Львівський суд оштрафував чоловіка за заклик у Facebook закрити «Епіцентри» на карантин

%d0%bb%d1%8c%d0%b2%d1%96%d0%b2%d1%81%d1%8c%d0%ba%d0%b8%d0%b9-%d1%81%d1%83%d0%b4-%d0%be%d1%88%d1%82%d1%80%d0%b0%d1%84%d1%83%d0%b2%d0%b0%d0%b2-%d1%87%d0%be%d0%bb%d0%be%d0%b2%d1%96%d0%ba%d0%b0-%d0%b7-2

До теми

Личаківський райсуд Львова оштрафував на 170 грн відомого у Винниках активіста Володимира Гаврилюка, який на Facebook висловився за пом’якшення карантину і закриття супермаркетів «Епіцентр». Гаврилюк на початку травня опублікував пост на підтримку мера Черкас Анатолія Бондаренка, який тоді мав публічну перепалку ^(https://zaxid.net/mer_cherkas_zvernuvsya_do_zelenskogo_misto_chinitime_opir_n1501710) із президентом через умови карантину. Суд вирішив, що пост Гаврилюка з підтримкою мера Черкас і вимогою закрити «Епіцентри» може викликати паніку серед людей.

Володимир Гаврилюк є засновником відомої громадської організації «Сила Винник». Він виступав на скандальній сесії ^(https://zaxid.net/viganyayte_mene_bo_ya_vzhe_ne_mozhu_n1491320) міськради Винників, вимагаючи не роздавати землю незнайомим у місті людям, та був одним з організаторів протестів ^(https://zaxid.net/protivniki_tsinkovni_u_vinnikah_planuyut_u_subotu_zablokuvati_obyizdnu_dorogu_lvova_n1493432) проти будівництва цинкового заводу неподалік Винників. Після публічної перепалки між мером Черкас та президентом через умови карантину Володимир Гаврилюк написав на Facebook пост із вимогою дозволити працювати малим підприємцям, а натомість закрити «Епіцентри».

«Хочу від себе подякувати меру Черкас. Так має зробити кожен мер. Карантин пора припиняти і починати відновлювати економіку. Таким чином є дуже гарна пропозиція – відкрити малий і середній бізнес, а натомість на деякий час закрити «Епіцентри» на карантин!» – написав Гаврилюк.

За цей пост поліція склала на Гаврилюка адмінпротокол за поширення неправдивих чуток і суддя Личаківського райсуду Львова Володимир Мармаш погодився із правоохоронцями, що цей пост міг викликати паніку серед населення.

«Володимир Гаврилюк 01.05.2020 виклав в соціальній мережі Facebook пост про підтримку мера Черкас щодо скасування карантину та запропонував відкрити малий і середній бізнес, а «Епіцентр» закрити на карантин, чим поширив неправдиві чутки, що можуть викликати паніку серед населення або порушення громадського порядку», – йдеться у постанові суду.

Винниківського активіста оштрафували на 170 гривень (це мінімальний штраф за статтею про поширення чуток) і зобов’язали сплатити ще 420 гривень судового збору. Втім Володимир Гаврилюк ще може подати апеляцію на постанову суду.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

До теми