Львівського акушера-гінеколога засудили на три роки за смерть новонародженого хлопчика

%d0%bb%d1%8c%d0%b2%d1%96%d0%b2%d1%81%d1%8c%d0%ba%d0%be%d0%b3%d0%be-%d0%b0%d0%ba%d1%83%d1%88%d0%b5%d1%80%d0%b0-%d0%b3%d1%96%d0%bd%d0%b5%d0%ba%d0%be%d0%bb%d0%be%d0%b3%d0%b0-%d0%b7%d0%b0%d1%81%d1%83-2

Акушера-гінеколога 3-ї міської лікарні Львова визнали винним у смерті новонародженого та засудили до трьох років позбавлення волі. Немовля померло у листопаді 2015 року на восьмий день після народження. Батьки дитини звинуватили лікаря у неналежному виконанні обов’язків, оскільки той не виявив вчасно, що плід не отримує достатньо кисню.

Про засудження акушера у суботу, 1 серпня, із посиланням на вирок Шевченківського райсуду повідомило «Твоє місто» ^(http://tvoemisto.tv/news/lvivskogo_akusheraginekologa_zasudyly_do_troh_rokiv_uvyaznennya_za_smert_dytyny_111927.html). У вироку суду наводяться покази матері та батька новонародженого, які заявили, що не чули плачу дитини після пологів. Дитині одразу почали робити масаж серця та під’єднали до апарату штучної вентиляції легень. Невдовзі після народження хлопчика госпіталізували до реанімаційного відділення дитячої лікарні. На восьмий день після народження дитина померла.

Під час судового засідання медик вини не визнав і пояснив, що діяв згідно з протоколом пологів МОЗ. Однак батьки новонародженого звинуватили його в тому, що він надто пізно виявив проблеми із плодом.

«При поступленні у пологовий лікар оглянув її та сказав, що вона народить дитину приблизно через чотири-п’ять годин. Він приходив дуже рідко та казав, що не може зрозуміти, чому вона не народжує. О шостій ранку у кімнату зайшли акушер та інші лікарі, які почали тиснути їй на живіт, намагаючись випхати таким чином дитину, однак нічого не виходило. Тоді акушер зробив їй надріз, щоб вийняти дитину. Приблизно о 09:00 народилась дитина, яку поклали їй на груди, але зразу забрали. Плачу дитини вона не чула. Після цього у кімнаті почався інтенсивний рух, дитині почали робити масаж серця, під’єднали до апарату штучної вентиляції легень», – наводять у вироку суду слова матері загиблого.

Сам медик заявив, що на животі у породіллі був датчик, який контролював серцебиття плоду, окрім того він час від часу навідувався сам, а вранці вирішив зібрати консиліум, який вирішив проводити пологи природним шляхом.

З огляду на покази свідків та експертів, суд вирішив, що медик справді неналежно виконував свої обов’язки. Акушера-гінеколога засудили до трьох років ув’язнення, зобов’язавши його також виплатити батькам дитини 350 тисяч гривень моральної шкоди. Ще 50 тисяч гривень батькам має виплатити лікарня.

Акушер-гінеколог впродовж 30 днів ще має право оскаржити цей вирок Шевченківського райсуду.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter