ЛКП «Зелене місто» для експерименту передало 80 т компосту приватній агрокомпанії. Якщо експеримент завершиться успішно, надалі добриво продаватимуть

%d0%bb%d0%ba%d0%bf-%d0%b7%d0%b5%d0%bb%d0%b5%d0%bd%d0%b5-%d0%bc%d1%96%d1%81%d1%82%d0%be-%d0%b4%d0%bb%d1%8f-%d0%b5%d0%ba%d1%81%d0%bf%d0%b5%d1%80%d0%b8%d0%bc%d0%b5%d0%bd%d1%82%d1%83-%d0%bf-2

ЛКП «Зелене місто» передало приватній агрокомпанії «Західний Буг» 80 тонн органічних відходів із компостувального майданчика на вул. Пластовій у Львові. Там накопичують компост, який утворився від харчових і садових відходів. Для експерименту забрали всі добрива, які зібрали на станції.

Приватне підприємство хоче випробувати добриво на своїх полях. Дослід спершу проведуть на озимій пшениці, згодом — на кукурудзі та цукрових буряках.

Керівник підрозділу у ПП «Західний Буг» Володимир Варищук зазначив: «Ми провели лабораторні дослідження. За якісними показниками компост нам підходить. Хочемо надалі співпрацювати із «Зеленим містом». Досвід давно показав, що органічні добрива — найкращі. У цьому переконалися ще наші батьки та діди».

Начальник відділу компостування ЛКП «Зелене місто» Любомир Тимчишин додає: «Аналізи показали, що компост якісний. Але це ще перевірять на практиці. Для експерименту добрива ми віддали безкоштовно. Але у майбутньому можна буде говорити про їхній продаж. Адже виробництво компосту є затратним. Потрібні кошти для його обслуговування. Відповідно, треба мати якийсь зиск з того».

Нагадаємо, майданчик працює ^(https://zaxid.net/u_lvovi_vidkrili_punkt_priyomu_harchovih_ta_sadovih_vidhodiv_n1496578) з початку 2020 року. Там накопичують компост, який утворився від харчових і садових відходів, що привозять мешканці. Крім того, фірма «Ecoway» щодня привозить сюди близько 100 кілограмів відходів із львівських ресторанів. У такий спосіб Львів зменшує обсяг решток, які вивозять на сміттєзвалища. Майданчик розташований у колишніх мулових відстійниках водоканалу. Його облаштували так, щоб рідина з органічних решток не потрапляла у землю, а на очисні споруди. Новопривезене сміття спершу складають у спеціальний контейнер для знезараження. Далі пересипають на компостний майданчик. Там він «дозріває» завдяки аератору, який додатково подрібнює та перемішує сміття. Готовий компост раніше передавали для ЛКП «Зелений Львів» на добриво паркам та скверам. А також безкоштовно роздавали ^(https://zaxid.net/zaxid.net/u_lvovi_mozhna_bezkoshtovno_otrimati_organichne_dobrivo_dlya_runtu_n1501610) усім охочим мешканцям.

Додамо, що всіх районах Львова встановлюють контейнери ^(https://zaxid.net/u_lvovi_vstanovlyuyut_konteyneri_dlya_organiki_n1505872) для збору органічних відходів. У спеціальні коричневі баки можна викидати залишки сирих овочів і фруктів, шкаралупу сирих яєць, заварку від чаю, скошену траву, зів’ялі квіти, опале листя. Також привозити органіку можна безпосередньо на компостувальну станцію на вул. Пластовій, 13.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter