Львівські хірурги витягнули з гайморової пазухи 17-річної дівчини частину пломби зуба. Через сторонній предмет дівчина рік страждала від головного болю

%d0%bb%d1%8c%d0%b2%d1%96%d0%b2%d1%81%d1%8c%d0%ba%d1%96-%d1%85%d1%96%d1%80%d1%83%d1%80%d0%b3%d0%b8-%d0%b2%d0%b8%d1%82%d1%8f%d0%b3%d0%bd%d1%83%d0%bb%d0%b8-%d0%b7-%d0%b3%d0%b0%d0%b9%d0%bc%d0%be%d1%80-2

Отоларингологи під час операції з видалення пломби з гаймурової пазухи

У вівторок, 26 травня, в львівській обласній дитячій лікарні ОХМАТДИТ дитячі отоларингологи прооперували 17-річну дівчину з Новояворівська, в якої під час пломбування верхнього зуба у гайморову пазуху потрапила частина пломбувального матеріалу. Дівчина рік про це не знала і страждала від головного болю. Операція пройшла успішно і сьогодні, 27 травня, пацієнтку вже виписали додому.

17-річна Яна Х. з Новояворівська упродовж року скаржилася на головний біль, який не дозволяв спокійно спати, вчитися, жити. Знеболювальні ліки вже не допомагали. Дівчина зверталася до лікарів, але ніхто не міг встановити причину болю.

Батьки Яни дізналися, що в дитячій лікарні ОХМАТДИТ вже цілодобово надають ургентну допомогу дітям, тож поїхали на консультацію до дитячих отоларингологів.

Аби встановити причину болю, дівчині зробили низку обстежень, серед яких і комп’ютерну томографію. На знімку отоларингологи побачили в лівій гайморовій пазусі сторонній предмет, навколо якого виник запальний процес слизової, який і міг провокувати частий головний біль.

26 травня Яну прооперували під загальним знечуленням ендоскопічно, тобто без розрізів шкіри. До гайморової пазухи дитячі хірурги дісталися через носовий хід. Дістати стороннє тіло, як повідомив ZAXID.NET завідувач відділення дитячої отоларингології Федір Юрочко, було непросто.

«Пломбувальний матеріал в пазусі у дітей трапляється дуже рідко. Складність операції полягала в тому, що сторонній предмет усували через природнє устя гайморової пазухи, яке для того, щоб витягнути сторонній предмет, довелося зсередини порожнини носа розширювати», – каже Федір Юрочко.

Операція тривала годину. До операційної бригади, окрім Федора Юрочка, увійшли отоларинголог Дзвінка Копанська і анестезіолог Віра Приймакова.

Коли дитячі отоларингологи дістали стороннє тіло, то побачили, що то частина пломбувального матеріалу. Яна згадала, що у травні 2019 року пломбувала у стоматолога верхній зуб. Невдовзі після цього і виник головний біль.

Сьогодні, 27 травня, дівчину з лікарні виписали додому. Є надія, що після загоєння ран дівчина надовго забуде про головний біль.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter