Львівські поліцейські розповіли про особливості патрулювання на мотоциклах та велосипедах

%d0%bb%d1%8c%d0%b2%d1%96%d0%b2%d1%81%d1%8c%d0%ba%d1%96-%d0%bf%d0%be%d0%bb%d1%96%d1%86%d0%b5%d0%b9%d1%81%d1%8c%d0%ba%d1%96-%d1%80%d0%be%d0%b7%d0%bf%d0%be%d0%b2%d1%96%d0%bb%d0%b8-%d0%bf%d1%80%d0%be-2

25 липня у Львові запрацював ^(https://zaxid.net/u_lvovi_zapratsyuvav_noviy_pidrozdil_politsiyi__motopatrul_foto_dnya_n1505470) новий підрозділ – мотопатруль. Вже шостий день вулиці патрулюють поліцейські на мотоциклах. І вже третій рік працюють велопатрулі ^(https://zaxid.net/vidsogodni_na_lvivski_vulitsi_povertayetsya_velopatrul_n1502047). Працівники мото- та велопатруля розповіли журналістам ZAXID.NET про свій робочий день.

Інспектор поліції лейтенант Юрій Садига у велопатрулі працює вже два роки. Каже: «залізний кінь» — його улюблений транспорт і у повсякденні. Автомобілем чоловік користується вкрай рідко. Любить постійний рух і кардіонавантаження. Ділиться: «У велопатрулі є великий плюс, що формений одяг – це не лише штани, але й також шорти. А ще переваги цього патруля — мобільність. У парк не заїде ні мото-, ні автопатруль. В кращому випадку — піший. Але він є не настільки швидким».

Зміна триває з 10 ранку до 8-ої години вечора. За цей час поліцейський з напарником наїжджають до 35 км. Львівські велопатрульні стежать за порядком у кількох «квадратах». Їхній пріоритет – парки: «Високий Замок», «На Валах», Стрийський, Парк культури та відпочинку та ім. І. Франка.

Патрульні зізнаються, збільшення порушень спостерігали у травні: коли львів’яни масово розпивали алкоголь у зелених зонах.

«Не знаю, чому так. Можливо, через карантин. Можливо, люди втомилися вдома бути», – розмірковує Юрій.

Також поліцейські перевіряють паркінги. Чи водії не займають неправомірно місця для інвалідів. Якщо ж помічають таке порушення, викликають евакуатор. Окрім того, стежать за порядком на дорогах. Зазначають: у центральній частині міста найбільше недисципліновані пішоходи. Юрій Садига каже: «Наприклад, проблемною є ділянка на вул. Словацького. Там є небезпечний поворот, а люди вибігають на дорогу».

Ділянка, про яку згадує інспектор, і справді є небезпечною. За кількадесят метрів в обох напрямках є «зебри». Але пішоходи часто ігнорують правила та перебігають дорогу у надозволених місцях.

Також вже майже тиждень вулиці міста патрулюють і екіпажі на мотоциклах. Вони мають змогу оперативно діставатися місць ДТП та можливих замінувань. Стежать за порядком на дорогах. До слова, завдяки мобільному принтеру відразу на місці патрульні можуть роздрукувати постанову про порушення. Зараз у місті патрулюють 9 поліцейських на мотоциклах.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter