Львівська облрада не підтримала пошук ділянки під новий полігон ТПВ. Хто як голосував. БПП і НРУ, які найбільше критикують владу Львова за затягування з вирішенням сміттєвої проблеми, не дали жодного голосу

%d0%bb%d1%8c%d0%b2%d1%96%d0%b2%d1%81%d1%8c%d0%ba%d0%b0-%d0%be%d0%b1%d0%bb%d1%80%d0%b0%d0%b4%d0%b0-%d0%bd%d0%b5-%d0%bf%d1%96%d0%b4%d1%82%d1%80%d0%b8%d0%bc%d0%b0%d0%bb%d0%b0-%d0%bf%d0%be%d1%88%d1%83-2

Депутати від БПП і НРУ відмовились голосували навіть за доручення ЛОДА з метою пошуку ділянки під новий полігон для сміття

У четвер, 18 червня, на сесії Львівської облради заслухали звіт ЛОДА про виконання «Програми заходів для налагодження системи поводження з твердими побутовими відходами у Львові за 2017-2019 роки». Йдеться про період так званої сміттєвої кризи у Львові, коли повноваження з вивезення сміття з міста виконувала ЛОДА. Під час обговорення депутати акцентували на потребі облаштування в області нового полігону для ТПВ, але ініціативу звернутися до ЛОДА з дорученням надати для цього конкретну земельну ділянку – так і не підтримали. У повному складі не голосували фракції БПП та НРУ.

Про ситуацію з утилізацією сміття на сесії доповіли заступник мера Львова з питань безпеки міста Сергій Бабак та директор департаменту ЖКГ Львівської ОДА Назарій Романчук.

Зокрема, депутати зацікавилися ситуацією із облаштуванням нового полігону ТПВ для Львова та області, адже відомо, що діючі в області сміттєзвалища не відповідають нормам або вичерпали свій ресурс, а возити сміття за межі області дуже дорого. На це Сергій Бабак пояснив, що ділянки, які раніше пропонувала ЛОДА для облаштування полігону, не відповідали ДБН. З його слів, це має бути територія площею не менше як 30 га, а ЛОДА не пропонувала жодної такої ділянки. Натомість Назарій Романчук навпаки запевнив, що пропонували ділянки, які відповідали нормам, однак проблема була у комунікації з місцевими громадами. Зокрема, він назвав ділянку на території Залузької сільради, де розташований діючий полігон Новоярівська.

Перший заступник голови Львівської облради Богдан Гагалюк (НРУ) закликав обласну і міську владу об’єднати зусилля для того, щоб знайти новий полігон для вивезення сміття.

«Точно нам треба звернутися до ЛОДА щодо питання пропонування полігону для вивезення ТПВ у Львівській області, щоб міська адміністрація Львова не казала, що ви блокуєте цей процес. Надайте полігон. Надайте 5, 10 чи 15 варіантів полігону, щоб у кінці-кінців було знайдено рішення», – заявив Богдан Гагалюк.

У підсумку депутати прийняли загальне і ні до чого не зобов’язуюче рішення – «доручити ЛОДА та ЛМР напрацювати комплекс заходів стосовно вирішення питань, пов’язаних з полігоном ТПВ для міста Львова та інших проблемних питань щодо вивезення та захоронення ТПВ, та запропонувати їх на розгляд наступної сесії облради».

Натомість пропозицію голови фракції «Самопоміч» Інни Свистун ^(https://zaxid.net/ganushhin_tag43766/) зобов’язати ЛОДА запропонувати конкретну ділянку, яка відповідає ДБН та вимогам закону, для розміщення полігону ТПВ, не підтримали. «За» проголосували лише 28 депутатів – більшість «Самопомочі», «Громадянської позиції», «Народного контролю» та по кілька представників від інших фракцій.

Натомість найбільша фракція облради БПП, члени якої найжорсткіше критикували міську владу Львова у питанні сміття, не дала жодного голосу. Голова Львівської облради Олександр Ганущин ^(https://zaxid.net/ganushhin_tag43766/) (БПП) під час голосування «утримався». Не підтримав питання пошуку ділянки під полігон ТПВ і жоден депутат фракції НРУ, представник якої, перший заступник голови облради Богдан Гагалюк перед тим публічно акцентував на необхідності вирішення цього питання.

За підсумками сесії Львівської облради заступник мера Львова Сергій Бабак ^(https://city-adm.lviv.ua/news/city/housing-and-utilities/279743-krytykuiuchy-chomu-nema-polihonu-tpv-sesiia-lor-ne-proholosuvala-doruchennia-loda-vydilyty-pid-noho-zemelnu-dilianku-s-babak?fbclid=IwAR3Kq7R7-EHRyiA9-DqkXta8Iv3SlG_fZDITSMRtrvEqaaVO32DobP4dGfE) зазначив, що сподівався на конструктивну розмову і співпрацю у вирішенні поточних питань ТПВ як міста, так і області загалом, однак з боку депутатів була лише «необґрунтована критика та закиди, які не є конструктивними».

Як відомо, після трагедії на Грибовицькому сміттєзвалищі у 2016 році у Львові почалася так звана сміттєва криза ^(https://zaxid.net/smittyeva_blokada_lvova_n1394279). Сміттєзвалища у Львівській та інших областях країни масово відмовлялись приймати відходи зі Львова, через що місто стало потопати у смітті. Андрій Садовий неодноразово заявляв про сміттєву блокаду та її політичну складову ^(https://zaxid.net/pro_lvivske_smittya_n1459463), пояснюючи, що таким чином «адміністрація президента Порошенка хотіла отримати в ручне управління парламентську фракцію «Самопомочі».

Влітку 2017 року під тиском центральної влади Львівська міськрада була змушена передати повноваження з вивезення сміття Львівській ОДА з доплатою 600 млн грн ^(https://zaxid.net/loda_na_dva_roki_perebrala_povnu_vidpovidalnist_za_viviz_smittya_zi_lvova_n1430022) (по 300 млн грн на рік). Функції вивезення ТПВ мерії повернули назад з 1 липня 2019 року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter