Львівська лікарня відмовляється купувати сучасний рентген-апарат за кошти на ТПВ. Депутати не проголосували за придбання цього обладнання, тепер пропонують купити його за кошти, які передбачені на поводження з відходами

%d0%bb%d1%8c%d0%b2%d1%96%d0%b2%d1%81%d1%8c%d0%ba%d0%b0-%d0%bb%d1%96%d0%ba%d0%b0%d1%80%d0%bd%d1%8f-%d0%b2%d1%96%d0%b4%d0%bc%d0%be%d0%b2%d0%bb%d1%8f%d1%94%d1%82%d1%8c%d1%81%d1%8f-%d0%ba%d1%83%d0%bf-2

Орієнтовна вартість нового апарату — близько 15 млн грн

Для міської дитячої клінічної лікарні планували придбати цифровий рентген-апарат із функцією томографії, адже він вкрай необхідний для обстеження дітей. Як повідомили ^(https://city-adm.lviv.ua/news/science-and-health/medicine/279605-tsinoiu-bezpeky-mista-ne-mozhna-kupuvaty-aparat-dlia-obstezhennia-ditei-khocha-vin-duzhe-potriben-dmytro-kvit?fbclid=IwAR3NhaFyrii7yv0o5_B__W16pCq4df7Jl1I-LxnWlDsi1OVcCVQ6iDjlhsc) у прес-служб іЛМР, під час сесії, яка відбулася 28 травня, депутати не підтримали ухвали, в якій пропонувалося купити апарат в лізинг. Натомість запропонували придбати цифрову рентгенівську систему з плоским детектором та функцією томосинтезу за кошти, які передбачені на програму відшкодування додаткових витрат на вивезення твердих побутових відходів. На наступну сесію підготовано проект ухвали про перескерування коштів, які були передбачені на вивезення твердих побутових відходів, на закупівлю томографа. Проте керівництво лікарні проти такого рішення.

«Невідомо, якою буде ситуація із вивезенням сміття до кінця року, і скільки для цього потрібно буде коштів. Тому зараз не актуально розглядати це питання. Такою ціною — за рахунок безпеки і санітарного благополуччя міста, не можна купувати цей рентген-апарат з функцією томографії, хоча він нам дуже потрібний», – зазначив Дмитро Квіт, головний лікар міської дитячої клінічної лікарні.

За його словами, лікарня має 4 рентген-апарати. Один із них — цифровий, який 7 років тому купили для ургентної служби, а інші 3 — це апарати випуску 1992-93-го років, тому вони вичерпали свій ресурс і не відповідають вимогам сьогоднішнього дня.

«Цей новий цифровий рентген-апарат із функцією томографії дуже потрібний в дитячій практиці, бо це зменшення променевого навантаження на дитину під час обстеження, це якість і швидкість обстеження, і результати цього обстеження на 90% відповідають результатам комп’ютерної томографії. Тому цей апарат є унікальним для регіону, він дуже потрібний дітям. Тому впевнений, що здорова логіка переможе, і цей апарат придбають в інший спосіб», — пояснив Дмитро Квіт.

Орієнтовна вартість нового апарату — близько 15 млн грн.

«Коли буде прийнято рішення, як ми його купуємо, тоді будемо формувати конкретні технічні завдання під цей томограф. Цей апарат повністю замінить функцію цих трьох апаратів, які сьогодні працюють в плановому режимі», — додав Дмитро Квіт.

До слова, упродовж року в міській дитячій клінічній лікарні лікують понад 15 тисяч дітей, виконують понад 4 тисячі операцій, серед яких — унікальні операції новонародженим. Тому, як зазначають у лікарні, навантаження на новий апарат буде надзвичайно велике.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter