Львівська мерія скасувала дозвіл на будівництво багатоповерхівки в районі Голоско. Забудовник зводить житло із численними порушеннями

%d0%bb%d1%8c%d0%b2%d1%96%d0%b2%d1%81%d1%8c%d0%ba%d0%b0-%d0%bc%d0%b5%d1%80%d1%96%d1%8f-%d1%81%d0%ba%d0%b0%d1%81%d1%83%d0%b2%d0%b0%d0%bb%d0%b0-%d0%b4%d0%be%d0%b7%d0%b2%d1%96%d0%bb-%d0%bd%d0%b0-%d0%b1-2

Компанія MS будує житловий комплекс на вул. Малоголосківській з порушеннями

Львівська міська рада скасувала містобудівні умови і обмеження на будівництво багатоквартирного будинку на вул. Малоголосківській через суттєві порушення забудовником – компанією MS. Цікаво, що ділянку під це будівництво компанія отримала з ініціативи одного із депутатів ЛМР. Рішення про скасування дозволу на будівництво виконком прийняв 12 червня.

Як повідомив заступник міського голови з містобудування Любомир Зубач, загалом компанія MS має три об’єкти будівництва на вул. Малоголосківській, 12-Б та в урочищі «Голоско». На усіх ділянках забудовника виявлені порушення. Зокрема, порушення виявили під час будівництва багатовповерхівки на вул. Малоголосківській, 12-Б, де звели два зайві поверхи.

«Є один вже збудований будинок, зданий в експлуатацію. Там містобудівні умови приймалися з 60% забудови земельної ділянки. А через те, що замість підземного паркінгу збудували критий наземний, зараз ми говоримо десь про 90% забудови. Частина земельної ділянки, яка використовується компанією, це фактично землі міста, там червоні лінії, де має бути магістраль. Зараз ця територія використовується під заїзд», – розповів Зубач.

Ще дві земельні ділянки, де ведеться будівництво цією компанією, розташовані поруч. Там теж виявили численні порушення, зокрема недотримання відстані між будинками.

«Тут також є самовільно захоплена міська територія, яка загороджена парканом. Така сама проблема є на третій ділянці – там є захоплена велика частина комунальної землі, при цьому перекрита там, де планується будівництво дороги. І ті компанії, які взяли зобов’язання збудувати дорогу, не можуть цього зробити», – розповів Любомир Зубач.

Він також додав, що цей забудовник раніше зобов’язався збудувати частину дороги в районі Голоско, однак не зробив цього.

Компанія MS веде житлове будівництво в районі Голоско з порушеннями

Таким чином через виявлені порушення виконком прийняв рішення про скасування містобудівних умов і обмежень на будівництво багатоквартирного будинку на вул. Малоголосківській, 12-Б, які забудовник отримав у 2018 році. Це рішення стосується лише однієї із ділянок, де ведеться будівництво – там наразі збудовано три поверхи. Стосовно двох інших сусідніх ділянок забудовника зобов’язали надати пояснення і усунути порушення.

За словами Зубача, реалізовувати будівництво з порушенням будівельних норм та законодавства компанії MS вдалося таким чином: раніше ця земельна ділянка площею 0,24 га була у користування ПП «Гурман». Компанія отримала містобудівні умови і обмеження і збудувала будинок. У 2018 році ухвалою ^(https://www8.city-adm.lviv.ua/inteam/uhvaly.nsf/(SearchForWeb)/C56D5E8EBF43B7A8C22582B0004D753D?OpenDocument) міської ради цю земельну ділянку передали у користування компанії «МС – МК 8». І цією ж ухвалою цій компанії дозволили отримати сусідню, комунальну, ділянку площею 0,26 га. Автором цієї ухвали був депутат міської ради від фракції «УКРОП» Любомир Босаневич. За словами Любомира Зубача, управління земельних ресурсів ЛМР мало зауваження до ухвали, однак депутати все одно її підтримали.

Нагадаємо, кілька років тому компанія MS без жодних дозволів збудувала ^(https://zaxid.net/lvivska_meriya_cherez_sud_uzakonila_skandalne_budivnitstvo_zhk_hmelnitskiy_park_n1435626) на вул. Хмельницького у Львові 11-поверховий ЖК «Хмельницький парк». Мерія судилася із забудовником, в результаті суд зобов’язав його передати у комунальну власність 39 квартир. Їх передали військовим.

За даними YouControl, засновником ТзОВ «МС-МК 8» є львів’янин Андрій Мазур. За інформацією «Наших Грошей. Львів», мешканці мікрорайону Під Голоско цього року намагались ^(http://lviv.nashigroshi.org/2020/01/27/meshkantsyam-pid-goloskom-ne-vdalosya-skasuvaty-mistobudivni-umovy-na-budivnytstvo-bagatopoverhivky/) через суд скасувати містобудівні умови і обмеження, видані іншій компанії Мазура «Імперіал Град».

Раніше виконком міськради Львова вирішив ^(https://zaxid.net/u_miykrorayoni_pid_goloskom_u_lvovi_zaboronili_nove_budivnitstvo_n1502874) не видавати містобудівних умов і обмежень на нові будівництва в мікрорайоні Під Голоско.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter