Львівські суди вже другий місяць не розглядають справ про нетверезе водіння

%d0%bb%d1%8c%d0%b2%d1%96%d0%b2%d1%81%d1%8c%d0%ba%d1%96-%d1%81%d1%83%d0%b4%d0%b8-%d0%b2%d0%b6%d0%b5-%d0%b4%d1%80%d1%83%d0%b3%d0%b8%d0%b9-%d0%bc%d1%96%d1%81%d1%8f%d1%86%d1%8c-%d0%bd%d0%b5-%d1%80%d0%be-2

В українському законодавстві виникла правова колізія, через яку суди фактично не можуть притягнути до відповідальності водія, що сів за кермо у нетверезому стані.

Із 1 липня 2020 року почав діяти закон ^(https://zaxid.net/v_ukrayini_pochala_diyati_kriminalna_vidpovidalnist_za_netvereze_kermuvannya_n1504402) про кримінальну відповідальність за керування автомобілем у стані алко- чи нарко- сп’яніння. Втім, вже 3 липня цього ж року президент України Володимир Зеленський його ветував. А з Кодексу України про адміністративні правопорушення 130 статтю видалили і назад не повернули. Тож фактично людина не може бути притягнута до будь-якої відповідальності, пояснює юрист Ярослав Мандрук, оскільки вона нічого не порушила. Немає закону, який би обмежував такі дії в Україні на цей момент.

«Згідно з Конституцією України, закон не має зворотної дії. Тобто в цей період, коли не діяла жодна з видів відповідальності ні адміністративна, ні кримінальна, за вживання алкоголю фактично ті люди не понесуть жодної відповідальності», – каже Ярослав Мандрук.

Втім, протоколи про адміністративні порушення за статтею 130 працівники поліції складають і направляють до суду. Суд призначає їх до розгляду в загальному порядку як і раніше, але яке буде ухвалене рішення – це вже залежить від кожного судді та його розсуду, пояснює суддя Сихівського райсуду Львова Назарій Дулебко.

«Складається протокол про адміністративне правопорушення і такий протокол разом із іншими матеріалами (це може бути акт огляду на стан алкогольного сп’яніння, пояснення свідків, можливо, інші документи) направляється до суду. Суд призначає до розгляду цей протокол. Суд фактично впродовж трьох місяців може вирішити питання щодо притягнення особи до відповідальності або щодо закриття провадження у справі», – розповів Назарій Дулебко.

На розгляд адміністративних порушень суд має три місяці. Та відколи відповідальність не передбачена, суди не розглядали справи про нових порушників.

Тільки у Сихівському районному суді з початку року надійшло 375 протоколів про нетверезе водіння, суд розглянув 279. Ситуацію може виправити тільки новий закон, але Верховна Рада збереться аж у вересні.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter