Львівські благодійники збирають кошти на соціальне підприємство для ВІЛ-інфікованих жінок. Швейну фабрику облаштовують на території психіатричної лікарні

%d0%bb%d1%8c%d0%b2%d1%96%d0%b2%d1%81%d1%8c%d0%ba%d1%96-%d0%b1%d0%bb%d0%b0%d0%b3%d0%be%d0%b4%d1%96%d0%b9%d0%bd%d0%b8%d0%ba%d0%b8-%d0%b7%d0%b1%d0%b8%d1%80%d0%b0%d1%8e%d1%82%d1%8c-%d0%ba%d0%be%d1%88-2

Львівські благодійники запускають проект соціального підприємства для ВІЛ-інфікованих та людей, що перехворіли на туберкульоз. Фонд «100% життя» збирається відкрити швейну фабрику. Таке підприємство допоможе його працівницям адаптуватися після складних життєвих ситуацій. Увесь прибуток фабрики спрямують на зарплати і розвиток самого проекту. Продукцію постачатимуть комунальним підприємствам і місцевому бізнесу. Наразі для ремонту приміщення благодійникам не вистачає кількадесят тисяч гривень.

Приміщення для майбутньої швейної фабрики розташоване на території обласної психіатричної лікарні, що на вул. Кульпарківській, 95. Благодійники облаштують робочі місця для ВІЛ-позитивних, тих, хто перехворів туберкульозом, для людей, які звільнилися з місць позбавлення волі або ж постраждали від домашнього насильства.

«У цьому приміщенні плануємо розмістити адміністративну частину, а також зробити навчальний центр для жінок, які будуть тут працювати. Вони зможуть отримати нову професію і працевлаштуватися вже в нас», — розповіла асистентка БО «100% життя» у Львові Софія Предка.

Благодійний фонд «100% життя» уже закупив швейне обладнання й частину меблів. Залишилося лише зробити ремонт: облаштувати підлогу й стіни, підвести до робочих місць електрику. За підрахунками організаторів, необхідно ще 90 тис. грн.

«Ми зараз проводимо збір ^(https://startera.org.ua/project/sotsialne-pidpryyemstvo-navchalno-vyrobnychyj-tsentr-shvejna-fabryka/?fbclid=IwAR1bg040XYSMKufFm4eICxZ0BRYFEUV0deO9pv6o5pMS1qReBgXuQXVNTiQ) на платформі Startera, і в нас залишилося менше десяти днів, аби зібрати 30 тис. грн. На даному етапі ми вже зібрали 60 тис. грн. Ми дуже вдячні тим людям, які зробили пожертви для нас. І сподіваємося, що знайдуться ще люди, які підтримають таку ідею і зможуть теж до неї долучитися», — додає Софія.

Її колега Жанна Матвейко — ВІЛ-інфікована. Жінка каже: для вразливих верств населення просто необхідні такі підприємства, де вони почувались би вільно.

«Вимоги роботодавців дуже є до тих людей зухвалі. Я не кажу, що вони погані. Але нам це виробництво дуже потрібно для того, щоб ті люди, які пережили і пролікувалася від туберкульозу, знали, що в соціумі їх приймають. Люди, які хворіють на ВІЛ, щоби вони знали, що їх приймають», — каже соціальна працівниця Жанетта Матвейко.

Ремонти планують закінчити до кінця цього року. А в останній день року, 31 грудня, хочуть відкрити швейну фабрику. Інформацію про проект та можливість долучитися – за посиланням ^(https://startera.org.ua/project/sotsialne-pidpryyemstvo-navchalno-vyrobnychyj-tsentr-shvejna-fabryka/?fbclid=IwAR1bg040XYSMKufFm4eICxZ0BRYFEUV0deO9pv6o5pMS1qReBgXuQXVNTiQ).

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter