Львівські науковці виграли ґрант на розробку вакцини проти коронавірусу. На розробку вакцини від SARS-CoV-2 виділять 10 млн грн, а ще понад 5 млн грн – на розробку нового антибіотика

%d0%bb%d1%8c%d0%b2%d1%96%d0%b2%d1%81%d1%8c%d0%ba%d1%96-%d0%bd%d0%b0%d1%83%d0%ba%d0%be%d0%b2%d1%86%d1%96-%d0%b2%d0%b8%d0%b3%d1%80%d0%b0%d0%bb%d0%b8-%d2%91%d1%80%d0%b0%d0%bd%d1%82-%d0%bd%d0%b0-%d1%80-2

Директор Інституту біології клітини НАН України Андрій Сибірний та його заступник Костянтин Дмитрук виграли ґранти на розробку нового антибіотика та вакцини від коронавірусу. Про це повідомив голова ЛОДА Максим Козицький після зустрічі з науковцями у середу, 9 вересня.

Науковці подали свої проекти на конкурс Національного фонду досліджень України і 8 вересня дізналися про перемогу. Костянтин Дмитрук отримає 5,1 млн грн на розробку нового антибіотика.

Костянтин Дмитрук працюватиме над розробкою нового антибіотика

«В контексті боротьби із коронавірусом важливим питанням також є застосування антибіотиків, адже відомо, що при підозрі на Covid-19 призначають кілька типів антибіотиків, аби запобігти розвитку супутніх бактерійних інфекцій. Не зважаючи на успіхи у використанні антибіотиків, при їх тривалому використанні бактерії знаходять механізми захисту набуваючи резистентності. Відбувається постійна «гонка озброєнь» між бактеріями та протимікробними препаратами, у якій люди мають бути на крок попереду», – розповів Костянтин Дмитрук.

Андрій Сибірний отримає 10 млн грн на розробку вакцини від SARS-CoV-2. Він сподівається, що уже за півроку він з колегами отримає дріжджові продуценти вірусних білків, а тоді їх випробовуватимуть на тваринах.

Андрій Сибірний виграв ґрант на розробку вакцини від SARS-CoV-2

«У світі вже кілька країн працюють над створенням вакцини від Covid-19. Існує так званий феномен антитілозалежного посилення інфекції, що полягає в посиленні інфекційного процесу у присутності антитіл, специфічних до білка «корони» SARS-CoV-2. Ми врахували цей досвід у своїй роботі і для отримання антитіл маємо намір використовувати різні частини білка «корони» для уникнення зазначеного феномену. Напрацьовувати фрагменти вірусних білків будемо на дріжджах, адже це швидше і дешевше, ніж на тваринних клітинах», – зазначив доктор біологічних наук Андрій Сибірний.

Нагадаємо, що у світі тривають сотні випробувань вакцин від коронавірусу, а десятки різних вакцини проходять клінічні випробування у таких країнах як Великобританія, Китай, США, Німеччина, Південна Корея, Японія, Канада, Росія. Про перші значні успіхи у випробуванні вакцини повідомили у США ^(https://zaxid.net/ssha_zayavili_pro_uspishni_viprobuvannya_vaktsini_proti_koronavirusu_n1505046) та Великій Британії ^(https://zaxid.net/u_velikiy_britaniyi_startuvalo_masove_virobnitstvo_potentsiynoyi_vaktsini_vid_covid_19_n1501105).

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter