«Львівавтодор» показав проект квазі-кільця біля Левандівського моста. На перспективу пропонують також збудувати додатковий правий з’їзд під шляхопровід, аби можна було виїхати на вулицю Рудненську

Квазі-кільце допоможе зменшити затори у цьому районі

У районі вулиць Городоцької та Сяйво у Львові облаштують квазі-кільце. Як розповів ZAXID.NET керівник відділу транспортного планування та моделювання ЛКП «Львівавтодор» Роман Зубачик, наразі розробили ескізні проекти на основі результатів моделювання. Робочий проект розроблятимуть у ЛКП «Інститут просторового розвитку».

«Зараз на вулицях Городоцькій і Сяйво, в зоні цього трикутника, функціонує двосторонній рух. Тобто, транспорт може рухатися двома напрямками на кожній вулиці. На початку шляхопроводу працює світлофор, натомість у межах реконструкції пропонують влаштувати односторонній рух проти годинникової стрілки», – пояснює ZAXID.NET Роман Зубачик.

Таким чином транспорт буде рухатися по квазі-кільцю трикутної форми між вулицями Городоцькою та Сяйво. Світлофор пропонують демонтувати, а натомість улаштувати острівці безпеки для зручного руху пішоходів за оптимальними траєкторіями. За такої організації руху, додає Роман Зубачик, автомобілі, наприклад, які раніше рухалися по Городоцькій на виїзд із міста, будуть змушені спершу поїхати на вул. Сяйво (дві верхні сторони трикутника), а вже потім – на Городоцьку.

«Із одного боку збільшується перепробіг транспорту, це один із недоліків, але з іншого боку автомобілі не стоятимуть у регулярних заторах і проїжджатимуть цю ділянку в рази швидше. Тобто «плюсами» цього рішення є ліквідація регулярних заторів, пришвидшення руху громадського транспорту, зменшення шуму і загазованості. Також з’являється велосипедна інфраструктури на усіх ділянках цих вулиць», – уточнює Роман Зубачик.

Нова схема розв’язки на Городоцькій — Сяйво ^(https://zaxid.net/resources/photos/news/202009/1507680_2084391.jpg?202009151242)

На перспективу пропонують також збудувати додатковий правий з’їзд під шляхопровід, аби можна було виїхати на вулицю Рудненську. Цю частину проекту можуть реалізувати після завершення будівництва нового житлового кварталу на місці молокозаводу, який будує ^(https://zaxid.net/lvivska_meriya_pogodila_budivnitstvo_zhitlovogo_kvartalu_na_mistsi_molokozavodu_n1468530) компанія «Ріел».

З’їзд на вулицю Рудненську з Левандівського моста ^(https://zaxid.net/resources/photos/news/202009/1507680_2084413.jpg?202009151604)

Торік у жовтні виконком ЛМР зобов’язав ^(https://zaxid.net/lvivska_meriya_zobovyazala_zabudovnika_zbuduvati_kiltse_na_peretini_vul_syayvo_gorodotska_n1490663) забудовника профінансувати будівництво кільця на виїзді з Левандівки на Городоцьку. Директор із розвитку корпорації нерухомості «Ріел» Ігор Гуменчук розповів ZAXID.NET, що компанія отримала ескізний проект, який передала «Інституту просторового розвитку» для розробки робочого проекту й сплатила за нього аванс.

«Будівництво нового житлового комплексу розтягнеться на 5 років, а зробити цю розв’язку ми можемо вже зараз. Моделювання показало, що так зване квазі-кільце покращить транспортне сполучення в цьому районі», – каже ZAXID.NET Ігор Гуменчук.

Він додає, що компанія співфінансуватиме наземні роботи з облаштування кільця, натомість підземними комунікаціями має займатися місто.

Заступник міського голови з містобудування Любомир Зубач розповів ZAXID.NET, що реалізувати проект планують наступного року.

«Цього року ми не могли почати там будівельні роботи, оскільки це б паралізувало заїзд на Левандівку через будівництво нового квазі-кільця на Шевченка – Левандівській – Залізничній»,– пояснює Любомир Зубач.

Щоб почати будівництво кільця, готовий робочий проект має пройти експертизу, а у бюджеті розвитку на 2021 рік мають закласти гроші на роботи.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter