Львівські ресторатори та готельєри проти урядової заборони на в’їзд іноземців в Україну

%d0%bb%d1%8c%d0%b2%d1%96%d0%b2%d1%81%d1%8c%d0%ba%d1%96-%d1%80%d0%b5%d1%81%d1%82%d0%be%d1%80%d0%b0%d1%82%d0%be%d1%80%d0%b8-%d1%82%d0%b0-%d0%b3%d0%be%d1%82%d0%b5%d0%bb%d1%8c%d1%94%d1%80%d0%b8-%d0%bf-2

Знову місяць без іноземних туристів. З 29 серпня український Уряд забороняє на тридцять днів в’їзд громадянам з інших країн. Усе через зростання кількості хворих на COVID-19 в Україні.

Такі обмеження зовсім не до вподоби готельно-ресторанному бізнесу. До прикладу, іноземці — це основні гості у готелях із чотирма та п’ятьма зірками . І вересень — якраз бізнес сезон для них.

«30 днів це буде складно. Я можу сказати одне — дивлюся прогнози завантаженості бачу, що вони є дуже песимістичні. Станом, наприклад, на наступний місяць в нас у прогнозі 10% завантаженості», – каже генеральний менеджер готелю «BankHotel» Тарас Кузик.

Не розуміє дій уряду львівський ресторатор Марк Зархін. Зараз частка іноземців сягає 15%, тоді як в докарантинний час була цілих 70%. Окремі ресторани щойно почали виходити на безбитковість, як знову справи можуть погіршитись.

«Для нас це просто черговий урядовий неадекватний крок і все більше здається, що уряд в паніці не знають що робити і це дуже хвилює, ми не знаємо, що далі очікувати від Уряду це для нас дуже важка ситуація», – ділиться Марк Зархін.

Невтішені забороною й самі іноземці, яких ми зустріли на вулицях міста.

«Для нас туристів, це не дуже добре. Хотіли б, щоб були кордони відкриті не тільки для нас, але і для підприємців», – каже турист Анджей з Польщі.

«Дуже багато моїх бізнес партнерів радили мені відвідати Україну, і казали що це гарна платформа, щоб зробити інвестицію в туризм», – говорить Абдул із Саудівської Аравії.

За літо почався відновлюватись внутрішній туризм. Останнім часом почали до нас приїздити поляки, німці та білоруси. Втім до минулорічних показників ще далеко. До прикладу в інформаційних центрах відвідуваність зараз у десять разів менша.

«Загалом від туризму минулого року місто отримало десь 410 млн грн, 200 млн грн від ПДФО, ще 200 мільйонів від єдиного податку, 10 мільйонів від туристичного збору. Тобто готельного, але ми прийняли рішення відмінити цього року збір. Зрозуміло, що ми наперед прийняли рішення недоотримати від бюджету і підтримати локальний бізнес», – пояснив заступник міського голови з питань розвитку Андрій Москаленко.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter