Керівництво Львівської опери звинувачують у незаконних видатках на майже 18 млн грн. Держаудитслужба передала матеріали ревізії в НАБУ

%d0%ba%d0%b5%d1%80%d1%96%d0%b2%d0%bd%d0%b8%d1%86%d1%82%d0%b2%d0%be-%d0%bb%d1%8c%d0%b2%d1%96%d0%b2%d1%81%d1%8c%d0%ba%d0%be%d1%97-%d0%be%d0%bf%d0%b5%d1%80%d0%b8-%d0%b7%d0%b2%d0%b8%d0%bd%d1%83%d0%b2-2

До теми

Аудитори перевіряли документи за понад три роки діяльності театру

Під час ревізії у Львівському національному академічному театрі опери та балету імені Соломії Крушельницької аудитори виявили порушення у фінансово-господарській діяльності. За період з 2017 року до 31 березня 2020 року ревізори виявили незаконні видатки на суму майже 18 млн грн. Про це 4 вересня повідомила прес-служба Державної аудиторської служби.

За результатами проведеного аудиту, виявлено фінансових порушень на загальну суму 66 млн грн, з яких 17,7 млн грн – незаконні видатки. Окрім того, за інформацією Держаудитслужби, неефективні управлінські рішення можуть призвести до непродуктивних витрат на майже 2 млн грн.

«При формуванні та затвердженні штатних розписів значно завищено потреби в коштах на оплату праці для здійснення працівникам доплати за вислугу років. Як наслідок, з бюджету зайво отримано і використано майже 15 млн грн. Через застосування додаткових коефіцієнтів до окладів працівників, у функціональні обов’язки яких не входить забезпечення та безпосереднє здійснення творчих функцій, додатково витрачено 25 млн грн за рахунок коштів загального фонду державного бюджету», — зазначено ^(http://www.dkrs.gov.ua/kru/uk/publish/article/164866) у звіті Держаудитслужби.

Недоцільними витратами аудитори вважають і залучення позаштатних солістів та артистів, яким виплатили майже 14 млн грн гонорарів.

Серед інших зауважень ревізорів — недоотримання додаткових доходів через порушення умов договорів, неефективно використані кошти на послуги пожежної охорони, доплата працівникам за додатковий обсяг роботи та порушення у нарахуванні премій.

Під час проведення капітального ремонту у приміщенні театру ревізори виявили завищення на 656 тис. грн вартості робіт підрядних організацій.

ZAXID.NET звернувся до прес-служби театру, але станом на вечір 4 вересня керівництво не було готове прокоментувати цю інформацію.

За результатами перевірки, Держаудитслужба надіслала гендиректору листа з вимогою усунути порушення. На начальника планово-економічного відділу склали протокол про адміністративне правопорушення. А матеріали ревізії передали до Національного антикорупційного бюро України.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

До теми