Компостувальна станція у Львові вдвічі збільшила свою потужність. Підприємство ЛКП «Зелене місто» встановило другий компост-контейнер

%d0%ba%d0%be%d0%bc%d0%bf%d0%be%d1%81%d1%82%d1%83%d0%b2%d0%b0%d0%bb%d1%8c%d0%bd%d0%b0-%d1%81%d1%82%d0%b0%d0%bd%d1%86%d1%96%d1%8f-%d1%83-%d0%bb%d1%8c%d0%b2%d0%be%d0%b2%d1%96-%d0%b2%d0%b4%d0%b2%d1%96-2

Станція компостування від ЛКП «Зелене місто», яка розташована на вул. Пластовій у Львові, встановила ще один контейнер, який знезаражує органіку. Тож відтепер можна буде обробляти на 10 тонн більше таких відходів.

Від січня на станції працював лише один компост-контейнер. Підприємство приймало органічні відходи від мешканців, які приносили їх самі. На початку весни таке сміття почала забирати у великих мереж закладів харчування, ринків та магазинів компанія «Ековей».

«Ми розставляли спеціальні контейнери для органіки по мережах. На сьогоднішній день ми зібрали близько 7 тонн органічних відходів», – розповів менеджер компанії «Eковей» Андрій Ільків.

Відтепер на майданчику колишніх мулових відстійників водоканалу працюватиме два компост-контейнери. Вони зможуть знезаразити 20 тонн харчових відходів. Пізніше отримане висипають на майданчик для дозрівання компосту. Отримати гумус допомагає аератор німецької фірми Backhus.

«Аератор збагачує киснем і вологою цю масу, передроблює, перемішує. За вісім тижнів ми отримаємо в результаті знезаражений і без запаху компост, який є в деяких випадках самим ґрунтом, а в деяких випадках навіть добривом», – пояснює Сергій Прокопенко, представник ТМ «Backhus», яка виробляє аератори.

Готовий компост на виході підприємство передаватиме ЛКП «Зелений Львів».

«Вони використовуватимуть його для удобрення клумб, насаджень, парків, скверів. Будемо роздавати безкоштовно ^(https://zaxid.net/u_lvovi_mozhna_bezkoshtovno_otrimati_organichne_dobrivo_dlya_runtu_n1501610) мешканцям, ми вже це робимо і, якщо нам вдасться робити дуже якісний компост, тоді будемо продавати», – сказав директор ЛКП «Зелене місто» Святослав Євтушенко.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter