Львівські поліцейські провели акцію підтримки своїх колег під судом. Шістьох патрульних обвинувачують у перевищенні службових повноважень, що спричинило смерть

%d0%bb%d1%8c%d0%b2%d1%96%d0%b2%d1%81%d1%8c%d0%ba%d1%96-%d0%bf%d0%be%d0%bb%d1%96%d1%86%d0%b5%d0%b9%d1%81%d1%8c%d0%ba%d1%96-%d0%bf%d1%80%d0%be%d0%b2%d0%b5%d0%bb%d0%b8-%d0%b0%d0%ba%d1%86%d1%96%d1%8e-2

Біля Галицького районного суду Львова 13 липня представники тактичної поліції (ТОР) та небайдужі львів’яни провели мирну акцію на підтримку шести працівників поліції, яких обвинувачують у перевищенні службових обов’язків, що спричинило смерть 22-річного хлопця, який під час рейду поліції проковтнув пакетик з наркотиками і вдавився.

Більше десяти правоохоронців одягнули білі футболки із написами «Я виконую свою роботу», а львів’яни тримали різні плакати «Поліція + народ = порядок», «Вони виконують свою роботу», «Захистимо поліцію, а поліція нас», а ще малюнок з богинею правосуддя Фемідою, яка на одній вазі має шприц та листок коноплі, а на іншій напис – «поліція».

«Хочу, щоб суд був об’єктивним і прийняв об’єктивне рішення. Тому це моя позиція, позиція хлопців, які прийшли підтримати своїх колег», – каже лейтенант поліції Євген Царенко.

«Ми впевнені, що колеги працювали згідно з чинним законодавством і все робили за законом», – прокоментував працівник поліції Артем Красько.

Нагадаємо, вночі 9 лютого 2018 року під час рейду патрульних у гральному закладі на вул. Куліша, 4 у Львові у 22-річного львів’янина вони виявили пакетик, в якому були наркотики. Хлопець проковтнув його і почав давитися. Поки патрульні намагалися вивести ^(https://zaxid.net/video_zatrimannya_i_smerti_22_richnogo_lvivyanina_u_saloni_gralnih_avtomativ_n1448724) його на вулицю, змушуючи виплюнути пакетик, чоловік знепритомнів, а згодом і помер.

Як повідомив ZAXID.NET захисник обвинувачених Василь Притула, у пакеті, який проковтнув чоловік, експертиза виявила наркотик. Також під час огляду автомобіля знайшли згорток паперу з таблеткою білого кольору і прозорий пакет буро-коричневого кольору, а серед особистих речей були два згортки. Це були наркотики: канабіс, бупренорфін. Також адвокат зазначив, що судові експерти вказали, що пакет, який чоловік проковтнув, не можна було вилучити без оперативного втручання.

Після цього патрульних Олександра Демчину, Назарія Андрушківа, Станіслава Гетьмана, Степана Дороша, Дмитра Леськіва та Олега Устіяновського звинуватили у перевищенні службових повноважень. Районний суд розпочав розгляд справи ^(http://zaxid.net/spravu_pro_smert_22_richnogo_lvivyanina_pid_chas_reydu_gralnogo_zakladu_peredali_do_sudu_n1476894) по суті.

«Я хочу підтримати нашу поліцію, тому що в нашому місті повинен бути порядок. Я переживаю за своїх дітей, щоб, не дай Бог, був доступ до наркотиків. Тут хлопці явно не винні, я вважаю, що вони не винні», – прокоментувала львів’янка Оксана Дацьків.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter