Львівський екопатруль виписав рекордний штраф за зрізку дерев. Нова рейдова група, що створена на базі ЛКП «Адміністративно-технічне управління», працює лише кілька днів

%d0%bb%d1%8c%d0%b2%d1%96%d0%b2%d1%81%d1%8c%d0%ba%d0%b8%d0%b9-%d0%b5%d0%ba%d0%be%d0%bf%d0%b0%d1%82%d1%80%d1%83%d0%bb%d1%8c-%d0%b2%d0%b8%d0%bf%d0%b8%d1%81%d0%b0%d0%b2-%d1%80%d0%b5%d0%ba%d0%be%d1%80-2

Понад 8 тис. грн — таку шкоду довкіллю заподіяв львів’янин, який самовільно зрізав три дерева у подвір’ї багатоквартирного будинку на вул. Олени Степанівни, 50а. Дерева чоловік спиляв без будь-яких дозволів. Саме це порушення і помітив один із екопатрулів ^(https://zaxid.net/u_lvovi_zapratsyuye_pershiy_v_ukrayini_ekopatrul_n1506933) — новоутворена рейдова група, до складу якої входять волонтери. Четвер, 3 вересня, став одним із перших днів роботи цієї групи.

«Дерева були в аварійному стані. Одне з них впало і розбило скло у будинку», — ось так пояснює зрізку трьох дерев у подвір’ї мешканець будинку на вул. Олени Степанівни.

Патрулі працюватимуть на базі комунального підприємства «Адміністративно-технічне управління». Вони регулярно курсуватимуть містом та околицями і фіксуватимуть різноманітні порушення. Зокрема серед повноважень екопатрулів: виявлення фактів незаконної вирубки лісу, несанкціоновані полювання, забруднення повітря, ґрунту, об’єктів благоустрою тощо.

«У нас вже визначений такий порядок: виїзд на місце, де є звернення або виявлено було це порушення, складання або вимоги, якщо є порушник, або протоколу про адміністративне порушення. Ми знаємо, як це складати, ми можемо допомогти майбутнім працівникам екопатруля», — розповів Леонід Назаренко, заступник директора ЛКП «Адміністративно-технічне управління».

У складі екопатруля – як працівники ЛКП, так і волонтери. Разом вони шукатимуть екологічні правопорушення не лише патрулюючи вулиці, а й під час моніторингу соцмереж.

«Мене, як і багатьох мешканців Львова, турбує екологічна ситуація в нашому місті. Довкілля це не лише наше майбутнє, але й майбутнє наших дітей. Тому я, як небайдужий мешканець, зацікавлений в тому, щоб у нас було чисте повітря, збережене наше довкілля. Саме тому вирішив приєднатися», — пояснив екопатрульний Олег Процайло.

Про дерева, які зрізали у дворі між вулицями Олени Степанівни — Залізничній, екопатруль дізнався з посту в Facebook. На місці з’ясували і вартість пошкоджених рослин, яка зазначена ^(https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/559-99-%D0%BF?fbclid=IwAR3-MSbT_MK9aY5XQJs7fQSHc7OTuLVLTx68Wmy7mO0Kw7CGBgbK8msupYQ#Text) у постанові Кабміну. Наприклад, за зрізку найменшого дерева доведеться сплатити 200 грн штрафу. На 2800 грн можуть оштрафувати за зрізання дерева, яке у діаметрі має понад 50 см, а також додатково по 100 грн за кожний наступний сантиметр у діаметрі.

«У цьому конкретному випадку було пошкоджено дерева діаметром 34 см, 35 см і 74 см. Загальний розмір заподіяної зеленим насадженням шкоди — 8100 грн», — підсумовує Марина Кустова, начальниця відділу нагляду за станом благоустрою КП «Адміністративно-технічне управління» ЛМР.

Цей протокол розглянуть на адмінкомісії Залізничної райадміністрації. Тож крім 8 тис. грн за дерева чоловікові загрожує й адміністративний штраф. Його максимальний розмір — 1360 грн. Винуватець запевняє: оскаржуватиме ці штрафи, адже дерева заважали мешканцям.

До слова, зараз триває набір волонтерів. Щоби стати екопатрульним, потрібно надіслати своє резюме у довільній формі на пошту міського управління екології — [email protected] ^(https://zaxid.net/cdn-cgi/l/email-protection)

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter