Лукашенко погрожує Заходу закрити кордони Білорусі для перевезення товарів

%d0%bb%d1%83%d0%ba%d0%b0%d1%88%d0%b5%d0%bd%d0%ba%d0%be-%d0%bf%d0%be%d0%b3%d1%80%d0%be%d0%b6%d1%83%d1%94-%d0%b7%d0%b0%d1%85%d0%be%d0%b4%d1%83-%d0%b7%d0%b0%d0%ba%d1%80%d0%b8%d1%82%d0%b8-%d0%ba%d0%be-2

19:05 28 серпня 2020 р.

Виконувач обов’язків президента Білорусі Олександр Лукашенко обіцяє відповісти на санкції Заходу.

Про це він заявив сьогодні, спілкуючись з працівниками ВАТ «Савушкін-Орша», пише БЕЛТА ^(https://www.belta.by/president/view/my-im-pokazhem-chto-takoe-sanktsii-lukashenko-obeschaet-otvet-na-sanktsionnye-mery-404569-2020/).

«Ось ми їм зараз покажемо, що таке санкції. Якщо вони ще в Китай і Росію через нас (поляки і литовці) баражували, тепер вони будуть літати або через Балтику або Чорне море торгувати з Росією та інше. А щодо санкційної продукції (на ту продукцію, на яку Росія ввела ембарго) – нехай навіть не мріють. Ми їм покажемо, що таке санкції», – заявив Олександр Лукашенко.

«Вони зажралися і забули, що таке Білорусь. І думали, що нас можна нахилити, танками полякати, ракетами… подивимося, хто ще кого налякає. Ми їм покажемо, що таке санкції», – підкреслив в.о. президента.

Лукашенко доручив уряду внести пропозицію про переорієнтацію всіх торгових потоків з портів Литви на інші.

«Ось ми і подивимося, як вони будуть жити. 30% литовського бюджету формують наші вантажопотоки через Литву. Що ще потрібно? Зажрались. Тому поставимо на місце», – зазначив глава держави.

Олександр Лукашенко підкреслив, що Білорусь вже проходила період санкцій. «Вижили. Виживемо і зараз. Світ не без добрих людей. Тому нас лякати не треба», – сказав він.

Слід зазначити, що таким чином Лукашенко фактично визнав, через Білорусь з Литви і Польщі в Росію поставлялася «санкціонка» – продукти харчування, на які Кремль наклав ембарго.

Влада Литви раніше повідомляла про таку можливість, однак в місцевому уряді вважають пропозицію литовських портів кращою для Білорусі.

«Такі важелі (економічні – ред.) завжди намагаються використовувати. Сьогодні ми можемо сказати тільки одне – що більш ефективного, дешевого і економічно вигідного шляху для білоруських вантажів, ніж через Клайпедський порт, немає», – сказав прем’єр-міністр Литви Саулюс Скверняліс у коментарі місцевому телеканалу LRT.

За його словами, країни Балтії в цьому питанні єдині – позиції Литви і Латвії по суті не відрізняються, тому якщо направити вантажі в інші порти, то єдиною альтернативою для Білорусі залишаться порти Росії, що «економічно абсолютно невигідно».

У Білорусі триває 20-й день протесту проти автократичного Лукашенка, повідомляє Белсат ^(https://belsat.eu/ua/news/28-serpnya-prohodyat-sudy-nad-zhurnalistamy-i-nad-uchasnykamy-protestiv/). У Мінську, Пінську, Бресті та інших містах Білорусі в експрес-режимі судять затриманих напередодні громадян, які не згодні з результатами виборів і жорстокими репресіями після них.