі терміни.
Уперше після кризи 2014 року облігації внутрішньої місцевої позики Львова серій G та H на суму 440 млн грн були розміщені «Ощадбанком» в червні 2018 року. Тоді міжнародне рейтингове агентство Fitch надало Львову довгостроковий рейтинг ^(https://www.fitchratings.com/research/international-public-finance/fitch-rates-ukrainian-city-of-lviv-b-outlook-stable-12-01-2018) в іноземній і національній валютах на рівні В- зі стабільним прогнозом. Згодом прогноз був змінений на позитивний.
У грудні 2019 року вже «Укргазбанк» розміщував ^(https://www.ukrgasbank.com/press_center/news/12268-ukrgazbank_osuschestvil_polnoe_razmeschenie_obligatciyi_vnutrennih_mestnyh_zayimov_lvova) муніципальні львівські облігації серії І на 300 млн грн під 17,7% річних.
2020 року через карантин та кризу Fitch змінило прогноз ^(https://www.fitchratings.com/research/international-public-finance/city-of-lviv-rating-action-report-30-04-2020) для Львова з позитивного на стабільний – з В+ до В.
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter